Bitcoin (BTC)Canlı: FED Üyeleri Konuşuyor! Bitcoin Etkilenecek mi?

Canlı: FED Üyeleri Konuşuyor! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED üyesi George ve Cook, konuşma yapıyor.

Takip et blank

Kripto para sektörünün Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz hamlelerinden ötürü zor bir süreçten geçtiği görülüyor. Enflasyonu düşürmek için finans piyasalarında çöküş getiren FED, halen bu politikada geri adım atmadı.

Her ne kadar FED faiz artışları konusunda kararlı gibi görünse de, ABD ekonomisi resesyon tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumda.

Geçtiğimiz dakikalarda ise FED üyesi George ve Cook konuşmasına başladı. İşte FED yetkililerinin dikkat çeken açıklamaları:

“Enflasyon inatçı ve kabul edilemez derecede yüksek olmaya devam ediyor. Çekirdek enflasyon beklenmedik bir şekilde güçlü”

“faiz politikasında değişikliğe gitmek için Enflasyonun gerçekten düştüğünü gösteren verileri görmemiz gerekiyor.”

“Zirveye ulaştığımızda faiz oranlarını ne kadar süreyle mevcut seviyelerinde tutacağımızı kesin olarak söyleyemem”

“Denge bulmaya çalışan bir piyasada agresif hareketler yaparken dikkatli olmalıyız. Devam eden faiz artışlarına ihtiyacımız var.”

Enflasyonun çok yüksek olduğunu vurgulamaya devam eden FED üyeleri, faiz artırımlarının da aynı şekilde devam etmesi gerektiğini aktarıyor.

FED üyesi George’un bu faiz artışları esnasında ise piyasaları da göz önünde bulundurulması gerektiğini söylemesi ise yatırımcıların dikkatini çekti.

FED üyesi Cook’un şu açıklaması ise ilerleyen saatlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) toparlanmasını sağlayabilir:

“Bir noktada faiz artırımlarının hızını yavaşlatmak gerekebilir.”

Güvercin bir söylemde bulunan Cook, bir noktada 75 baz puan yerine 25 baz puanlık etkisi daha düşüş faiz artışlarının yapılması gerektiğini vurguluyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...