Bitcoin (BTC)Cardano Kurucusu: "ABD, Bitcoin'i Düzenleyecek Kadar Güçlü Değil"!

Cardano Kurucusu: “ABD, Bitcoin’i Düzenleyecek Kadar Güçlü Değil”!

ABD, Bitcoin'i düzenleyebilir mi?

Takip et blank

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ABD‘nin son dönemlerde Bitcoin ve kripto para hamlelerini değerlendirdi.

Birçok uzman ve analistin aksine konuşan Hoskinson, ABD’nin halen kripto paraları düzenlemek için hazır olmadığını söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada birçok kritik detaya değindi.

Yaptığı açıklamalarda ABD’nin düzenleyici çabaları ele alan Hoskinson, kripto paraların düzenlemenin zannedildiği kadar kolay olmadığını iddia ediyor.

Başarılı iş insani Hoskinson’a göre, ABD kripto paraların devrimsel özelliği olan merkeziyetsizliği dijital varlıkların ve yatırımcılarının elinden almak istiyor.

Kripto varlıkların devrim niteliğindeki doğasını yatırımcıların ellerinden almak için çabalayan ABD, Hoskinson’a göre halen yetersiz donanıma sahip.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

“ABD’de kategoriye göre düzenleme yapıyoruz, bir şeye menkul kıymet, başka bir şeye emtia ve başka bir şeye para birimi diyoruz.”

“Ardından düzenleyici kurumlar, bu alanlarda uzmanlaşmış bu kategoriler etrafında inşa ediliyor.”

ABD‘nin bir şeye menkul kıymet yada değil olarak tanımlamasına göre düzenleme yapıldığını aktaran Hoskinson, XRP-SEC arasındaki davaya gönderme yapmış durumda.

ABD’nin Bitcoin ve kripto paraları ne kadar çok düzenlemek istediğinin altını çizen başarılı yönetici, yakın gelecekte böyle bir gelişmenin olmayacağını vurguladı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsalarının Yükselişi, Bitcoin’i Etkileyecek mi?

Bitcoin ile korelasyonu nedeniyle takip ettiğimiz ABD borsaları, geçtiğimiz dakikalarda açıldı. Uzun bir süredir olduğu gibi yine yükseliş ile açılan ABD endeksleri, ilerleyen saatlerde...

Crypto com, Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve 13 Kripto Parayı Sildi!

Ayı piyasası tüm hızıyla devam ederken kripto para borsalarının normal şartlarda sağladıkları teşviklerde de azalmaya gidildiği görülüyor. Önde gelen kripto para borsalarından Crypto.com da...

FED Üyesi Konuştu, Bitcoin’de Şimdi Gözler Başkan Powell’a Çevrildi!

Lider kripto para birimi bugün itibariyle yatay bir seyir seyrediyor. Halen bir yöne doğru kırılım yapamayan BTC, yukarı aşağı hareketlerle bazı altcoinleri perişan etmeye...