Analiz Borsalardaki Ethereum (ETH) Sayısı Neden Düşüyor? Ethereum İçin Önemli Seviyeler Neler?

Borsalardaki Ethereum (ETH) Sayısı Neden Düşüyor? Ethereum İçin Önemli Seviyeler Neler?

Borsalardaki Ethereum sayısı neden düşmeye devam ediyor?

Takip et blank

Kripto para transfer takip botu olan WhaleAlert’in paylaştığı verilere göre son 24 saat içinde 370.000 Ethereum borsalardan çekildi. Bu olayın Ethereum fiyatı için sert yükselişler getirebileceğini düşünen analistler ilerleyen bir kaç gün çok kritik olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’in çok sert yükselişinin ardından Ethereum’da ATH seviyesini geçip 1448 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş göstermişti. Yayın saatiyle birlikte 1250 dolar seviyelerinde seyreden Ethereum için önemli seviyeler neler?

Ethereum (ETH) Haftalık Grafikteki Görünümü

Mart ayında gerçekleşen Covid-19 çöküşünün ardında %1700’e yakın yükseliş yapan Ethereum, bu günlerde 1400-1200 dolar seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor.

1252 dolar direnci üzerinde haftalık kapanış yapamayan ETH, 1432 dolar üstünü şuanlık hedeflemiş gibi durmuyor. Hafta içinde 1252 direncinden reddedilen Ethereum 1050 dolar desteğine kadar gerilemişti.

1432 dolar direnci üzerinde haftalık kapanış yapmayı başarabilirse çok sert yükselişler yapabileceğini söyleyen analistler, ilerleyen günlerin Ethereum ve altcoinler için çok kritik olduğunu belirtti.

blank

Bakıldığı zaman 1120 – 1250 dolar seviyesi önemli bir destek olarak görülürken, bu seviye üzerinde olacak haftalık kapanışlarda 1440 dolar seviyelerinin tekrar test edilebileceği tahmin ediliyor.

Aksi durumda tekrar düşüş dalgasının başlamasıyla da 1000 dolarlık seviyeler gündeme gelebilir.

Borsalardaki Ethereum Düşüşü Bize Neyi Gösteriyor?

Bitcoin ve Ethereum gibi major coinlerin hareketlerini inceleyen Glassnode Alerts şirketi son attığı tweet ile borsalardaki Ethereum seviyesinin son 15 ayın en düşük seviyesinde olduğunu takipçilerine bildirdi.

Borsalardaki Ethereum miktarının azalmasının satış baskısını azaltacağını belirten analistler, ilerleyen günlerde Ethereum’un 1500 dolar seviyelerini sert bir şekilde kırıp çok sert yükselişler yapma potansiyelini olduğunu ve kripto piyasasında Bitcoin’e rakip olabilecek tek tokenin Etherum’un olduğunu belirtmekten çekinmedi.

Zira borsalardaki ETH miktarının hızla azalması, Ethereum’un daha fazla yükseleceğini düşünen ve bu fiyatları ucuz bulan birçok bireysel ve kurumsal yatırımcının soğuk cüzdanlarına ETH’leri çekmesi sonucu oluşan bir durum.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

  1. Doğru soruyu sorup yanlış cevap vermek budur işte. Ethereum’un neden borsadan çekildiğini soruyorsun . Cevap olarak etkilerini anlatıyorsun. Esas mesele, kim çekiyor bu ethereumu, nereye gidiyor çekilince ve tekrar borsaya girerse ne olur.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

3. Sıraya Yerleşen Cardano (ADA) Hakkında Sert İddia!

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Charles Hoskinson'ın hayata geçirdiği Cardano (ADA), rallisine her şeye rağmen devam ediyor. Bitcoin fiyatının son dönemdeki düşüşlerine en çok dayanan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Hakkında Resmen Meydan Okudu!

Dünyanın en zengin ikinci insanı Elon Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetler nedeniyle başını belaya sokabilir. Musk, neredeyse aylardır DOGE hakkında çeşitli tweetler atarak...

Bitcoin (BTC) 44.106 Doları Gördü: Uzmanların BTC Yorumları Neye İşaret Ediyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) fiyatında yine sert bir düşüş görüldü. BTC fiyatının 58.000 dolara kadar aralıksız yükselişinin sonrasında böyle düzeltmeler yaşanması oldukça...

Dogecoin (DOGE) ve Litecoin’e (LTC) Olan İlgi, Meyvesini Verdi!

Elon Musk'ın favori kripto para birimi Dogecoin ile Bitcoin (BTC) hard forku olan Litecoin (LTC), son dönemde ciddi bir talep ve ilgi artışı yaşadı....

5 Sene Önce 10.000 Dolarlık Yatırım; Bu Kripto Paralar İle 1 Milyon Dolar Olabilirdi

Kripto para sektörü Türkiye'de yeni yeni popülerlik kazanmaya ve ana akım kitlelere yayılmaya başladı. Ancak Bitcoin'in 12 yıllık tarihi boyunca kripto paraların sunduğu fırsatlar...

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: Peki Uzmanlar ADA Hakkında Ne Düşünüyor?

2020 yılının son çeyreğinden bu yana Ethereum'un (ETH) rakibi olarak görülen kripto para projelerinin tam olarak sırasıyla yükseldiği görüldü. Ethereum rakiplerinin büyük bir kısmının...