AltcoinCardano (ADA) Fiyat Analizi Ve Teknik Görünümü!

Cardano (ADA) Fiyat Analizi Ve Teknik Görünümü!

Chainlink ortaklığı sonrasında ADA analizi…

Takip et blank

Kripto para piyasasının 71,4 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük üçüncü kripto parası olan Cardano (ADA), Alonzo hard forku sonrasında beklenen etkiyi üretemeyerek düşüş trendine girdi.

blank

Piyasadaki genel düşüşün tersine hareket ederek kendini göstermesi beklenen ancak düşüşe eşlik eden ADA’nın sahipleri, harekete geçerek Chainlink (LINK) ile ortaklığa vardı. Ayrıca son olarak Stablecoin çıkaracağını da müjdeledi. Bu haberler sonrasında da henüz bir hareket göstermeyen ADA’da dikkat edilmesi gereken seviyeler ve formasyonlar neler?

İlgili İçerik  Cardano'dan (ADA) Dev Kripto Para Projesi İle Önemli Ortaklık!

İlgili İçerik  Cardona'da (ADA) Müjde Bitmiyor: Stablecoin Çıkarıyor!

Kısa Vadede Düşen Trendin Kırılması İçin…

Eylül ayı başında yaşadığı yükselişle 3,101 dolarlık ATH seviyesine ulaşan ve ardından gelen satışlarla düşüşe geçen ADA, son günlerdeki yatay hareketine devam ederken yayın saati itibariyle 2,20 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Ayın 20’sinde yaşadığı %14’lük düşüşle 50 günlük hareketli ortalamayı aşağı yönlü kıran ADA, fibonacci golden pocket seviyesi olan 1,908 – 1,956 dolar aralığında aldığı tepkiyle MA50 ve MA20 seviyelerini test etmişe benziyor. Bu test sonrası sert bir tepkiyle düşüşe geçmediği görülen ADA’nın bu hareketli ortalamalar ve fibo 0.786 (2,155 Dolar) arasında sıkıştığı görülüyor.

blank
Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Kısa vadede bu hareketli ortalamalar altında olduğu sürece düşen trendin etkisinin devam edeceği düşünülen ADA’nın yeniden yükselişe geçmesi için bu ortalamaları kırması gerekiyor. Ayrıca grafikte görülen sarı düşen trendi kırdığı ancak sonrasında durulduğu görülen ADA, RSI tarafında da kırmızı düşen trendi kırmaya hazırlanıyor. RSI’ın bu düşeni kırması ve 50 üzerine çıkması ADA fiyatının ortalamaları yukarı kırarak yeniden yükseliş trendine dönmesini sağlayabilir.

Bu noktada alım yapmak isteyen yatırımcılar, 2,155 dolar ve 1,95 dolar seviyelerinde kademeli alım yaparak 1,91 dolar altında kapanışlarda stop olmaya dayalı bir strateji belirleyebilirler.

4 Saatlik Görünüm!

Günlük grafikte gördüğümüz sarı düşen trend çizgisini daha yakından incelediğimizde, 4 saatlik grafik üzerinde fiyatın retest hareketi daha net görünüyor. Düşen trendi kıran fiyatın 2,256 dolar altında kalması iyi bir işaret olmasa da bir süre yatay bir hareket yapması yükseliş için doğru bir süreç olabilir.

blank
Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak grafikte görünen yükselen kama formasyonun aktifleşmesi ve RSI’ın da beyaz trend çizgisini kırmasıyla fiyatın hızla 2 dolara doğru düştüğünü görebiliriz. Böyle bir senaryoda yatırımcılar, düşüşü fırsat bilerek 2 dolar civarında ADA’yı değerlendirebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Bitcoin (BTC) Yeni Bir Rekor Kırdı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son haftalarda ciddi bir fiyat düşüşü yaşasa da altyapısal gelişmeler hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin ağındaki Layer...