AltcoinChainlink (LINK) MA200’ü Retest Mi Ediyor Yoksa Yükseliş Trendine Dönüş Mü Geliyor?...

Chainlink (LINK) MA200’ü Retest Mi Ediyor Yoksa Yükseliş Trendine Dönüş Mü Geliyor? – LINK Fiyat Analizi!

Chainlink (LINK) günlükte MA200 için savaşıyor…

Takip et blank

Bitcoin’in 19 Mayıs’taki düşüşünden fazlasıyla etkilenen ve ilk etapta %51’lik bir düşüş yaşayan Chainlink (LINK), kısa vadeli 15 dolarlık dip noktasından dönüş yaptı.

53 dolarlık zirve seviyesinden %71’in üzerinde değer kaybeden ve günlük grafikte MA200 seviyesi olan 24.7 doları ve fibonacci göstergesindeki önemli destek alanı olan 24 – 25.44 dolar aralığını kaybeden LINK, yeniden bu seviyeleri kazanmaya çalışıyor.

Günlükte Yeniden MA200 Üzerine

Son 24 saatte 15 dolarlık dip noktasından yaklaşık %70’lik bir yükseliş yaşayarak günlükte MA200’e denk gelen 24.98 dolar üzerine çıkan LINK, yayın saati itibariyle 25.1 dolar üzerinden alıcı buluyor.

LINK için üç gün boyunca destek konumunda olan ve sonrasında kırılan MA200 seviyesi LIN’in yeniden yükseliş trendine dönmesini sağlayabilir. Birçok altcoindeki RSI seviyelerinin aksine oversold yani aşırı satım bölgesine düşmeyen LINK, 6 Temmuz 2020’den bu yana gelen yükseliş trendinden keskin bir dönüş yapmışa benziyor.

blank
Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte bir diğer yükseliş emaresi ise mumlar üzerinde görülen engulfing bullish yani yutan boğa formasyonu görünümü oluyor. Nitekim LINK fiyatı bugünün ve önümüzdeki iki günün mum kapanışlarını 25.44 dolar üzerinden yapması halinde yükseliş momentumunun hızlanacağı düşünülüyor. Bu yükseliş sırasında ilk hedef olarak 30 dolar seviyesi beklenebilir.

Fiyatın25.44 dolar üstündeki iki mum kapanışında alım için güvenli olacağı düşünülürken bu seviyede alım yapan yatırımcılar, 24 dolar altı kapanışlarda stop olma yolunu izleyebilirler.

4 Saatlikte Düşüş Kanalı Ve 30 Dolar Yolu!

Günlük grafikte önemli bir kriter olan MA200 üzerine çıkmaya çalışan LINK fiyatı, 4 saatlikte bir düşüş kanalında bulunmasının yanı sıra MA20’ye denk gelen 22.86 dolar üzerinde fiyatlanıyor.

Fiyatın bir süre bu düşüş kanalının üst bandında ilerlediği görülürken kanal içerisinde sonuncusuyla beraber üç tane DOJİ mum oluşumu ortaya çıkıyor. Nitekim bu mumların ardından yükseliş yaşayan LINK’in son DOJİ’den bu yana 6 yeşil mum yaktığı görülüyor.

blank
Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kanalın üst bandı olan 30 dolar civarını denemesi beklenen LINK’te RSI göstergesinin de 50 seviyesinin sınırında olduğu görülüyor. Yatırımcılar fiyatın bu seviyeden gerilemesi halinde 20 – 21 dolar aralığında kısa vadeli ve yakın stoplu bir alım deneyebilir.

Yükseliş yönlü hareketin devam etmesi ve LINK’in 30 dolarlık seviyeyi aşması, fiyat üzerindeki FOMO’yu artırarak önemli direnç alanı olan 37.92 – 38.66 dolar aralığına kadar bir yükselişi getirebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

1 Dolar Hedefi Yarıda Kalan Dogecoin’in (DOGE) Düşüşü Nereye Kadar Sürecek? – DOGE Teknik...

Kripto para piyasasında birçok yeni yatırımcı tarafından Elon Musk’ın tokenı olarak nitelendirilen ve gerçekten de Musk’ın tweet destekleriyle ayaklanan Dogecoin (DOGE), piyasada BTC düşüşünden...

Bitcoin’in Sıradaki Hedefi CME GAP’lerinden Hangisi? – 25.000 Dolar Mı Yoksa 50.000 Dolar Mı?

Son 1 yılın en kötü düşüşlerini yaşayan ve yatırımcıları iyice bezdiren BTC’ye birçok analist ve yatırımcı tarafından artık AYI yani düşüş piyasasına girmiş olarak...

Çin Merkezli Lider Bitcoin (BTC) Madencilik Şirketinin CEO’sundan, Yeni Açıklama!

Çin'in Bitcoin (BTC) madenciliğini ve BTC alım satımını yasaklayacağı düşüncesi, kripto para sektöründe büyük bir depreme yol açtı ve herkes bu depremden sert etkilendi. "Çin'deki...

Kripto Para Piyasası Yeniden Yeşillendi: Yükselişin Sebebi Ne?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saat içerisinde %8 yükseldi ve aslında kırdığı düşüş ile beraber yatırımcılara umut verdi. Kripto para piyasasının...

OKEx’in Son Haberi, Kripto Para Piyasasındaki Düşüşü Tetikledi!

Çin'in en büyük kripto para borsalarından olan OKEx, bugün yayınladığı bir haber ile OKB/RMB (Çin yuanı) paritesinin kaldırılacağını vurguladı. Çin piyasası ile ilgili haberleri aktaran...

Popüler Analist, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) Yükselişini Geçebilecek 2 Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasası, pazar günü yaşanan sert düşüş ile beraber yatırımcıların korkusunu daha da arttırdı. Buna rağmen Bitcoin (BTC) yavaş yavaş toparlanma sinyalleri veriyor...