Cardano (ADA)Cardano Beklenen Güncellemeyi Yaptı, Ancak Fiyat Yükselmedi: ADA Fiyat Analizi

Cardano Beklenen Güncellemeyi Yaptı, Ancak Fiyat Yükselmedi: ADA Fiyat Analizi

Cardano için son durum belirlendi!

Takip et blank

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Cardano (ADA); sonunda beklenen duyuruyu yaptı ancak bu duyuru hiç beklenmeyen bir anda geldi. Cardano’nun arkasındaki şirket olarak bilinen Input Output HK, Alonzo Hard Fork Combinator (HFC) duyurusunu yaptı ve güncellemeyi ilk defa resmi olarak teyit etti. Yapılan duyuruda mevcut duruma göre bunun 12 Eylül tarihinde gerçekleştirileceği vurgulanmakta.

blank

Cardano’da Tarih Belli

Bu duyurunun yapıldığı tarih ise hiç olmadığı kadar kötü ve şanssız olarak gözüküyor. Duyurunun yapıldığı gün kripto para piyasasının toplam değeri %10’dan fazla değer kaybı yaşadı ve BTC de dahil bütün kripto paralar sert düştü. Cardano ise günler öncesinde 3 doları görmesine rağmen gelen kötü haberler ve genel düşüş trendi nedeniyle yeniden 2 doların dip noktasına kadar geriledi. Haberin yayın saatiyle ise 2.368 dolar seviyelerinden alıcı arıyor.

Cardano’nun test ağında aktif olarak Alonzo’nun getireceği akıllı kontratları test eden ağın ilk merkezsiz borsası olan Mimswap’ın sorun yaşadığını belirtmesi ve ağın da kullanılamaz halde olduğunu vurgulaması kesinlikle Cardano için sorunları tetikledi.

Cardano ağı şu an için büyük bir belirsizlik içerisinde ve tarih resmen duyurulsa da bunun nasıl bir etki üreteceği ve güncellemenin başarılı bir şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği bilinmiyor. ADA fiyatı an itibarıyla ise 2,268 dolardan işlem görmesine rağmen yatırımcı tarafındaki heyecan azalmış durumda. Son 24 saat içerisinde ise %8 düşüş yaşadı. ADA için 2,40 dolar önemli bir destek olarak görülüyordu.

ADA için rekor seviye, 2 Eylül tarihinde 3.101 dolar olarak kayıtlara geçti. Ancak rekor fiyattan düşüşüne dünkü kripto piyasasının genel düşüşü de eklendi ve % 35 geri çekilme yaşayarak yatırımcılarını korkuttu.

blank
Kaynak Tradingviewden alınmıştır. 1 günlük ADA / USD grafiğidir.

Geçtiğimiz gün 2 dolar seviyesine kadar inen ADA fiyatı, an itibarıyla 2.37 dolar seviyelerine kadar çıkarak kripto piyasasıyla ortak toparlanma hareketini sürdürdü. Ancak ADA, hala zirve fiyat olan 3.101 dolar seviyesinden %24 gerisinde bulunuyor.

blank
Kaynak Tradingviewden alınmıştır. 1 günlük ADA / USD grafiğidir.

7 Eylül tarihinde gelen kısa vadeli ve aynı zamanda sert düşüş trendine ayak uyduran ADA, destek seviyelerinde tutunamayıp aşırı ezildi. Bütün temel ve teknik değerlerin altına düşen ADA’nın buradaki macerası uzun sürmedi.

Kısa vadeli değerlendirmek isteyen yatırımcılar için şu anda alım bölgesinde olduğu düşünülen ADA, 2.25 dolar altındaki kapanışlarda daha fazla düşebileceği için stoplanabilir. Sırasıyla 2.3 dolar 2.2 dolar bantlarından parçalı alım tercih edilebilir.

Alım sonrası yukarı yönlü hareketlerde ilk direncin yine MA200 seviyesi olması beklenirken sırasıyla dirençlerin 2.5 dolar – 2.7 dolar seviyeleri olduğu belirtiliyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Analistten Dogecoin (DOGE) Hakkında Kritik Açıklama

Kripto para piyasası şu an için çok sert bir düşüş yaşıyor gibi gözükmekte ve Bitcoin'in %8 gerilediği anlarda birçok altcoin bunun çok daha üstünde...

Kripto Para Piyasası Eriyor: İşte Düşüşte Son Gelişmeler!

Kripto para piyasası hafta sonu tutunma çabaları gösterdikten sonra haftanın ilk gününe kıpkırmızı girdi. Lider kripto para birimi Bitcoin öncelikle 48.000 dolar, devamında ise...

Ripple (XRP) Ağında Yıllardır Beklenen Değişim Gerçekleşti!

XRP, özellikle piyasaya sürüldüğü yıllarda ağ olarak kesinlikle lider kripto para birimi Bitcoin ve hemen arkasındaki Ethereum'dan çok daha farklıydı. Kendi konsensüs modeline sahip...

Cardano’dan (ADA), DeFi Alanında Yeni Atılım

Cardano (ADA), önümüzdeki aylarda merkezi olmayan finans (DeFi) altyapısını genişletmeye hazırlanıyor. Bu yeni projenin şekillenmesi için blockchain ağında bir güncellemeyi tamamlaması gerekiyor. Cardano geliştiricileri,...

Ünlü Analist Pizzino Açıkladı: Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) ve Diğer İki Altcoin Boğa Koşusuna...

Kripto yatırımcısı ve trader Jason Pizzino, altkoin piyasası hareketlenmeye devam ederken DOT, AVAX, ATOM ve SUSHİ’yi yakın takibine aldığını belirtti. Youtube platformunda 210.000 aktif aboneye...

Bu Hafta Dikkat Edilecek 3 Kripto Para Belli Oldu: Bitcoin (BTC ) – Polkadot...

Kripto para sektörü bu haftaya kızıl başlasa da sektörü hareketlendirebilecek veya kendi çapında hareket elde edebilecek altcoinler hala var. Özellikle uzun süredir konsolidasyon yaşayan...