AltcoinBüyük Kaos, Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Likit Ediyor!

Büyük Kaos, Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarını Likit Ediyor!

Long pozisyon açan yatırımcılar likit ediliyor.

Takip et blank

Bitcoin‘deki düşüş son saatlerde tekrardan hızlanmış durumda. 24 bin dolar desteğinin de altına sarkan BTC, dip seviyeleri kazımaya devam ediyor.

Yaşanan bu düşüşler esnasında ise vadeli işlemlerde kaldıraçlı bir şekilde long pozisyon açan yatırımcılar, likit olduğu dikkat çekmekte.

Son 24 saat içerisinde Bitcoin‘de yaşanan düşüşler yüzde 10’u geçtiği görülürken, Ethereum ve diğer altcoinlerde bu oranın yüzde 15’li seviyeleri geçtiği dikkat çekmekte.

Son 24 saat içerisinde ise kripto piyasasında toplamda 820 milyon dolarlık pozisyon likit edilmiş durumda. Bu yaşanan likit oranlarının ise 335 milyon doları Bitcoin cephesinden gelirken, 310 milyon doları ise Ethereum cephesinden gelmekte.

blank
CoinGlass’ın aktardığı güncel likidasyon verileri

Bitcoin Düşüyor, Likidasyon Seviyeleri Yükseliyor!

İlerleyen saatlerde ise Bitcoin ve kripto paralarda volatil hareketlerin devam etmesi, likidasyon oranlarını sert bir şekilde yükseltmeye devam edecek gibi gözükmekte.

Bir veri sağlayıcısı olan CoinGlass’ın aktardıklarına göre, son 24 saat içerisinde 235 adet yatırımcı likit edilerek bütün yatırımlarını kaybetti.

En fazla likidasyon her ne kadar Bitcoin ve Ethereum‘da gerçekleşmiş olsa da, SOL, FLM ve GMT‘de hiç azımsanmayacak seviyede likidasyon yaşandı.

Son 24 saatte likit edilen long pozisyonlar her ne kadar short pozisyonlardan yüksek olsa da, yukarı yönlü gelen anlık iğneler short pozisyonları da likit ettiği görülüyor.

İlerleyen saatlerde Bitcoin ve kripto paraların bir short tasfiyesi ile yukarı yönlü yeni bir trend başlatabilecek mi? merak konusu..

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Bu Çarşamba Günü, Büyük Yükseliş Başlayabilir!

Bitcoin'de satıcı baskısıyla geçen bir hafta daha son buldu. Üst üste haftalardır kripto para birimlerinden zarar eden yatırımcılar, artık isyan etme seviyesine gelmiş durumda. Birçok...

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin Destekçisi ve Binance CEO’su, Bu Altcoin İçin Kötü Haber Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) BNB borsa coini hakkında...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...

Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Dünya piyasaları bu hafta itibariyle çalkalanmaya devam ediyor. Çok büyük bir çöküş yaşayan yatırım araçları, yatırımcıları ters pozisyonda bıraktı. Birçok yatırımcı ise bu çöküşün nedenini...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

Bitcoin ve kripto piyasasında zor günler yaşanmakta. Halen toparlanamayan BTC, ABD doları karşısında ezilmeye devam ediyor. Bu hafta itibariyle ise FED yeni faiz kararını açıklayacak....