AltcoinBu Hafta İzlenmesi Gereken İki Altcoin: Polkadot (DOT) ve UniSwap (UNI)

Bu Hafta İzlenmesi Gereken İki Altcoin: Polkadot (DOT) ve UniSwap (UNI)

DOT ve UNI'de dikkat edilmesi gereken seviyeler!

Takip et blank

Bitcoin (BTC) 56.000 dolar seviyesinde tutunmaya devam ediyor ve BTC’nin 12 Eylül’de yaptığı sert ralli ile piyasa hakimiyeti %40 oranından %44 seviyesine çıkmış durumda. Bu durum her zamanki gibi kripto para birimlerinde, güçlü toparlanmanın büyük ölçüde Bitcoin’e bağlı olduğunu gösteriyor.

blank

Bitcoin’deki hareketin yukarı yönlü olabileceği öngörüsü ile birlikte, bu noktada potansiyel yükselme eğilimi gösterebilecek 2 altcoini inceliyoruz.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) 35.77 dolar direncine doğru kademeli olarak yükseldiğini görmekteyiz. RSI düşüş trendini kırdı ve 20 günlük EMA (32.15) seviyesi alıcılar için avantaj olmaya başladığı görülüyor.

blank

Boğalar fiyatı 36.77 doların üzerine atması durumunda, baş omuz baş modelinin iptal olduğunu göreceğiz. Ayıların bu bölgede güçlerini kaybettiği onaylanacağı için devamı boğa işareti olarak düşünülebilir.

DOT/USDT paritesinde daha sonra 49.78 dolar yolculuğuna başlayabilir. Eğer negatif olarak bakmamız gerekiyorsa, fiyat mevcut seviyeden veya bir sonraki direncinden geri döner ve hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırarsa, 28.60 dolara kadar düşebilir.

UNI/USDT

UniSwap (UNI), son bir kaç gündür 20 günlük EMA (24.55) üzerinde tutunmaya çalışıyor ve bu da güçlü alıcıların bu bölgeyi koruduğunu gösteriyor.

blank

Alıcılar ters bir H&S grafiğini tamamlamak için fiyatı limitin üzerine çıkarmaya ve kapatmaya zorlayacaklar. Bu ters kur 36.98 dolarda bir grafik hedefine sahip, fakat ayılar 31.42 dolar seviyesini güçlü savunacakları için ralli beklentisi doğru olmayabilir.

20 günlük EMA adım adım yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu durum boğaların şansının devam ettiğini gösteriyor. Fakat fiyat kırılır ve 20 günlük EMA’nın altında kapanış olursa ayılar baskın gelebilir.

Böyle bir durum sonucunda UNI/USDT paritesinde 22 dolar seviyesine kadar düşme ihtimali görünüyor. Eğer burada da tutunamaz ise 17.73 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Cardano (ADA) 2021 Yılına Damga Vurmaya Devam Edecek Mi?

DeFi platformunun yükselen yıldızı Cardano (ADA) 2021 yılında yaptığı anlaşmalar ve ortaklıklar ile kripto piyasasına damga vurduğu aşikar. Geçen ay Cardano Vakfının açıkladığı en son...

JPMorgan, Bitcoin’in (BTC) Son Rallisi Hakkında Konuştu!

Bitcoin 40.000 seviyesinden kısa bir sürede 55.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak, Bitcoin ve kripto sektörüne baskı yapan ülkelere güçlü bir duruş sergilediğini göstermişti. Dünyanın...

Shiba Inu’da (SHIB) Yükseliş Bitti Mi? SHIB’in Bir Sonraki Adımı Ne?

Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar üzerine çıkmasıyla birlikte Ekim ayına yükselişle başlayan kripto para piyasasında BTC’nin ardından hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu (SHIB),...

Ünlü Kripto Analisti Benjamin Cowen, Polkadot (DOT) İçin Beklenen Sinyali Verdi!

Polkadot (DOT) akıllı sözeşme platformunun rakiplerine nazaran yerinde sayması, beklenen hareketi ne zaman yapacağı konusundaki merakları artırdı. Bu noktada kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği...

Polygon (MATIC), İsviçre’de Bir İlke İmza Atıyor!

Blokchain teknolojisinin hızlı, güvenli, pratik ve kolay işlem yapma özelliği kurumsal firmaların son derece dikkatini çekmeye devam ediyor. Kurumsal firmaların küresel pazardaki rakipleri ile...

Ne Bitcoin Ne De Altcoin, En Karlı Kazanç Kapısı NFT’ler Mi?

Son üç dört aydır popülerliği günden güne artan NFT’lere ünlü sanatçıların, spor kulüplerinin, büyük müzelerin katılım sağladıklarını ve büyük paralar kazandıklarına şahitlik etmekteyiz. Peki...