AltcoinCardano (ADA) İle Ortaklık Yapan LINK'te Son Durum ne? Chainlink Analizi

Cardano (ADA) İle Ortaklık Yapan LINK’te Son Durum ne? Chainlink Analizi

Chainlink (LINK) teknik analizinde önemli seviyeler ve görünümler…

Takip et blank

Yakın zamanda kripto para piyasasının parlayan yıldızlarından Cardano (ADA) ile yaptığı ortaklık ile gündeme gelen ve 10,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 15. sırada yer alan Chainlink (LINK), yayın saati itibariyle 23,20 dolar üzerinden işlem görüyor.

blank

İlgili İçerik  Cardano'dan (ADA) Dev Kripto Para Projesi İle Önemli Ortaklık!

Cardano (ADA) tarafında da şimdilik Bitcoin (BTC) düşüşü nedeniyle pek bir etkisi görülmeyen bu haberin LINK için de bir hareketlilik oluşturmadığı görülüyor. Genel itibariyle son bir haftada %12’lik bir yükseliş kaydeden LINK, günlük ve 4 saatlik grafiklerinde dikkat edilmesi gereken noktalar oluşturuyor.

MA100 Ve Trend Desteği!

Günlük grafikte kripto paralarda trend açısından önemli görülen 200 günlük hareketli ortalama (27,72 Dolar) altında kalan LINK’e MA100 ve yeşil trend çizgisi destek çıkıyor.

RSI göstergesinde 50 seviyesi altında kalmaya devam eden LINK’in fiyat tarafında da 24,90 dolar direnci ve 22,20 dolar desteği arasında ilerlemeye devam ettiği görülüyor. Bugünün açılışını MA100 seviyesi olan 22,99 dolar üzerinde yapan LINK’in yatay hareketine devam etmesi halinde Ekim ayının ilk haftasında bir hamle yapması bekleniyor.

blank
Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeşil trend çizgisinin korunması halinde bu hareketin MA200 direncine doğru bir yükseliş şeklinde olması muhtemel görünüyor. Ancak trend seviyesi ve MA100 kaybedilirse, fiyatın ilk etapta 18,86 dolar seviyesine kadar düştüğü görülebilir. Bu senaryoda yatırımcılar, içinde bulunduğumuz seviyelerden alış yapıp trend altına stop koyarak yola devam edebilirler.

Simetrik Üçgen Etkisi!

Eylül ayı başında 36 dolara kadar atak yapan ve ardından hızlı bir düşüş sürecine giren LINK, bir süre ilerlediği paralel kanal sonrasında yaşadığı devam düşüşüyle birlikte bir simetrik üçgen formasyonu oluşturuyor.

blank
Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Neredeyse kusursuz bir şekilde işlediği görülen bu formasyonun alt bandından son 4 saatlik mum kapanışıyla yukarı yönlü tepki alan LINK, 23,35 dolar direncini geçmeye çalışıyor. Fiyatın bu direnç seviyesi üzerinde kapanış yapması halinde hızla üst direnç noktası olan 24,91 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Bu formasyona dayalı bir pozisyonda yatırımcılar, üçgen kırılımı ve retest hareketine göre veya yükseliş öncesi değerlendirip aşağı kırılımda stop olacak şekilde hareket edebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Rekor Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son haftalarda ciddi bir fiyat düşüşü yaşasa da altyapısal gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin ağındaki Layer...