AltcoinCardano’da (ADA) Son Durum Ne? – ADA Teknik Analizi

Cardano’da (ADA) Son Durum Ne? – ADA Teknik Analizi

Cardano’da (ADA) dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Ethereum (ETH) katili olarak anılan altcoinler arasında bulunan Cardano (ADA), coinmarketcapte 53.5 milyar dolarlık piyasa değeriyle en iyi beşinci kripto para olarak biliniyor.

Bitcoin’deki (BTC) düşüş süreci bir diğer Ethereum (ETH) katili olarak anılan Solana (SOL) gibi farkını göstererek 100 günlük hareketli ortalamada destek bulan ADA, bulduğu destek sonrası yükselişiyle MA20’yi geçmeyi başardı. Yaklaşık bir haftadır MA20 üzerinde kalmaya devam eden ADA, yayın saati itibariyle 1.68 dolar üzerinden işlem görüyor.

Yükselen Kama Formasyonu!

19 Mayıs düşüşü sonrasında giderek birbirine yaklaşan yükselen tepeler ve yükselen diplerle günlük grafikte bir yükselen kama formasyonu oluşturduğu düşünülen ADA’nın şimdilik bu formasyonun alt bandında destek bulduğu görülüyor.

blank
Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Genellikle aşağı yönlü kırıldığı bilinen yükselen kama formasyonlarının burada alt desteği olan 1.621 doları (MA20) aşağı yönlü kırarsa, ADA’nın 1.488 ve 1.218 dolar desteklerine doğru kademeli bir düşüş yaşadığını görebiliriz. Ancak bu destek yükseliş yönlü bir hareketin gelmesi, 1.785 dolar direncinin geçilmesini ve kamanın üst kanadına yükselişi sağlayabilir.

Aşağı yönlü senaryoda 1.621 dolar altındaki iki mum kapanışında stop olma stratejisi izlenebilecekken yukarı yönlü harekette de kırmızı trend çizgisi yakınlarında kâr alımı yapılabilir.

4 Saatlikte MA200 Yitiriliyor!

ADA fiyatında günlük zaman diliminde nasıl MA20 seviyesi önemliyse 4 saatlik grafikte de önemli olan MA200 desteğinin yitirildiği görülüyor.

blank
Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

3 Haziran’dan gelen kısa vadeli düşüş trendini yukarı yönlü kırmayı başaran ve MA200 üzerine çıkan ADA’nın buradaki macerası uzun sürmedi. Şu saatlerde Bitcoin’de (BTC) yaşanan düşüşle 1.714 dolara denk gelen MA200 seviyesi altına gerileyen ADA, 1.656 – 1.673 dolar ve yeşil kısa vadeli trend desteği üzerinde tutunmayı başarıyor.

Kısa vadeli değerlendirmek isteyen yatırımcılar için şu anda alım bölgesinde olduğu düşünülen ADA, 1.656 dolar altındaki kapanışlarda daha fazla düşebileceği için stoplanabilir. Alım sonrası yukarı yönlü hareketlerde ilk direncin yine MA200 seviyesi olması beklenirken yatay direncin ise 1.744 dolar olduğu belirtiliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple’da (XRP) İşin Rengi Değişiyor! – XRP Fiyat Analizi

Kripto para piyasasının olaylı coinlerinden biri olan ve yaşadığı dava süreçleriyle tarihe geçen Ripple (XRP), kritik seviye olan 1 dolar altında fiyatlanmaya devam ediyor. Son...

Tron (TRX) Kurucusu Justin Sun’ın Parlayan Yıldızı Sönüyor! – SUN Teknik Analizi

Tron (TRX) Blockchain ağında merkeziyetsiz finansın (DeFi) gelişimini ilerletmek için tasarlanan SUN, ağ üzerinde Bitcoin’in birebir aynısı olarak tanımlanıyor. Adından da anlaşılacağı üzere Tron ağının...

Çinliler Tercihlerini Bu Altcoinden Yana Yapıyor! – DODO Fiyat Analizi

Bir süredir Çin hükümetiyle başı belada olan kripto para piyasasında, Çinli geliştiricilerden DODO duyurusu geldi. Çinli gazeteci Colin Wu, Wu Blockchain twitter adresinden yaptığı...

Altcoinlerde Satış Baskısı! LTC, ADA, AVAX, TRX’de Öne Çıkan Seviyeler

Kripto para piyasası küresel ekonomi ve Elon Musk’ın tweet etkisiyle geri çekilme sürecine girerken toparlanma etkileri zayfıladı ve özellikle majörlerde üçgen formasyonlarının destek bölgeleri...

Elon Musk’ın “İmalı” Tweeti, Bu Kripto Paranın Tek Günde Rekor Kırmasını Sağladı

Elon Musk, son günlerde kripto para piyasasını manipüle etmek için elinden geleni ardına koymuyor. Bitcoin'in enerji modelini eleştirip büyük bir düşüşü tetikleyen Musk, daha...

Anonymous’un Elon Musk’ı Tehdit Ettiği Video Gerçek Mi? – Musk’ın Bu Videoya Verdiği Tepki...

Bir girişim sermayesi firması olan Lux Capital’ın kurucu ortağı olan Josh Wolfe, dün resmi twitter hesabı üzerinden ünlü hack grubu Anonymus tarafından oluşturduğunu iddia...