AnalizBoğalar Borsalardan, Bitcoin (BTC) Çekimleri Gerçekleştiriyor!

Boğalar Borsalardan, Bitcoin (BTC) Çekimleri Gerçekleştiriyor!

Büyük yatırımcılar, Bitcoin'den umutlu.

Takip et blank

Kripto para sektöründe beklendiği gibi ekim ayı yükseliş ile başladı. Birçok Bitcoin yatırımcısının ekim ayından büyük beklentileri olduğu görülürken, küresel piyasalarında bugün özelinde değer kazanması dikkat çekmekte.

Son dönemlerde ABD borsalarında yaşanan düşüşlere direnmeyi başaran Bitcoin, yükselişlerin başlamasıyla birlikte harekete geçti.

Boğaların ise Bitcoin’de gelen düşüşleri absorbe ettiği gözlenmekte. Ayıların satışlarına uzun bir aradan sonra alışlar ile karşılık veren boğalar, sektörde yavaş yavaş varlıklarını hissettirmeye başlamış durumda.

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’ın aktardıklarına göre, balinalar bugün itibariyle borsalardan devasa BTC çekimleri gerçekleştiriyor.

Balinaların hareketlerini takip eden WhaleAlert her ne kadar bu çekimleri paylaşmamış olsa da, bugün özelinde boğalar borsalarda 6 binden fazla Bitcoin’i soğuk cüzdanlara aktardı.

Piyasada bulunan Bitcoin’lerin yüzde 74’ü ise son 6 ay içerisinde hareket dahi etmedi. Spot piyasada alım yaparak BTC biriktiren yatırımcılar, kripto para sektörünün ilerleyen günlerde tekrardan toparlanmasını beklemekte.

ABD dolar endeksine baktığımızda ise kritik destek noktasına gerilediği görülüyor. 110 dolar desteğinin altında haftalık kapanışların gerçekleşmesi, 100 dolar seviyelerine kadar bir düşüşün yaşanmasını sağlayabilir.

Böyle bir düşüş esnasında ise 25 bin dolar seviyelerini zorlaması beklenen Bitcoin, altcoin‘lerin de değerine değer katmasına olanak verebilir.

Zor günlerden geçen altcoin yatırımcıları, ilerleyen günlerde gelebilecek olan olası yükselişler ile birlikte zararlarını telafi etmesi beklenmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Haftaya Bitcoin’de (BTC) Bu Gelişmeler Takip Edilecek!

Kripto para sektöründe yatay trendin hakim olduğu bir haftanın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Uzun bir süredir yatırımcıların beklediği volatil hareketleri sergileyemeyen kripto para birimleri,...

Bu Bitcoin Borsasından Şok Hamle: “Operasyonları Durduruyoruz”!

Kripto para sektöründe kaos eksik olmuyor. Kripto paralarda devam eden ayı piyasası, bireysel yatırımcılarla birlikte platformları da zor duruma sokmakta. Bu yaşananlara rağmen Bitcoin...

Bitcoin Boğası Justin Sun: “Bu Altcoin’i Satın Alanlara, Para Ödülü Vereceğim”!

Kripto para sektörünün en önemli isimlerinden bir tanesi olan Tron kurucusu Justin Sun, resmen sahnelere geri döndü. Her ne kadar son günlerde Sun'ın hamleleri...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu 5 Altcoin’e Marjin Listeleme Müjdesi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün itibariyle yeni bir duyuru paylaştı. Sektörün gelişmesi için çalışmalarına devam eden popüler...