Bitcoin (BTC)Canlı: FED Üyeleri Konuşuyor! Bitcoin Etkilenecek mi?

Canlı: FED Üyeleri Konuşuyor! Bitcoin Etkilenecek mi?

FED üyesi George ve Cook, konuşma yapıyor.

Takip et blank

Kripto para sektörünün Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz hamlelerinden ötürü zor bir süreçten geçtiği görülüyor. Enflasyonu düşürmek için finans piyasalarında çöküş getiren FED, halen bu politikada geri adım atmadı.

Her ne kadar FED faiz artışları konusunda kararlı gibi görünse de, ABD ekonomisi resesyon tehlikesi ile karşı karşıya kalmış durumda.

Geçtiğimiz dakikalarda ise FED üyesi George ve Cook konuşmasına başladı. İşte FED yetkililerinin dikkat çeken açıklamaları:

“Enflasyon inatçı ve kabul edilemez derecede yüksek olmaya devam ediyor. Çekirdek enflasyon beklenmedik bir şekilde güçlü”

“faiz politikasında değişikliğe gitmek için Enflasyonun gerçekten düştüğünü gösteren verileri görmemiz gerekiyor.”

“Zirveye ulaştığımızda faiz oranlarını ne kadar süreyle mevcut seviyelerinde tutacağımızı kesin olarak söyleyemem”

“Denge bulmaya çalışan bir piyasada agresif hareketler yaparken dikkatli olmalıyız. Devam eden faiz artışlarına ihtiyacımız var.”

Enflasyonun çok yüksek olduğunu vurgulamaya devam eden FED üyeleri, faiz artırımlarının da aynı şekilde devam etmesi gerektiğini aktarıyor.

FED üyesi George’un bu faiz artışları esnasında ise piyasaları da göz önünde bulundurulması gerektiğini söylemesi ise yatırımcıların dikkatini çekti.

FED üyesi Cook’un şu açıklaması ise ilerleyen saatlerde lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) toparlanmasını sağlayabilir:

“Bir noktada faiz artırımlarının hızını yavaşlatmak gerekebilir.”

Güvercin bir söylemde bulunan Cook, bir noktada 75 baz puan yerine 25 baz puanlık etkisi daha düşüş faiz artışlarının yapılması gerektiğini vurguluyor.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bir Balina, Bu Altcoin’i Bitcoin Borsası Binance’e Transfer Ediyor!

Kripto para sektöründeki zor günler devam ediyor. Piyasadaki kara bulutların halen dağılmaması, yatırımcıların ilgisini de düşürüyor. Son dönemde küçük yatırımcıların yanı sıra büyük yatırımcıların...

SICAK GELİŞME: Bitcoin’de (BTC) Çok Yüksek CDD Verisi Geldi! Neler Olacak?

Kripto para sektöründe kritik saatler devam ediyor. Binance - SEC duruşması nedeniyle piyasada volatil hareketler meydana gelmekte. Büyük yatırımcılarda, son dakikalarda kritik hamleler yapmaya...

SON DAKİKA: Binance CEO’su CZ’den, SEC Duruşması ile İlgili Kritik Paylaşım!

Son saatlerde kripto para sektörünün ana gündem maddelerinden bir tanesinin Binance - SEC duruşması olduğu görülüyor. Geçtiğimiz dakikalarda Binance'in ABD kolu Binance US'a ilişkin...

SON DAKİKA: SEC – Binance Davasından Önemli Bilgiler Geliyor!

Kripto para yatırımcıları bugün itibariyle gözlerini SEC - Binance davasına çevirmişti. Geçtiğimiz dakikalarda ise bu davaya ilişkin önemli bazı belgeler açıklandı. Binance US denetçisi, mührü...

Binance – SEC Duruşmasına Dakikalar Kala, Bitcoin’de (BTC) Ani Dump Yaşandı!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle yükselişlerin hakim olduğu gözlemlendi. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) gün içerisinde yukarı yönlü hareketler sergilemesi, haliyle diğer kripto...

Bitcoin’de (BTC) Bugün, Binance – SEC Davası Takip Edilecek! İşte Saati..

Kripto para sektöründe bugün özelinde yükselişlerin hakim olduğu görülüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) yeniden yukarı yönlü hareketler sergilemeye başlaması, tüm yatırımcıları yeniden...