AnalizBlockware Solutions, Bu Tarihte Kaç Kişinin Bitcoin Kullanacağını Açıkladı!

Blockware Solutions, Bu Tarihte Kaç Kişinin Bitcoin Kullanacağını Açıkladı!

Bitcoin benimsenişi artıyor.

Takip et blank

Bir blok zinciri altyapı yapıcısı ve Bitcoin madencilik firması olan Blockware Solutions, Bitcoin‘in benimsenme oranının gelecekte hangi seviyelere ulaşabileceğine dair yeni bir rapor yayınladı.

Başarılı firmanın analizine göre, 2030 yılına kadar dünyanın %10’una tekabül eden 1 milyar insan Bitcoin‘in blok zinciri ağını aktif bir biçimde kullanacak.

Yakın tarihli yapılan bir basın açıklamasına göre, paylaşılan rapor Bitcoin‘in gelecekteki benimsenme oranını hesaplamak için “S-eğrisini” kullanıyor. “S-eğrisi” ise yeni teknolojilerin benimsenmesini beş zamansal aşamaya ayıran bir teori olarak bilinmekte.

Bu aşamalar, farklı insan türleri arasında benimsenme sırası olarak tanımlanır. Bu gruplar sırasıyla Yenilikçiler, Erken Benimseyenler, Erken Olgunluk, Geç Olgunluk ve Geride Kalanlardır.

Büyümelerin hızlanışının çoğunluğu ise teorik olarak 3. ve 4. seviye olan Erken Olgunluk ve Geç Olgunluk aşamalarında gerçekleşir.

Şubat ayındaki bir Wells Fargo raporu, kripto paraların benimsenmesini internetin ilk dönemlerine benzetti.

O dönemlerde de vatandaşlar internete karşın çekingen davranırken, bu günlerde de birçok yatırımcı Bitcoin ve kripto paralara karşı çekingen davranmakta.

Blockware’in başarılı analisti Will Clemente, yakın tarihli Anthony Pompliano ile yaptığı röportajda şu sözleri aktardı:

Bitcoin‘in dünyada s-eğrisine göre benimsenmeye başladı. ilerleyen dönemlerde seviyelerin artışı, bitcoin’e olan ilgiyi büyütebilir.”

Benimsenme oranının artık daha hızlı artış gösterdiğini söyleyen Will Clemente, ilerleyen süreçte Bitcoin ve kripto paralara oldukça olumlu baktığı görülüyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Siz böyle devam edin herkes başka yatırım bulacak kendine 10 hafta oldu soydunuz insanları zaten amaç bu ama önceden 3 verip 2 alıyordu şimdi ise 1 ver 10 al yatırımcı başka yere gidecek..

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...