AnalizBorsalardaki Ethereum (ETH) Sayısı Neden Düşüyor? Ethereum İçin Önemli Seviyeler Neler?

Borsalardaki Ethereum (ETH) Sayısı Neden Düşüyor? Ethereum İçin Önemli Seviyeler Neler?

Borsalardaki Ethereum sayısı neden düşmeye devam ediyor?

Takip et blank

Kripto para transfer takip botu olan WhaleAlert’in paylaştığı verilere göre son 24 saat içinde 370.000 Ethereum borsalardan çekildi. Bu olayın Ethereum fiyatı için sert yükselişler getirebileceğini düşünen analistler ilerleyen bir kaç gün çok kritik olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in çok sert yükselişinin ardından Ethereum’da ATH seviyesini geçip 1448 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş göstermişti. Yayın saatiyle birlikte 1250 dolar seviyelerinde seyreden Ethereum için önemli seviyeler neler?

Ethereum (ETH) Haftalık Grafikteki Görünümü

Mart ayında gerçekleşen Covid-19 çöküşünün ardında %1700’e yakın yükseliş yapan Ethereum, bu günlerde 1400-1200 dolar seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor.

1252 dolar direnci üzerinde haftalık kapanış yapamayan ETH, 1432 dolar üstünü şuanlık hedeflemiş gibi durmuyor. Hafta içinde 1252 direncinden reddedilen Ethereum 1050 dolar desteğine kadar gerilemişti.

1432 dolar direnci üzerinde haftalık kapanış yapmayı başarabilirse çok sert yükselişler yapabileceğini söyleyen analistler, ilerleyen günlerin Ethereum ve altcoinler için çok kritik olduğunu belirtti.

blank

Bakıldığı zaman 1120 – 1250 dolar seviyesi önemli bir destek olarak görülürken, bu seviye üzerinde olacak haftalık kapanışlarda 1440 dolar seviyelerinin tekrar test edilebileceği tahmin ediliyor.

Aksi durumda tekrar düşüş dalgasının başlamasıyla da 1000 dolarlık seviyeler gündeme gelebilir.

Borsalardaki Ethereum Düşüşü Bize Neyi Gösteriyor?

Bitcoin ve Ethereum gibi major coinlerin hareketlerini inceleyen Glassnode Alerts şirketi son attığı tweet ile borsalardaki Ethereum seviyesinin son 15 ayın en düşük seviyesinde olduğunu takipçilerine bildirdi.

Borsalardaki Ethereum miktarının azalmasının satış baskısını azaltacağını belirten analistler, ilerleyen günlerde Ethereum’un 1500 dolar seviyelerini sert bir şekilde kırıp çok sert yükselişler yapma potansiyelini olduğunu ve kripto piyasasında Bitcoin’e rakip olabilecek tek tokenin Etherum’un olduğunu belirtmekten çekinmedi.

Zira borsalardaki ETH miktarının hızla azalması, Ethereum’un daha fazla yükseleceğini düşünen ve bu fiyatları ucuz bulan birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının soğuk cüzdanlarına ETH’leri çekmesi sonucu oluşan bir durum.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

  1. Doğru soruyu sorup yanlış cevap vermek budur işte. Ethereum’un neden borsadan çekildiğini soruyorsun . Cevap olarak etkilerini anlatıyorsun. Esas mesele, kim çekiyor bu ethereumu, nereye gidiyor çekilince ve tekrar borsaya girerse ne olur.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Son 24 Saatte Borsalarda Yüksek Bitcoin (BTC) Ve Stablecoin Hareketliliği! – Bu Neye İşaret?

Bilindiği üzere geçen hafta Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’in Elon Musk’ın desteklediği düşünülen köpek coinleri olarak da bilinen AKITA ve SHIB’i dumplamasıyla kripto para...

Elon Musk Bu Sefer Bitcoin’i (BTC) Kurtarabilecek Mi?

Bitcoin (BTC) ile Tesla araçlarının satışlarını destekleyeceğini açıklamasıyla BTC’nin 30.000 dolarlardan 60.000 dolarlara kadar tırmanmasını sağlayan Elon Musk, bu açıklamayı tersine çevirmesiyle BTC’nin yeniden...

Ünlü Analist, Şu An Olması Gereken Değerin “Çok Altındaki” Altcoini Açıkladı

Kripto para piyasasının yaşadığı deprem yavaş yavaş etkilerini kaybediyor. Kripto para yatırımcıları ise etkileri azalan bu düşüşün devamında yeniden rekor kırabilecek kripto paraları aramaya...

Deutsche Bank Analistleri, Bitcoin (BTC) Fiyatının Sert Düşüşünü Yorumladı: Düşüş Sürecek mi?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC); 64.800 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC fiyatın buradan kademeli olarak 50.000 dolara kadar çekilse de...

Rubenstein Cevapladı: Hükümetler, Kripto Paraları Durdurabilir mi?

Çin, ABD ve Hong Kong'tan gelen kripto paralarla ilgili haberler, kripto para piyasasında büyük bir paniğe yol açtı. Kripto para birimlerinin ağır şekilde regüle...

Kripto Para Piyasası, Çin Başbakan Yardımcısının Açıklamaları İle Yine Sarsıldı!

Çin Devlet Konseyi tarafından bugün yapılan açıklamada, özellikle ülke içerisindeki Bitcoin (BTC) madenciliğinin üzerine gidileceği belirtildi. Çin Başbakan Yardımcısı Lie He'nin de başkanlık ettiği...