Altcoin BSC’nin Gözde Projesi Venüs'ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

BSC’nin Gözde Projesi Venüs’ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

Binance akıllı zincir’in (BSC) lider projesi Venüs’te (XVS) önemli seviyeler…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bünyesinde oluşturulan Binance Smart Chain (BSC), Binance’in Binance Chain’e paralel olarak geliştirdiği akıllı sözleşmelerin bulunduğu blockchain olarak biliniyor.

BSC, kendi bünyesinde hızla gerçekleştirdiği işlemlerle Binance Chain’den daha iyi olduğunu kanıtlarken DeFi sistemi gibi bünyesindeki projelere kilitlenen paralar sayesinde yatırımcılar, verilen tokenlerle pasif gelir sağlıyor.

Konumuza gelirsek bu projeler içerisinde kilitli 7.2 milyar dolar bulunduran ve ilk sırada yer alan Venüs (XVS), son günlerde BNB ile birlikte yükseliyor. Hızla daha fazla değer kazanacağı düşünülen bu proje, yayın saati itibariyle 59 dolar civarından işlem görüyor.

blank

Günlük grafik üzerinde çoğu coinin ATH yaptığı gün olan 19 Şubat mumunda 102.94 doları gören XVS, sonrasında 35 gün boyunca devam eden bir düşüş trendine girdi. Düşüş trendini 26 – 27 Mart itibariyle kıran XVS, 4 gün içinde %91 değer kazandı. Bu yükselişin ardından son iki gündür kırmızı mum yakan XVS, bugün daha önce kırdığı direnç alanı içerisinde bulunuyor.

blank
Venüs (XVS) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha önce önemli bir direnç alanı olarak düşünülen 56 – 60 dolar aralığını gösteren yeşil bölgenin artık bir destek alanına döndüğü düşünülüyor. Bu bağlamda yeşil bölge, yatırım yapmak isteyenler için bir alım fırsatı olarak görülüyor.

Bu seviyede alım yapan yatırımcıların yeşil alan altında mum kapanışında stop olmalarının alttaki ara desteklerde alım yapmak için imkân sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca günlükte yükseliş hedefi olarak ilk başta daha önceki zirvenin görülmesi bekleniyor. Ancak grafikte StochRSI göstergesinin overbought yani aşırı alım bölgesinde aşağı yönlü kesişmesinin fiyatta kısa vadede düşüşler gelebileceğini gösterdiği söylenebilir.

4 Saatlikte İlk Hedef 80 Dolar!

Günlük grafiğin yanı sıra 4 saatlik zaman diliminde XVS grafiğine bakıldığında fiyatın %50’ye yakın yükselişinin ardından bir paralel kanal oluşumu görülüyor. Bu paralel kanal ve yükseliş mumlarına bakıldığındaysa XVS fiyatının 80 doları hedefleyen bir boğa bayrağı oluşturduğu düşünülüyor.

blank
Venüs (XVS) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın yükseliş beklentisi yanında düşüşü de değerlendirdiğimizde ise olası bir geri çekilmede fiyatın 4 saatlikte trendi tutan faktör olarak bilinen MA200 (47.71 Dolar) seviyesine kadar gerilemesi beklenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ripple (XRP) İçin Beklenen Sinyal, Dünyaca Ünlü Analistten Geldi

Bir zamanlar toplam piyasa değeri açısından ikinci sıraya kadar yükselip Ethereum'u (ETH) bile yerinden eden XRP, davanın etkileri sebebiyle dibi gördü. XRP fiyatı Ripple'a...

Bir Ayda 2,5 Katına Çıkan Tron (TRX) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Eğlence sektörüne yönelik projelerden biri olan ve 2017 yılında Justin Sun tarafından Singapur’da hayata geçirilen Tron, yerel kripto para birimi TRX ile kontrolü tamamen...

Son Günlerin Vazgeçilmezi BitTorrent’de (BTT) Son Durum Ne? – Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında tekniği alt üst eden coinlerden birisi olan ve eşler arası (peer to peer) protokolünün sürekli geliştirilmesinden sorumlu şirket BitTorrent’in yerel tokeni...

Holo (HOT) Tam Gaz Yükselişe Devam Ediyor! – HOT’un Sıradaki Hedefi Ne?

Kripto para piyasasının her türlü istatistiğini barındıran Coinmarketcap'e göre her geçen gün fiyatındaki artışla 26. sıraya kadar yükselen Holo (HOT), şu saatlerde 5.2 milyar...

Bir Zamanların Gözde Alltcoini Litecoin (LTC) Yükseliş Hazırlığında mı? – İşte Önemli Seviyeler!

Çalışma prensibi açısından Bitcoin’e (BTC) benzeyen ama BTC’den daha hızlı blok oluşturan bir yapıya sahip ve 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen kripto para...

Bitcoin (BTC) Piyasayı Sarsmaya Devam Ediyor! – Kısa Vadede Önemli Seviyeler Neler?

Kripto para piyasasında 1.1 trilyon piyasa değeriyle pastanın büyük dilimini oluşturan lider coin Bitcoin (BTC), son 4 saat içerisindeki volatilitesiyle piyasayı sarsmaya devam ediyor. Son...