AltcoinBu Hafta İzlenmesi Gereken İki Altcoin: Polkadot (DOT) ve UniSwap (UNI)

Bu Hafta İzlenmesi Gereken İki Altcoin: Polkadot (DOT) ve UniSwap (UNI)

DOT ve UNI'de dikkat edilmesi gereken seviyeler!

Takip et blank

Bitcoin (BTC) 56.000 dolar seviyesinde tutunmaya devam ediyor ve BTC’nin 12 Eylül’de yaptığı sert ralli ile piyasa hakimiyeti %40 oranından %44 seviyesine çıkmış durumda. Bu durum her zamanki gibi kripto para birimlerinde, güçlü toparlanmanın büyük ölçüde Bitcoin’e bağlı olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’deki hareketin yukarı yönlü olabileceği öngörüsü ile birlikte, bu noktada potansiyel yükselme eğilimi gösterebilecek 2 altcoini inceliyoruz.

DOT/USDT

Polkadot (DOT) 35.77 dolar direncine doğru kademeli olarak yükseldiğini görmekteyiz. RSI düşüş trendini kırdı ve 20 günlük EMA (32.15) seviyesi alıcılar için avantaj olmaya başladığı görülüyor.

blank

Boğalar fiyatı 36.77 doların üzerine atması durumunda, baş omuz baş modelinin iptal olduğunu göreceğiz. Ayıların bu bölgede güçlerini kaybettiği onaylanacağı için devamı boğa işareti olarak düşünülebilir.

DOT/USDT paritesinde daha sonra 49.78 dolar yolculuğuna başlayabilir. Eğer negatif olarak bakmamız gerekiyorsa, fiyat mevcut seviyeden veya bir sonraki direncinden geri döner ve hareketli ortalamayı aşağı yönlü kırarsa, 28.60 dolara kadar düşebilir.

UNI/USDT

UniSwap (UNI), son bir kaç gündür 20 günlük EMA (24.55) üzerinde tutunmaya çalışıyor ve bu da güçlü alıcıların bu bölgeyi koruduğunu gösteriyor.

blank

Alıcılar ters bir H&S grafiğini tamamlamak için fiyatı limitin üzerine çıkarmaya ve kapatmaya zorlayacaklar. Bu ters kur 36.98 dolarda bir grafik hedefine sahip, fakat ayılar 31.42 dolar seviyesini güçlü savunacakları için ralli beklentisi doğru olmayabilir.

20 günlük EMA adım adım yükseliyor ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, bu durum boğaların şansının devam ettiğini gösteriyor. Fakat fiyat kırılır ve 20 günlük EMA’nın altında kapanış olursa ayılar baskın gelebilir.

Böyle bir durum sonucunda UNI/USDT paritesinde 22 dolar seviyesine kadar düşme ihtimali görünüyor. Eğer burada da tutunamaz ise 17.73 dolar destek seviyesine kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...