Bitcoin (BTC)Coinbase, Bitcoin'in Düşüşlerinde Çalışanlarını İşten Çıkartıyor!

Coinbase, Bitcoin’in Düşüşlerinde Çalışanlarını İşten Çıkartıyor!

Bitcoin'de ayı sezonu herkesi etkiledi.

Takip et blank

Ünlü şirket Salı günü yaptığı açıklamada, Coinbase Global’in maliyet düşürme planının bir parçası olarak yaklaşık 1.100 çalışanını işten çıkaracağını söyledi.

Şirket, bu planın 10 Haziran itibariyle işgücünü yaklaşık %18 oranında azaltmayı içerdiğini ve bu günden sonra yaklaşık toplam 5.000 çalışanı olacağını belirtti.

Hazırlanan planın yıl sonuna kadar uygulanmasını beklediklerini sözlerine ekleyen Coinbase, kripto piyasasında yaşanan büyük çöküşlerden derin bir şekilde etkilendiğini gözler önüne sermekte.

Coinbase‘in, bu işten çıkarmaları ve toplam yeniden yapılandırma giderlerinin ise 40 milyon ila 45 milyon dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu sabah itibariyle tüm çalışanları için kritik bir not yayınladı. Armstrong, bu kripto ayı piyasasında yaşananlara değinmeden önce, “10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından bir resesyona giriyor gibiyiz” dedi.

Paylaşılan bu notta Coinbase CEO’su  şirketin 2021’in başından bu yana yaşanan boğa piyasasında “çok hızlı büyüdüğünü” kabul ediyor.

Nota göre, giden Coinbase çalışanları, Coinbase sistemlerinden erişim kesildikten sonra işten ayrıldıkları haberini kişisel e-posta adresleri üzerinden öğrendi.

Coinbase, işten çıkarmaları açıklayan bir dizi kripto şirketinden sadece en sonuncusu oldu. Yaşanan bu düşüşler, birçok şirketin sektörden ayrılmasına neden olmuş durumda.

Pazartesi günü, borç verme platformu BlockFi çalışan sayısını %20 azaltırken kripto borsası Crypto.com 400’den fazla çalışanı ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Yaşanan bu ayrılıklar kripto piyasasında yaşanan düşüşlerden dolayı kaynaklandığı bilinirken, ilerleyen süreçte Bitcoin‘in toparlanması ile birlikte bu çalışanlarda tekrardan eski işlerine geri dönebilirler.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Türk Kripto Fenomeni: “Bitcoin’de Bu Seviye Kırılırsa, Devasa Çöküş Gelecek”!

Lider kripto para birimi Bitcoin son günlerde yükseliş yaşamaya devam ediyor. Kritik bir süreçten geçen BTC, ABD borsalarının toparlanmasıyla birlikte değerine değer kattığı görüldü. Birçok...