blank
AnalizCNBC: FED Şahin Faiz Artışlarına Devam Edecek! Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

CNBC: FED Şahin Faiz Artışlarına Devam Edecek! Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

FED agresif faiz politikasına devam edecek mi?

Takip et blank

Bugün itibariyle ABD tarım dışı istihdam verilerini ve işsizlik oranlarını açıkladı. ABD’de istihdam oranlarında uzun yıllardır bu kadar yükseliş yaşandığı bir dönemin olmadığı ekonomistler tarafından doğrulandı.

Amerikan Merkez Bankası (FED) ABD’nin gerçek bir resesyona girmemesi için aldığı faiz kararları ilerleyen aylarda yumuşatacağı tahmin ediliyor. Son gelen veriler ise işleri tam anlamıyla değiştirmiş olabilir.

İstihdam verilerinin ve işsizlik oranlarının bu denli iyi gelmesi, FED‘in agresif faiz artışlarına devam edebileceği anlamını taşıyor. Halen güçlü gözüken ABD ekonomisi, bu artışları kaldırabilir.

blank

CNBC Analistlerine Göre FED Agresif Faiz Artışlarına Devam Edecek!

CNBC analistleri bugün itibariyle canlı yayında ABD tarım dışı istihdam verilerini ve işsizlik oranlarını kapsamlı bir şekilde değerlendirdi. Bu değerlendirmeden çıkan sonuçların ise Bitcoin‘i olumsuz etkilemesi bekleniyor.

CNBC analistlerine göre güçlü istihdam raporu, FED’in faiz artışlarında çok daha agresif bir hale gelmesini sağlayabilir.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) ilerleyen aylarda faiz artışlarında yumuşamaya gitmesi beklendiği için yükseliş yaşayan Bitcoin ve ABD borsaları ise tekrardan şahin bir faiz artış kararıyla birlikte çöküş yaşayabilir.

Dünyada son yılların en büyük ekonomik krizlerinden bir tanesi yaşanıyor. Bu ekonomik kriz ve kaos ortamından yine Bitcoin ve kripto para birimlerinin galip çıkması tahmin ediliyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

5 Yorum

  1. Kendi eski düzeninin içinde debelenmekten başka bir şey değildir. Ve sonunda orada boğulacaklar.
    Bu BlockChain teknolojisini icad eden akla güveniyorum. Onları onların parası ile yıkamazlardı, bu dahiyane bir buluş. Ve asla yazık olup gitmeyecek.

  2. Bitcoin yatırımcısının bundan etkilenmemesi, bunu takmaması gerekiyor. Bu BlockChain in doğası gereği böyle olmalı. Olmuyorsa demek yatırımcı da henüz bunun ne olduğunu anlamamış. O zaman o da FED gibi olsun!

  3. Yahu veriler açıklamadan önce yaptığınız yorumlar veriler düşük gelirse faed faiz artırır eyvah yanarız biteriz idi. Veriler açıklanıyor işsizlik oranı düşüyor istihdam oranı tarihi rekorla artıyor hala yapılan yorum aynı eyvah eyvah eyvah. Şakamısınız siz. İşinize geldiği gibi. İnatla piyasa batırıcılığı yapıyorsunuz. Anlamak mümkün değil sizi. İnsanların aklıyla beyniyle dalga geçildiği böyle bir dönem daha görmemiştir insanoğlu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bu 2 Metaverse Altcoin’i, Bitcoin Düşerken Binance’den Listeleme Bekliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, uzun bir süredir altcoin listelemesi yapmıyor. Bugün itibariyle 7 adet altcoini delist eden popüler...

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...

Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’a (ETH), Avrupa’dan Beklenmedik Müjde!

Kripto para sektörü her geçen gün benimsenme oranını artırmaya devam ediyor. ABD'den ziyade artık Avrupa ülkeleri de lider kripto para birimi olan Bitcoin ve...