AltcoinBitTorrent Günlük MA20 Seviyesini Koruyabilecek Mi? – BTT Fiyat Analizi!

BitTorrent Günlük MA20 Seviyesini Koruyabilecek Mi? – BTT Fiyat Analizi!

BitTorrent (BTT) fiyatında dikkat edilmesi gereken seviyeler…

Takip et blank

Tron (TRX) ağının sahibi Justin Sun tarafından 2018 yılında satın alınarak kripto para ekosistemine sokulan dosya paylaşım protokolü BitTorrent (BTT), yayın saati itibariyle 0.00401 dolar üzerinden fiyatlanıyor.

Türkiye’de oldukça büyük bir yatırımcı kitlesi olan ve zaman zaman yükselişleriyle twitter Türkiye gündemine oturan BTT’nin aslında FOMO etkisine kapılan birçok Türk yatırımcıya büyük zararlar ettirdiği biliniyor. Nitekim BTT, bu senenin en yüksek seviyesinden %70 geride işlem görüyor.

Yatay Direnç Ve MA20!

Coinmarketcapte 2.6 milyar dolarlık piyasa değeriyle Avalanche (AVAX), Tezos (XTZ) ve Cosmos (ATOM) gibi altcoinler arasında 44. sırada bulunan BTT, günlük grafikte 8 Mayıs’tan gelen düşüş trendini kırmasına rağmen hacim bulamıyor.

blank
BitTorrent (BTT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Dün itibariyle MA20 seviyesi olan 0.00413 dolar üzerinde günlük mum kapanışı yapan BTT, daha önce kırılım sonrası da takılmış olduğu yatay direnç seviyesi olan 0.00443 dolardan satış baskısı yiyor. Trend için önemli bir rol oynayan MA20’nin altına gerileyen BTT’nin bu seviye üzerinde mum kapanışları yapması yatay direnci kırmasını sağlayabilir.

Bu kırılım fiyatın bir sonraki düşüş trendi direnç çizgisi olan kırmızı trend çizgisine kadar yükselmesini sağlayabilir. Bu tür bir hareket için şu anki seviyelerde alım stratejisi yapan yatırımcılar, risk iştahına göre 0.00363 dolar desteği altındaki kapanışlarda ya da yeşil yükseliş trendi altındaki kapanışlarda stop olabilir.

4 Saatlikte Yükseliş Trendi!

Türk yatırımcıların gözde ürünlerinden BTT’ye 4 saatlik grafikte baktığımızda beyaz düşüş trendini kırıldığı ve son düşüşle birlikte yükseliş trendini gösteren yeşil trendinin test edildiği görülüyor.

blank
BitTorrent (BTT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Aynı zamanda fibonacci 0.5 seviyesine ve MA50 seviyesi olan 0.0038 dolara denk gelen bu testin ardından BTT, yeniden yükselmeye devam ediyor. Bu yükseliş hareketinin önünde ise 0.00407 – 0.00414 dolar aralığındaki direnç bölgesi yer alıyor. Bu bölge üzerindeki mu kapanışları fiyatta üst direnç seviyeleri olan 0.00445 ve 0.00494 dolar civarına bir yükseliş getirebilir.

Şu durumda yeşil trend çizgisinin kırılmasıyla fiyatta 0.00354 ve 0.0032 dolar desteklerine düşüş beklendiği için bu kırılımla stop olmak şartıyla alım yapılabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Popülerliği Azalan Ancak Birçok Yatırımcıyı İçeride Bırakan Shiba Inu’da (SHIB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Piyasadaki açgözlülük seviyesinin zirvelere çıktığı ve her yeni çıkan coinin ne olduğuna bakılmaksızın alındığı bir dönemde ünlenen Shiba Inu (SHIB), ilk başta yükseliş gösterse...

Çin, Sonunda Bitcoin (BTC) İle İlgili “İyi Bir Açıklamada” Bulundu!

Kripto para piyasanın büyük bir deprem yaşamasına neden olan Çin, şimdi ise kripto para sektörüne yönelik olumlu açıklamalar yapmaya başladı. Çin'in devlet destekli medya kanalları...

Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Sektöre Yaptıkları, Cezasız Kalmadı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, kısa süre önce kripto para piyasasını sadece tweet atarak manipüle etti. Musk'ın bu bariz manipülasyonu ilk başta yükseliş...

Kurumsallar Ethereum’a mı Kayıyor? ETH – XRP – MATIC – EOS Analizi

Kripto para piyasası toparlanmaya çalışırken Bitcoin ve Tether’in dominance seviyesi düşüyor. Ethereum, BNB, ADA ve hacmen zayıf olan kripto para birimlerinin piyasadaki payı artıyor....

Ripple (XRP) Yatırımcıları Arkalarına Çok Güçlü Bir Destek Almış Olabilir!

Daha önce Dogecoin'e (DOGE) verdiği destek ile bilinen ünlü milyarder Mark Cuban, şimdi ise dolaylı yoldan da olsa XRP yatırımcılarına destek veriyor. Dallas Mavericks...

Ünlü Avukat Yorumladı: Ripple (XRP) Davasında Anlaşmaya mı Gidilecek?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada birbiri ardına önemli gelişmeler yaşanıyor. SEC, kısa süre önce oluşturduğu bir talebine red...