AltcoinBSC’nin Gözde Projesi Venüs'ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

BSC’nin Gözde Projesi Venüs’ün (XVS) Detaylı Teknik Analizi

Binance akıllı zincir’in (BSC) lider projesi Venüs’te (XVS) önemli seviyeler…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance bünyesinde oluşturulan Binance Smart Chain (BSC), Binance’in Binance Chain’e paralel olarak geliştirdiği akıllı sözleşmelerin bulunduğu blockchain olarak biliniyor.

BSC, kendi bünyesinde hızla gerçekleştirdiği işlemlerle Binance Chain’den daha iyi olduğunu kanıtlarken DeFi sistemi gibi bünyesindeki projelere kilitlenen paralar sayesinde yatırımcılar, verilen tokenlerle pasif gelir sağlıyor.

Konumuza gelirsek bu projeler içerisinde kilitli 7.2 milyar dolar bulunduran ve ilk sırada yer alan Venüs (XVS), son günlerde BNB ile birlikte yükseliyor. Hızla daha fazla değer kazanacağı düşünülen bu proje, yayın saati itibariyle 59 dolar civarından işlem görüyor.

blank

Günlük grafik üzerinde çoğu coinin ATH yaptığı gün olan 19 Şubat mumunda 102.94 doları gören XVS, sonrasında 35 gün boyunca devam eden bir düşüş trendine girdi. Düşüş trendini 26 – 27 Mart itibariyle kıran XVS, 4 gün içinde %91 değer kazandı. Bu yükselişin ardından son iki gündür kırmızı mum yakan XVS, bugün daha önce kırdığı direnç alanı içerisinde bulunuyor.

blank
Venüs (XVS) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha önce önemli bir direnç alanı olarak düşünülen 56 – 60 dolar aralığını gösteren yeşil bölgenin artık bir destek alanına döndüğü düşünülüyor. Bu bağlamda yeşil bölge, yatırım yapmak isteyenler için bir alım fırsatı olarak görülüyor.

Bu seviyede alım yapan yatırımcıların yeşil alan altında mum kapanışında stop olmalarının alttaki ara desteklerde alım yapmak için imkân sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca günlükte yükseliş hedefi olarak ilk başta daha önceki zirvenin görülmesi bekleniyor. Ancak grafikte StochRSI göstergesinin overbought yani aşırı alım bölgesinde aşağı yönlü kesişmesinin fiyatta kısa vadede düşüşler gelebileceğini gösterdiği söylenebilir.

4 Saatlikte İlk Hedef 80 Dolar!

Günlük grafiğin yanı sıra 4 saatlik zaman diliminde XVS grafiğine bakıldığında fiyatın %50’ye yakın yükselişinin ardından bir paralel kanal oluşumu görülüyor. Bu paralel kanal ve yükseliş mumlarına bakıldığındaysa XVS fiyatının 80 doları hedefleyen bir boğa bayrağı oluşturduğu düşünülüyor.

blank
Venüs (XVS) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın yükseliş beklentisi yanında düşüşü de değerlendirdiğimizde ise olası bir geri çekilmede fiyatın 4 saatlikte trendi tutan faktör olarak bilinen MA200 (47.71 Dolar) seviyesine kadar gerilemesi beklenebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

XRP Davasından Yeni Karar Çıktı: Ripple, Son Talebinde Haksız!

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada yeni bir gelişme yaşandı ve XRP fiyatı sert çakıldı. Ripple davasına bakan Sulh...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Ünlü CEO, Dipten Alım Sinyalini Verdi: Milyonlarca Dolarlık BTC ve ETH Aldı

TRON CEO'su Justin Sun, bugün belki de en önemli gelişmelerden birisi ile anılıyor. Kripto para piyasasının tepetaklak olduğu ve Bitcoin (BTC) başta olmak üzere...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...