Bitcoin (BTC)Cardano Kurucusu: "ABD, Bitcoin'i Düzenleyecek Kadar Güçlü Değil"!

Cardano Kurucusu: “ABD, Bitcoin’i Düzenleyecek Kadar Güçlü Değil”!

ABD, Bitcoin'i düzenleyebilir mi?

Takip et blank

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ABD‘nin son dönemlerde Bitcoin ve kripto para hamlelerini değerlendirdi.

Birçok uzman ve analistin aksine konuşan Hoskinson, ABD’nin halen kripto paraları düzenlemek için hazır olmadığını söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada birçok kritik detaya değindi.

Yaptığı açıklamalarda ABD’nin düzenleyici çabaları ele alan Hoskinson, kripto paraların düzenlemenin zannedildiği kadar kolay olmadığını iddia ediyor.

Başarılı iş insani Hoskinson’a göre, ABD kripto paraların devrimsel özelliği olan merkeziyetsizliği dijital varlıkların ve yatırımcılarının elinden almak istiyor.

Kripto varlıkların devrim niteliğindeki doğasını yatırımcıların ellerinden almak için çabalayan ABD, Hoskinson’a göre halen yetersiz donanıma sahip.

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson, Financial Times’ın Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’nde yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi:

“ABD’de kategoriye göre düzenleme yapıyoruz, bir şeye menkul kıymet, başka bir şeye emtia ve başka bir şeye para birimi diyoruz.”

“Ardından düzenleyici kurumlar, bu alanlarda uzmanlaşmış bu kategoriler etrafında inşa ediliyor.”

ABD‘nin bir şeye menkul kıymet yada değil olarak tanımlamasına göre düzenleme yapıldığını aktaran Hoskinson, XRP-SEC arasındaki davaya gönderme yapmış durumda.

ABD’nin Bitcoin ve kripto paraları ne kadar çok düzenlemek istediğinin altını çizen başarılı yönetici, yakın gelecekte böyle bir gelişmenin olmayacağını vurguladı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Ethereum’un (ETH) Liderliğinde Altcoin Sezonu Başlıyor!

Kripto para sektöründe son dönemlerde hareketli günlerin yaşandığı görülüyor. Her ne kadar Bitcoin ve Ethereum üst direnç seviyelerini zorluyor olsa da, halen beklenen kırılımlar...

Robert Kiyosaki: “Bitcoin (BTC) Çökecek, Bu 2 Ürünü Satın Alın”!

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki, değerli metallerin günümüzün en iyi yatırım aracı olduğunu belirterek, yatırımcıların gümüş alması gerektiğini söylüyor. Başarılı yazar...

Son Dakika: Binance, Bitcoin Düşerken Bu 21 Altcoin İçin Duyuru Paylaştı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto para sektörüne yön vermeye devam ediyor. Uzun bir süredir altcoin listelemesi yapmayan popüler...

Selcoin Açıkladı, Bu Metaverse Altcoin’i Uçuşa Geçti!

Kripto para sektörünün halen trend ürünlerinin metaverse altcoinleri olduğu biliniyor. Her ne kadar birçok kripto para yatırımcısı bu altcoinlerin trendinin sona erdiğini düşünüyor olsa...

Dolar Çöküyor, Artık Sahne Bitcoin’in (BTC)!

Dünya üzerindeki kaos her geçen gün artmaya devam ediyor. Savaşlar, küresel çaptaki salgın hastalıklar ve enflasyon artışları, birçok vatandaşı ve yatırımcıyı derinden etkilediği gözlenmekte. Yaşanan...