AltcoinCardano (ADA) Fiyat Analizi Ve Teknik Görünümü!

Cardano (ADA) Fiyat Analizi Ve Teknik Görünümü!

Chainlink ortaklığı sonrasında ADA analizi…

Takip et blank

Kripto para piyasasının 71,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto parası olan Cardano (ADA), Alonzo hard forku sonrasında beklenen etkiyi üretemeyerek düşüş trendine girdi.

Piyasadaki genel düşüşün tersine hareket ederek kendini göstermesi beklenen ancak düşüşe eşlik eden ADA’nın sahipleri, harekete geçerek Chainlink (LINK) ile ortaklığa vardı. Ayrıca son olarak Stablecoin çıkaracağını da müjdeledi. Bu haberler sonrasında da henüz bir hareket göstermeyen ADA’da dikkat edilmesi gereken seviyeler ve formasyonlar neler?

İlgili Haber
Cardano'dan (ADA) Dev Kripto Para Projesi İle Önemli Ortaklık!
İlgili Haber
Cardona'da (ADA) Müjde Bitmiyor: Stablecoin Çıkarıyor!

Kısa Vadede Düşen Trendin Kırılması İçin…

Eylül ayı başında yaşadığı yükselişle 3,101 dolarlık ATH seviyesine ulaşan ve ardından gelen satışlarla düşüşe geçen ADA, son günlerdeki yatay hareketine devam ederken yayın saati itibariyle 2,20 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Ayın 20’sinde yaşadığı %14’lük düşüşle 50 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kıran ADA, fibonacci golden pocket seviyesi olan 1,908 – 1,956 dolar aralığında aldığı tepkiyle MA50 ve MA20 seviyelerini test etmişe benziyor. Bu test sonrası sert bir tepkiyle düşüşe geçmediği görülen ADA’nın bu hareketli ortalamalar ve fibo 0.786 (2,155 Dolar) arasında sıkıştığı görülüyor.

blank
Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Kısa vadede bu hareketli ortalamalar altında olduğu sürece düşen trendin etkisinin devam edeceği düşünülen ADA’nın yeniden yükselişe geçmesi için bu ortalamaları kırması gerekiyor. Ayrıca grafikte görülen sarı düşen trendi kırdığı ancak sonrasında durulduğu görülen ADA, RSI tarafında da kırmızı düşen trendi kırmaya hazırlanıyor. RSI’ın bu düşeni kırması ve 50 üzerine çıkması ADA fiyatının ortalamaları yukarı kırarak yeniden yükseliş trendine dönmesini sağlayabilir.

Bu noktada alım yapmak isteyen yatırımcılar, 2,155 dolar ve 1,95 dolar seviyelerinde kademeli alım yaparak 1,91 dolar altında kapanışlarda stop olmaya dayalı bir strateji belirleyebilirler.

4 Saatlik Görünüm!

Günlük grafikte gördüğümüz sarı düşen trend çizgisini daha yakından incelediğimizde, 4 saatlik grafik üzerinde fiyatın retest hareketi daha net görünüyor. Düşen trendi kıran fiyatın 2,256 dolar altında kalması iyi bir işaret olmasa da bir süre yatay bir hareket yapması yükseliş için doğru bir süreç olabilir.

blank
Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak grafikte görünen yükselen kama formasyonun aktifleşmesi ve RSI’ın da beyaz trend çizgisini kırmasıyla fiyatın hızla 2 dolara doğru düştüğünü görebiliriz. Böyle bir senaryoda yatırımcılar, düşüşü fırsat bilerek 2 dolar civarında ADA’yı değerlendirebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...