Basın BülteniBNB Chain, 2024'te Yapay Zeka ve Web3 Gelişimini Hızlandırmak İçin Web3 Sektör...

BNB Chain, 2024’te Yapay Zeka ve Web3 Gelişimini Hızlandırmak İçin Web3 Sektör Liderleriyle Bir Araya Geliyor

Takip et blank

Dünyanın en büyük akıllı sözleşme blokzincirini içeren topluluk odaklı blokzincir ekosistemi BNB Chain, bugün yapay zeka (AI) ve Web3’teki diğer önemli sektörlerin gelişimini hızlandırmayı amaçlayan 2024 hackathon programını duyurdu. ‘Building Smart and Fully-On-Chain Applications’ adlı hackathon sadece bir sonraki yapay zeka inovasyon dalgasını tetiklemekle kalmıyor, hem sektörü şekillendiren yeni trendleri hem de Polyhedra Network, Dora Factory, DEGO Finance, TUSD (TrueUSD) ve THENA gibi sektör lideri destekçilerden oluşan etkileyici bir kadroya sahip.

2024 yılının birçok sektörde Web3 için patlama yılı olacağı tahmin ediliyor. Yapay zeka uygulamalarının 2023’te 25 milyar dolar fon sağlamasının yanı sıra yapılan tahminler, 2022’de 922 milyon dolarlık pay alan yapay zeka tabanlı oyunların, 2032’ye kadar 7,1 milyar dolara kadar büyüyeceğini gösteriyor.  DappRadar verileri, son birkaç ay içinde Web3 oyunlarıyla etkileşime giren yaklaşık 1 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW) ile Web3 oyunlarının önemli ölçüde büyüdüğünü de göstermektedir.

 Bu gelişen trendlere ek olarak, DePin ve DeSci ‘2024’te izlenecek kripto yenilikleri’ olarak vurgulandı. DeSoc’un büyümesi de akıllarda en üst sıralarda yer alıyor. Bu amaçla, BNB Chain hackathon 2024, geliştiricilere aşağıdaki kulvarlarda geliştirme ve iz bırakma fırsatı sunmak için kurulmuştur:

  • Yapay zeka
  • Altyapı
  • Gaming
  • DePIN
  • DeSoc
  • DeSci

2024 trendlerine ek olarak, yaratıcılık ve inovasyon için daha geniş bir kapsam sağlamak amacıyla hackathon ortaklarımızdan ekstra etkinlikler yılın ilk çeyreğinde gerçekleşecek. 

2024 hackathon’unun ilk çeyreğinde (Q1) katılımcılar 60.000 dolarlık bir fon havuzuna erişebilecekler. Kazananlara AWS, Google Cloud ve diğer önemli geliştirme araçlarından krediler de dahil olmak üzere her biri 50.000 $ olmak üzere 300.000 $ değerinde kapsamlı bir Kickstart paketi verilecektir. Ekstra ödüller, katılımcıların 115.000 $’a varan ek bir ödül havuzuyla fonlarını artırmaya çalışabilecekleri sponsor parkurundan temin edilebilecek.

Kazananlar ayrıca özel bir teknik destek grubu ile etkinlik sonrası bir aya kadar BNB Chain desteğine hak kazanacaktır. MVB ile doğrudan görüşme fırsatına sahip olacaklar. BNB Chain ekosistemine katkıda bulunan geliştiricilere teşekkür etmek ve onları takdir etmek için, tüm uygun başvurulara 10.000 dolarlık bir ödül havuzu dağıtılacaktır. Başvuru koşullarını BNB Chain blog’unda bulabilirsiniz.

Kayıtlar 18 Ocak – 1 Şubat 2024 tarihleri arasında açık olacak ve atölye çalışmaları 18, 19, 22, 24, 29, 31 Ocak ve 1 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Başvuru dönemi 8-22 Şubat 2024 tarihleri arasında olacaktır. Kazananlar 1 Mart 2024 tarihinde açıklanacaktır.

Geliştiriciler BNB Chain hackathon’una buradan başvurabilirler.

BNB Chain Hakkında 

BNB Chain, Web3’ün benimsenmesinin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlayan topluluk odaklı bir blokzincir ekosistemidir. BNB tarafından desteklenen bu ekosistem, dünyanın en büyük L1 blok zincirini, EVM uyumlu BNB Smart Chain’i içermekte ve BNB Greenfield ve opBNB ile çok zincirli bir ekosistemi teşvik etmektedir. Ultra düşük işlem ücretleri ve üstün TPS sunan BNB Chain ekosistemi, her biri ekosistemine değer katan DeFi, metaverse, oyun, SocialFi, NFT’ler ve altyapı genelinde binlerce dApp’e ev sahipliği yapmaktadır.

BNB Chain, BNB Chain Builder Destek Programı ile etkili Web3 inovasyonunu teşvik etmektedir. Buna Binance Labs ve CMC Labs ile ortaklaşa yürütülen MVB hızlandırıcı programı da dahildir.

Daha fazlası için BNB Chain’i Twitter’da takip edin.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance Türklerin Yakından Takip Ettiği Altcoin Hakkında Duyuru Paylaştı!

2022 yılının en büyük facialarından bir tanesi olan Terra (LUNA) çöküşü, kripto varlıkları derinden etkilemişti. LUNA'nın devasa çöküşü sonrası, ekip ilk LUNA'yı Terra Classic'e...

Bir Kripto Balinası, Binance’de Listelenmiş Bu Popüler Altcoin’i Topluyor!

Son dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başarılı bir performans sergileyerek yaşadığı düşüşlerin önemli bir kısmını telafi etmiş olsa da, birçok altcoin'in halen...

Ethereum Kurucusu Buterin Bu Altcoin’i Övdü, Yükseliş Yaşandı!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i Ethereum'un (ETH) kurucusu Vitalik Buterin, son dönemlerde yaptığı paylaşımlarla gündeme geliyor. Buterin'in son dönemlerde övgüyle bahsettiği ENS ve OP,...

Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’e Destek Veriyor! İşte Ayrıntılar..

Dev kripto para borsası Binance, haftanın ilk günü itibariyle resmi internet sitesi üzerinden bir duyuru metni paylaştı. Binance son paylaştığı duyuru metninde, Stellar (XLM)...

Bitcoin Borsası Coinbase, Bu Altcoin’i Listelemeye Hazırlanıyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Coinbase, geçtiğimiz dakikalarda bir duyuru paylaştı. Coinbase son paylaştığı duyuruya göre Render...

Bitcoin Borsası Binance’den Bu Altcoin’e Güzel Haber!

Dev kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile kripto gündemine geliyor. Başarılı borsanın destek verdiği projelerin boğa döngülerinde diğer kripto varlıklara kıyasla daha bullish...