AltcoinBüyük Kaos, Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Likit Ediyor!

Büyük Kaos, Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Likit Ediyor!

Long pozisyon açan yatırımcılar likit ediliyor.

Takip et blank

Bitcoin‘deki düşüş son saatlerde tekrardan hızlanmış durumda. 24 bin dolar desteğinin de altına sarkan BTC, dip seviyeleri kazımaya devam ediyor.

Yaşanan bu düşüşler esnasında ise vadeli işlemlerde kaldıraçlı bir şekilde long pozisyon açan yatırımcılar, likit olduğu dikkat çekmekte.

Son 24 saat içerisinde Bitcoin‘de yaşanan düşüşler yüzde 10’u geçtiği görülürken, Ethereum ve diğer altcoinlerde bu oranın yüzde 15’li seviyeleri geçtiği dikkat çekmekte.

Son 24 saat içerisinde ise kripto piyasasında toplamda 820 milyon dolarlık pozisyon likit edilmiş durumda. Bu yaşanan likit oranlarının ise 335 milyon doları Bitcoin cephesinden gelirken, 310 milyon doları ise Ethereum cephesinden gelmekte.

blank
CoinGlass’ın aktardığı güncel likidasyon verileri

Bitcoin Düşüyor, Likidasyon Seviyeleri Yükseliyor!

İlerleyen saatlerde ise Bitcoin ve kripto paralarda volatil hareketlerin devam etmesi, likidasyon oranlarını sert bir şekilde yükseltmeye devam edecek gibi gözükmekte.

Bir veri sağlayıcısı olan CoinGlass’ın aktardıklarına göre, son 24 saat içerisinde 235 adet yatırımcı likit edilerek bütün yatırımlarını kaybetti.

En fazla likidasyon her ne kadar Bitcoin ve Ethereum‘da gerçekleşmiş olsa da, SOL, FLM ve GMT‘de hiç azımsanmayacak seviyede likidasyon yaşandı.

Son 24 saatte likit edilen long pozisyonlar her ne kadar short pozisyonlardan yüksek olsa da, yukarı yönlü gelen anlık iğneler short pozisyonları da likit ettiği görülüyor.

İlerleyen saatlerde Bitcoin ve kripto paraların bir short tasfiyesi ile yukarı yönlü yeni bir trend başlatabilecek mi? merak konusu..

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Poppe: “Bitcoin (BTC) 2-3 Hafta Sonra, Bu Seviyede Olabilir”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Michael Van De Poppe, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Son dönemlerde daha çok...

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’ler Boğayı Başlattı!

Bugün itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bekleyişlerin ardından yukarı yönlü bir trend başlatmayı başardı. Yaşanan bu yükselişler, şuan itibariyle kripto para...

Bitcoin’de (BTC), 7 Yıl Sonra İlk Kez Mega Boğa Sinyali Geldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir 19 bin dolar destek seviyesinin hemen üzerinde akümüle olmaya devam ediyor. Zor bir süreçten geçen...

Bu Bitcoin Borsasından Şok Hamle: “Operasyonları Durduruyoruz”!

Kripto para sektöründe kaos eksik olmuyor. Kripto paralarda devam eden ayı piyasası, bireysel yatırımcılarla birlikte platformları da zor duruma sokmakta. Bu yaşananlara rağmen Bitcoin...

Bitcoin’in (BTC) Yükselişi, Bu Altcoin’lerde Boğa Trendini Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bugün itibariyle gün içerisinde 18.670 dolar seviyelerine kadar bir düşüş yaşadı. Bu gelen düşüşlerin ana nedeninin ise ABD...