AltcoinBSC’nin Gözde Projesi Venüs'ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

BSC’nin Gözde Projesi Venüs’ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

Binance akıllı zincir’in (BSC) lider projesi Venüs’te (XVS) önemli seviyeler…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bünyesinde oluşturulan Binance Smart Chain (BSC), Binance’in Binance Chain’e paralel olarak geliştirdiği akıllı sözleşmelerin bulunduğu blockchain olarak biliniyor.

blank

BSC, kendi bünyesinde hızla gerçekleştirdiği işlemlerle Binance Chain’den daha iyi olduğunu kanıtlarken DeFi sistemi gibi bünyesindeki projelere kilitlenen paralar sayesinde yatırımcılar, verilen tokenlerle pasif gelir sağlıyor.

Konumuza gelirsek bu projeler içerisinde kilitli 7.2 milyar dolar bulunduran ve ilk sırada yer alan Venüs (XVS), son günlerde BNB ile birlikte yükseliyor. Hızla daha fazla değer kazanacağı düşünülen bu proje, yayın saati itibariyle 59 dolar civarından işlem görüyor.

blank

Günlük grafik üzerinde çoğu coinin ATH yaptığı gün olan 19 Şubat mumunda 102.94 doları gören XVS, sonrasında 35 gün boyunca devam eden bir düşüş trendine girdi. Düşüş trendini 26 – 27 Mart itibariyle kıran XVS, 4 gün içinde %91 değer kazandı. Bu yükselişin ardından son iki gündür kırmızı mum yakan XVS, bugün daha önce kırdığı direnç alanı içerisinde bulunuyor.

blank
Venüs (XVS) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha önce önemli bir direnç alanı olarak düşünülen 56 – 60 dolar aralığını gösteren yeşil bölgenin artık bir destek alanına döndüğü düşünülüyor. Bu bağlamda yeşil bölge, yatırım yapmak isteyenler için bir alım fırsatı olarak görülüyor.

Bu seviyede alım yapan yatırımcıların yeşil alan altında mum kapanışında stop olmalarının alttaki ara desteklerde alım yapmak için imkân sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca günlükte yükseliş hedefi olarak ilk başta daha önceki zirvenin görülmesi bekleniyor. Ancak grafikte StochRSI göstergesinin overbought yani aşırı alım bölgesinde aşağı yönlü kesişmesinin fiyatta kısa vadede düşüşler gelebileceğini gösterdiği söylenebilir.

4 Saatlikte İlk Hedef 80 Dolar!

Günlük grafiğin yanı sıra 4 saatlik zaman diliminde XVS grafiğine bakıldığında fiyatın %50’ye yakın yükselişinin ardından bir paralel kanal oluşumu görülüyor. Bu paralel kanal ve yükseliş mumlarına bakıldığındaysa XVS fiyatının 80 doları hedefleyen bir boğa bayrağı oluşturduğu düşünülüyor.

blank
Venüs (XVS) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın yükseliş beklentisi yanında düşüşü de değerlendirdiğimizde ise olası bir geri çekilmede fiyatın 4 saatlikte trendi tutan faktör olarak bilinen MA200 (47.71 Dolar) seviyesine kadar gerilemesi beklenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...