AnalizCNBC: FED Şahin Faiz Artışlarına Devam Edecek! Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

CNBC: FED Şahin Faiz Artışlarına Devam Edecek! Bitcoin (BTC) Nasıl Etkilenecek?

FED agresif faiz politikasına devam edecek mi?

Takip et blank

Bugün itibariyle ABD tarım dışı istihdam verilerini ve işsizlik oranlarını açıkladı. ABD’de istihdam oranlarında uzun yıllardır bu kadar yükseliş yaşandığı bir dönemin olmadığı ekonomistler tarafından doğrulandı.

Amerikan Merkez Bankası (FED) ABD’nin gerçek bir resesyona girmemesi için aldığı faiz kararları ilerleyen aylarda yumuşatacağı tahmin ediliyor. Son gelen veriler ise işleri tam anlamıyla değiştirmiş olabilir.

İstihdam verilerinin ve işsizlik oranlarının bu denli iyi gelmesi, FED‘in agresif faiz artışlarına devam edebileceği anlamını taşıyor. Halen güçlü gözüken ABD ekonomisi, bu artışları kaldırabilir.

blank

CNBC Analistlerine Göre FED Agresif Faiz Artışlarına Devam Edecek!

CNBC analistleri bugün itibariyle canlı yayında ABD tarım dışı istihdam verilerini ve işsizlik oranlarını kapsamlı bir şekilde değerlendirdi. Bu değerlendirmeden çıkan sonuçların ise Bitcoin‘i olumsuz etkilemesi bekleniyor.

CNBC analistlerine göre güçlü istihdam raporu, FED’in faiz artışlarında çok daha agresif bir hale gelmesini sağlayabilir.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) ilerleyen aylarda faiz artışlarında yumuşamaya gitmesi beklendiği için yükseliş yaşayan Bitcoin ve ABD borsaları ise tekrardan şahin bir faiz artış kararıyla birlikte çöküş yaşayabilir.

Dünyada son yılların en büyük ekonomik krizlerinden bir tanesi yaşanıyor. Bu ekonomik kriz ve kaos ortamından yine Bitcoin ve kripto para birimlerinin galip çıkması tahmin ediliyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

5 Yorum

  1. Kendi eski düzeninin içinde debelenmekten başka bir şey değildir. Ve sonunda orada boğulacaklar.
    Bu BlockChain teknolojisini icad eden akla güveniyorum. Onları onların parası ile yıkamazlardı, bu dahiyane bir buluş. Ve asla yazık olup gitmeyecek.

  2. Bitcoin yatırımcısının bundan etkilenmemesi, bunu takmaması gerekiyor. Bu BlockChain in doğası gereği böyle olmalı. Olmuyorsa demek yatırımcı da henüz bunun ne olduğunu anlamamış. O zaman o da FED gibi olsun!

  3. Yahu veriler açıklamadan önce yaptığınız yorumlar veriler düşük gelirse faed faiz artırır eyvah yanarız biteriz idi. Veriler açıklanıyor işsizlik oranı düşüyor istihdam oranı tarihi rekorla artıyor hala yapılan yorum aynı eyvah eyvah eyvah. Şakamısınız siz. İşinize geldiği gibi. İnatla piyasa batırıcılığı yapıyorsunuz. Anlamak mümkün değil sizi. İnsanların aklıyla beyniyle dalga geçildiği böyle bir dönem daha görmemiştir insanoğlu.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin’de (BTC) Çok Yüksek CDD Verisi Geldi! Neler Olacak?

Kripto para sektöründe kritik saatler devam ediyor. Binance - SEC duruşması nedeniyle piyasada volatil hareketler meydana gelmekte. Büyük yatırımcılarda, son dakikalarda kritik hamleler yapmaya...

Bitcoin Borsası Binance’den, Altcoin Listeleme Duyurusu Geldi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sektör hakkında önemli kararlar almaya devam ediyor. Binance borsası bugün itibariyle yeni altcoin parite...

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları, Bitcoin’de (BTC) Düşüş Getirdi!

Kripto para sektöründe kritik bir gün yaşanıyor. ABD Merkez Bankası (FED) bugün itibariyle faiz oranlarını %5.50 seviyesinde sabit tutmuş olsa da, FED başkanı Jerome...

DİKKAT: Bitcoin Borsası Binance, Bu 15 Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda 150 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Her ne kadar SEC nedeniyle Binance'in...

Bitcoin’de Yarın Fırtına Kopabilir! BTC’de FED Faiz Kararı Bekleniyor!

Kripto para sektöründe son günlerde hareketliliğin başladığı görülüyor. Yarın itibariyle ABD Merkez Bankası'nın (FED) yeni faiz kararını açıklayacak olması, haliyle dolara endeksli yatırım araçlarının...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Popüler Altcoin’e Güzel Haber!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla kripto sektörünü yönlendirmeye devam ediyor. Binance son süreçte her ne kadar ABD...