AnalizCME, Ethereum (ETH) Vadeli İşlemleri İçin Kritik Tarihi Açıkladı!

CME, Ethereum (ETH) Vadeli İşlemleri İçin Kritik Tarihi Açıkladı!

Ethereum'da kritik günler devam ediyor.

Takip et blank

Lider altcoin olan Ethereum’un son dönemlerde çok ciddi miktarda değer kazandığı görülüyor. Merge birleşmesinin yaklaşması sayesinde yükselişe geçen ETH, yatırımcılarında devasa oranda kazanç elde etmesini sağladı.

blank

Chicago merkezli CME Group, bugün itibariyle çok beklenen birleştirme yükseltmesinden sadece üç gün önce Ethereum vadeli işlem seçeneklerini artıracağını duyurdu.

12 Eylül tarihinde başlatılması planlanan Ethereum opsiyonları, şimdilik sözleşme başına 50 ETH ile sınırlandırılacağı öğrenildi.

blank

Küresel hisse senedi ve FX ürünleri başkanı Tim McCourt, şirketin mevcut Ethereum vadeli işlemlerinin “önemli” bir büyüme yaşadığını söylüyor. McCourt’a göre, bugüne kadar yaklaşık 1.8 milyon adet Ethereum işlemi gerçekleşti.

ETH 2.0, her ne kadar sadece PoW konsorsiyumundan PoS’a geçişi sağlayacak olsa da, Ethereum üzerindeki ilgiyi artırarak çok daha fazla pozisyon açılmasını da sağlıyor.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre, CME Group toplam Ethereum vadeli işlemler sıralamasında 7. sırada yer almakta.

2017 sonlarında Bitcoin için vadeli işlemleri piyasaya süren CME Group, Şubat 2021’de de Ethereum vadeli işlemlerini de piyasaya sürdü.

Dünyanın en büyük türev borsası CME Group Ethereum opsiyon seçeneklerinin 12 Eylül tarihinde genişletecek olması, ETH‘ye olan ilginin sert bir şekilde artmasını sağlayabilir.

Merge birleşmesi öncesi zaten yükselişe geçmesi beklenen lider altcoin, CME Group’un bu hamleleri sonrası çok daha hızlı yükseliş yaşayabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...