Bitcoin (BTC)Bitcoin'in (BTC) Gerçek Patronu CZ Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler!

Bitcoin’in (BTC) Gerçek Patronu CZ Hakkında Şaşırtıcı Gerçekler!

Changpeng Zhao, poker oynarken Bitcoin ile tanıştı.

Takip et blank

2022 yılı itibariyle Binance‘in dünyanın en büyük kripto para borsası haline geldiği görülüyor. 2017 yılında kurulan popüler borsa, CEO’su Changpeng Zhao sayesinde her geçen gün daha değerli ve büyük bir platform haline geliyor.

blank

Changpeng Zhao’nun Binance borsasını kurmadan önce mütevazi bir hayatının olduğu gözlenmekte. 2014 yılında lider kripto para birimi olan Bitcoin ile tanışınca hayatı değişen CZ, servetine servet katmaya devam ediyor.

CZ, Binance’i Kurmadan Önce Neler Yapıyordu?

Çin’in doğusunda bulunan bir eyalet olan Jiangsu’da 1977 yılında dünyaya gelen Changpeng Zhao, eğitimci bir ailenin tek evladı olduğu görülüyor.

blank

Ailesine yardımcı olmak için erken yaşlarda McDonald’s‘ta görev yapan CZ, 12 yaşında ise ailesi ile birlikte Çin’den Kanada’ya taşındı.

CZ, McDonald’s’ta çalışarak ailesine katkıda bulunmasının yanı sıra benzin istasyonunda gece vardiyasına kalarak ne kadar çalışkan bir genç olduğunu ailesine kanıtlamıştı.

Binance CEO’su, Bitcoin İle Nasıl Tanıştı!

2013 yılının sonlarında Las Vegas‘da yapılan bir konferansta Bitcoin ile tanıştığı bilinen CZ, aslında bu konferanstan aylar önce BTC‘yi keşfetmiş ve araştırmalara başlamıştı.

Bir poker masasında yapılan Bitcoin tartışmasında BTC‘yi keşfeden Changpeng Zhao, lider kripto para biriminin çok büyük bir potansiyel barındırdığını tespit etmişti.

Her ne kadar o yıllarda Bitcoin‘in fiyat hareketleri daha çok uyuşturucu baronları, silah kaçakçıları veya kötü niyetli yazılımcılara ait olsa da, CZ sektörün tamamen düzelebileceğine inanarak konu ile ilgili çalışmalara başladı.

Binance Nasıl Kuruldu?

Changpeng Zhao’nun uzun yıllar çalışması, 2017 yılında sonuç vermişti. Boğa sezonu öncesi Binance‘i kurmayı başaran CZ, büyük bir potansiyel barındırdığını kripto para sektörüne kanıtladı.

McGill Üniversitesinde Bilgisayar Bilimi eğitimi alan CZ, geliştirdiği farklı pazarlama taktikleriyle birlikte kripto para sektöründe popüler bir isim olmayı başardı.

2017 – 2018 yılında kripto para birimlerinin devasa yükselişlerini fırsata çeviren CZ, yavaş yavaş yatırımcıları kendi çatısı altına toplamayı başardı.

600 dolardan satın aldığı Bitcoin‘leri halen elinde tutmaya devam eden Binance CEO’su, kripto para satışı yapmadığı biliniyor.

Binance CEO’su Dünyanın En Zengin İnsanı Olabilir mi?

Forbes’un açıkladığı milyarderler listesinde yer alan Binance CEO’su, her ne kadar 2022 yılında yaşanan ayı sezonunda çok ciddi miktarda kayba uğramış olsa da, ilerleyen süreçte bu kayıplarını telafi edeceği tahmin ediliyor.

Binance borsasının ticaret botları sayesinde her gün milyonlarca dolar gelir elde eden CZ, bu servet ile Binance‘in yerel tokeni olan BNB‘yi depolamaya devam etmekte.

Bu denli zengin bir insan olmasına rağmen mütevazi bir kişiliği olduğu görülen Changpeng Zhao, ilerleyen yıllarda ise servetinin yüzde 99‘unu bağışlayacağı biliniyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...