AltcoinCardano (ADA) İle Ortaklık Yapan LINK'te Son Durum ne? Chainlink Analizi

Cardano (ADA) İle Ortaklık Yapan LINK’te Son Durum ne? Chainlink Analizi

Chainlink (LINK) teknik analizinde önemli seviyeler ve görünümler…

Takip et blank

Yakın zamanda kripto para piyasasının parlayan yıldızlarından Cardano (ADA) ile yaptığı ortaklık ile gündeme gelen ve 10,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle 15. sırada yer alan Chainlink (LINK), yayın saati itibariyle 23,20 dolar üzerinden işlem görüyor.

İlgili Haber
Cardano'dan (ADA) Dev Kripto Para Projesi İle Önemli Ortaklık!

Cardano (ADA) tarafında da şimdilik Bitcoin (BTC) düşüşü nedeniyle pek bir etkisi görülmeyen bu haberin LINK için de bir hareketlilik oluşturmadığı görülüyor. Genel itibariyle son bir haftada %12’lik bir yükseliş kaydeden LINK, günlük ve 4 saatlik grafiklerinde dikkat edilmesi gereken noktalar oluşturuyor.

MA100 Ve Trend Desteği!

Günlük grafikte kripto paralarda trend açısından önemli görülen 200 günlük hareketli ortalama (27,72 Dolar) altında kalan LINK’e MA100 ve yeşil trend çizgisi destek çıkıyor.

RSI göstergesinde 50 seviyesi altında kalmaya devam eden LINK’in fiyat tarafında da 24,90 dolar direnci ve 22,20 dolar desteği arasında ilerlemeye devam ettiği görülüyor. Bugünün açılışını MA100 seviyesi olan 22,99 dolar üzerinde yapan LINK’in yatay hareketine devam etmesi halinde Ekim ayının ilk haftasında bir hamle yapması bekleniyor.

blank
Chainlink (LINK) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yeşil trend çizgisinin korunması halinde bu hareketin MA200 direncine doğru bir yükseliş şeklinde olması muhtemel görünüyor. Ancak trend seviyesi ve MA100 kaybedilirse, fiyatın ilk etapta 18,86 dolar seviyesine kadar düştüğü görülebilir. Bu senaryoda yatırımcılar, içinde bulunduğumuz seviyelerden alış yapıp trend altına stop koyarak yola devam edebilirler.

Simetrik Üçgen Etkisi!

Eylül ayı başında 36 dolara kadar atak yapan ve ardından hızlı bir düşüş sürecine giren LINK, bir süre ilerlediği paralel kanal sonrasında yaşadığı devam düşüşüyle birlikte bir simetrik üçgen formasyonu oluşturuyor.

blank
Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Neredeyse kusursuz bir şekilde işlediği görülen bu formasyonun alt bandından son 4 saatlik mum kapanışıyla yukarı yönlü tepki alan LINK, 23,35 dolar direncini geçmeye çalışıyor. Fiyatın bu direnç seviyesi üzerinde kapanış yapması halinde hızla üst direnç noktası olan 24,91 dolara kadar yükselmesi bekleniyor.

Bu formasyona dayalı bir pozisyonda yatırımcılar, üçgen kırılımı ve retest hareketine göre veya yükseliş öncesi değerlendirip aşağı kırılımda stop olacak şekilde hareket edebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...