AltcoinCoinbase Gitcoin (GTC), Enzyme (MLN) Ve Amper’i (AMP) Listeliyor! – MLN ve...

Coinbase Gitcoin (GTC), Enzyme (MLN) Ve Amper’i (AMP) Listeliyor! – MLN ve AMP Teknik Analizi

Coinbase’in listeleyeceği coinler hakkındaki bilgiler ve fiyat analizleri…

Takip et blank

ABD’nin en büyük kripto para borsası olan ve genellikle kurumsal bazda büyük yatırımcıların kullandığı Coinbase, Gitcoin (GTC), Enzyme (MLN) ve Amper’i (AMP) listeleyeceğini açıkladı. Şimdilik transferlere izin verildiğini ve emirlere izin verilmediğini vurgulayan Coinbase, likidite koşullarının oluşması halinde 10 Haziran Perşembe günü coinlerin işleme açılacağını belirtiyor.

blank

Daha önce pek bilinmeyen bu coinleri gören yatırımcılar, bu coinleri araştırmaya koyuldu. Biz de daha önce Coinbase’de listeleme haberleriyle yükseliş yaşayan coinleri düşünerek bu yeni coinleri sizler için araştırdık.

Gitcoin (GTC) Nedir?

GTC, ikinci dereceden finansman gibi yeni yollarla açık kaynak geliştiricilerinin projelerini tamamlamak için para kazanabilecekleri bir platform olan Gitcoin’in yerel tokenı olarak biliniyor.

Toplam 100 milyon GTC’lik arzının sadece 13.8 milyonu dolaşımda olan ve maksimum arzı bulunmayan GTC, coinmarketcapte 130 milyon dolarlık piyasa değeriyle 263. sırada yer alıyor. 25 Mayıs’ta piyasaya giren ve şimdilik DeFi platformları dışında hacim olarak düşük olan MXC ve Poloniex borsalarında bulunan GTC, yayın saati itibariyle coinmarketcapte 9.42 dolar üzerinden değerlendiriliyor.

Son olarak Coinbase gibi bir borsada listelenecek olması GTC için yükseliş yönlü bir gelecek sağlayabilir. Ancak şimdilik oldukça hacimsiz olduğu ve diğer borsalar tarafından listelenmediği görülüyor. Bu durum ilerleyen zamanlarda Binance gibi büyük borsaların listeleme haberleriyle değişerek daha büyük değer artışlarına dönüşebilir.

Enzyme’in (MLN) Hikayesi Ve Fiyat Analizi!

2017 yılındaki altcoin boğasında Melon (MLN) adıyla ismiyle bilinen ve rallinin parlayan yıldızlarından olan MLN, ayı piyasasının başlamasıyla %98 civarında değer kaybederek yatırımcılarını çok büyük zararlara soktu.

Uzun bir süre “AYI” etkisinden çıkamayan Melon protokolü, 2020 yılı yazındaki DeFi furyasıyla beraber yerini Enzyme’e bırakıyor. Bu değişimin ardından üzerindeki “AYI” etkisini atmayı başararak yükselişe başlayan MLN, son bir senede 43x’lik bir yükseliş gördü. Bu yükseliş sonrasında son 24 saatte %25’lik düşüş yaşayan MLN, yayın saati itibariyle 130 dolar üzerinden işlem görüyor.

Enzyme (MLN) Günlük Grafikte Rahatlıyor!

Piyasadan pozitif ayrışarak 23 Mayıs sonrası %285’lik yükseliş kaydeden ve trend açısından önemli seviye olan günlük MA20 üzerinde kalıcılık sağlayan Enzyme’in (MLN) bu yükseliş sonrası rahatlama için düşüşe geçtiği görülüyor.

blank
Enzyme (MLN) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu yükselişle birlikte RSI göstergesinin overbought yani aşırı alım bölgesine gelmesi, fiyatta yaşanan %25’lik düşüşün normal olduğuna işaret ediyor. Bu görünümde uzun vadeli yatırımcılar, 127.63 dolar altındaki kapanışlardan sonra gelebilecek düşüşlerde 92.29 – 96.51 dolar aralığına kadar kademeli olarak alım yapabilirler. Bu süreçte MA20’nin de bu aralığa gelmesi göz önünde bulundurularak MA20 altı kapanışlarda stop olma yoluna gidilebilir.

Enzyme (MLN) 4 Saatlik Görünüm

Günlük grafikteki gibi 4 saatlikte de bir süre RSI tarafında overbought bölgesinde kalan ve ardından fiyatta gerilemenin yaşandığı görülen MLN, 134.1 dolarlık önemli seviye altında fiyatlanmaya devam ediyor.

blank
Enzyme (MLN) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

MLN’nin güzel bir şekilde işlediği görülen fibonacci seviyelerinden biri olan 134.1 dolar altında olması, ilerleyen mumlarda 101.56 – 104.28 dolar aralığına doğru bir düşüşü tetikleyebilir. Bu aralığa olan bir gerileme alım fırsatı olarak görülebilir. Ancak altındaki kapanışlarda stop olma stratejisi uygulanabilir.

Amper (AMP) Düşen Trendi Kırıyor!

Ethereum tabanlı olup Flexa ağındaki ödemeleri teminat altına alarak onları anında güvenli hale getirmeyi amaçlayan Amper, yayın saati itibariyle 0.052 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank
Amper (AMP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

6 Mayıs günü yaptığı 0.0785 dolarlık zirveden gelen düşüş trendi kuvvetli bir şekilde kırdığı görülen AMP, 0.052 dolar direncinde satış baskısıyla karşılaşıyor. Şimdilik yükseliş yönlü hareketin gelmesi için kırmızı trend çizgisi üzerinde kapanış yapması yeterli gözüyle bakılan AMP’nin 0.052 dolar direncini zorlaması, fiyattaki yükseliş momentumunun önümüzdeki günlerde daha fazla artması bekleniyor.

Son olarak bu coinlerin Binance gibi büyük borsalarda listelenmediğine dikkat çekerek Coinbase’de listelenmesinin bu listelemeyi tetikleyebileceği tahmin ediliyor. Eğer böyle bir durum olursa bahsi geçen coinlerin daha fazla yükseliş yaşadığı görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Ripple’a (XRP) Bir Darbe Daha: SEC, İstediğini Vermiyor!

Ripple davasına bakan Bölge Hakimi Sarah Netburn, davayı etkileyecek çok önemli kararlardan birisine imza attı. Netburn, Ripple'ın özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Gareth Soloway Korkuttu: Bitcoin (BTC) 18.000 Dolara Düşebilir!

Hisse senedi teknik rehberlik platformu InTheMoneyStocks.com baş piyasa analisti Gareth Soloway, Bitcoin’in fiyatının pazartesi günü %10 düşmesinin ardından daha derin düşüşler yaşayabileceğini belirtti. Kitco News’e...

Bu Altcoin, Bütün Düşüşe Rağmen Patlayabilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin'in 40.200 dolara kadar gerilemesi ile beraber büyük bir kaos yaşıyor ve altcoinler bundan çok kötü etkilenmekte. Birçok altcoin dip noktaya...

Polkadot (DOT) / Kusama (KSM) Ağında Monriver (MOVR) Rüzgarı Esiyor!

Polkadot üzerinde geliştirilen ve Ethereum (ETH) blok zincirine uyumlu bir yapıda olan akıllı sözleşme (DeFi) platformu Moonriver, 3 hafta gibi kısa bir süre önce...