AltcoinBitcoin'in (BTC) Düşüşünden Aşırı Etkilenen Altcoinlerde Son Durum Ne? BNB - ADA...

Bitcoin’in (BTC) Düşüşünden Aşırı Etkilenen Altcoinlerde Son Durum Ne? BNB – ADA – LTC – MATIC Analizi

Altcoinlerde dikkat edilmesi gereken seviyeler.

Takip et blank

Satıcılı seyrini devam ettiren kripto para piyasası hacmi 1 trilyon 425 milyar dolara çekildi. Altcoinlerin piyasa içerisindeki büyüklüğü ise 800 milyar doların altına geriledi.

Bitcoin, piyasanın %45’ini domine ederken Tether’in pazar içerisindeki payı yaşanan geri çekilme sonrasında %4.39’a yükseldi. Kripto para yatırımcıları nakde dönmeye devam ederken yaşanan satışlar kritik bölgelerdeki fiyatlanmaları beraberinde getirdi.

BNB/USD

Pazar payında artış yaşayan BNB yüzde 3’ün üzerindeki seyrini sağlamlaştırma çabasında. Halihazırda günlük grafikte beliren trend desteğine çekilen kripto para birimi henüz düşüş trendindeki fiyatlamasından kurtulmuş değil.

333 direncinin hemen altında konumlanan ve aşırı satım bölgesinde ilerlemeye devam eden BNB/USD paritesi trend görünümünü koruyabilirse kademeli olarak 370 ve 400 seviyelerine kadar ilerleyebilir. 400’ün üzerinde alıcıların zayıf olduğu bölgeden hacimli bir şekilde kırılım yaşayabilirse reaksiyonun devamlılığı beklenebilir.

Aşağıda ise 300 seviyesine kadar olan fiyatlamalar olağan karşılanabilir. 300’lerden negatif ayrışma yaşanması ise satışların derinleşmesine neden olabilir. Böylelikle 258 ve 224 destekleri gündeme gelebilir.

23 Mayıs’ta yaşadığı düşüşte test ettiği 224’ün üzerinde tutunmaya devam etmesi ve yeni bir dip arayışına girmemesi ise parite üzerinde yeni bir alım dalgası başlatabilir.

Dirençler:  333 – 370 – 400 – 455

Destekler:  300 – 258 – 224 – 200

blank

LTC/USD

Piyasa büyüklüğü yüzde 0.70’lerde yatay eksende ilerleyen LTC/USD paritesinde işlem hacmi son 6 ayın en düşük seviyesinde. 183 direncini kırmak için yeterli gücü bulamayan ve aşırı satım bölgesindeki fiyatlamasını sürdüren kripto para birimi daha önce üzerinde durduğumuz 150 desteğini test ediyor.

150 seviyesinin altına sarkması LTC/USD paritesinde satış baskısının bir miktar daha sürmesine neden olabilir. Bu durumda ilk etapta 122 desteğine kadar çekilme görülebilir.

Özellikle 122’nin üzerindeki kalıcılığını koruması kripto para birimi açısından kritik görülüyor. Bölge üzerindeki gücünü devam ettirebilirse alımların tetiklenebileceği düşünülüyor.

Trend görünümünden epey uzaklaşan LTC’nin yukarı da ise 183 direncini kırması reaksiyonun devamlılığı açısından takip edilmeli. Böylelikle sırasıyla 200, 226 ve 270 seviyeleri göz önünde bulundurulabilir.

Dirençler:  183 – 200 – 226 – 270

Destekler:  150 – 122 – 100 – 43

blank

ADA/USD

1.42 seviyesinin altına sarkarak günlük grafikte beliren trend desteğini test eden ADA/USD Bitcoin fiyatlamasının piyasada etkin olması sebebiyle genel düşüşten etkileniyor.

Bünyesinde pozitif gelişmeler barındıran ve ağustos ayında Ethereum’un DeFi projelerine rakip çıkmak için hazırlık yapan kripto para biriminin trend görünümünü koruması önemli gözüküyor.

Halihazırda kritik bir evrede bulunan ve toparlanmaya çalışan ADA’nın 1.42 – 1.54 bandından pozitif ayrışması devamlılık getirebilir. Alış hacimleri kuvvetlenmeye başlayan kripto para birimi bahsi geçen trend desteğinden toparlanabilirse güçlü reaksiyonlar görülebilir.

Bu noktada, piyasanın genel seyrinin takibi ön plana çıkıyor. Dominance oranı yüzde 3.11’e çıkan ve hakimiyetinde artış görülen Cardano, genel bir iyileşme sonrası payına düşeni alabilir.

Tam tersi durumda, trendi aşağı yönlü kırması parite üzerindeki toparlanmayı geciktirebilir. Yaşanabilecek olası bir sarkmada ise 1.27 ile 1.13 destekleri gündeme gelebilir.

Dirençler:  1.42 – 1.54 – 1.68 – 1.76

Destekler:  1.34 – 1.27 – 1.13 – 1.00

blank

MATIC/USD

1.50 ile 1.22 bant aralığında konsolide olan MATIC/USD’nin satış hacimleri artmaya devam ediyor. Günlük grafikte trend desteğine çekilen kripto para biriminin bölgede tutunması ise yeniden düşüş trendini kırmak için güç toplayabileceği alan bulmasına sebep olabilir.

Yaklaşık 1.50 direncine denk gelen düşüş trendini hacimli bir şekilde kırabilirse ivmenin devamı beklenebilir. Böylelikle, 1.74 ve 1.90 seviyeleri takip edilebilir.

Aşağıda ise 1.22 önemli bir bariyer görevinde. Güçlü bir destek konumunda olan bölgeden negatif ayrışması ise kripto para biriminin ilk etapta 1.00, sonrasında 0.90 seviyelerine kadar çekilmesine neden olabilir.

Genel haliyle Çin yatırımcısı tarafından ilgiyle karşılanan MATIC/USD’nin bölgedeki çalışmalardan ya da düzenlemelerden fazlasıyla etkilendiği görülüyor.

Hem BNB chain gelişmeleri hem de Çin kanadındaki reaksiyonlar MATIC yatırımcısı tarafından dikkatle izlenmelidir. Trend desteğinden gelebilecek hacimli toparlanmalar ise düşüş trendini kırdıktan sonra değerlendirilebilir.

Dirençler:  1.50 – 1.74 – 1.90 – 2.00

Destekler:  1.22 – 1.00 – 0.90 – 0.75

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ünlü Fon Yöneticisinden Net İtiraf: Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Bitti mi?

Su Zhu, kripto para piyasasının en önemli isimlerinden birisi olarak biliniyor. Kripto para sektörünün en başarılı fonlarından birisi olan Three Arrows Capital'in CEO'su ve...

Ethereum’un (ETH) “Can Alıcı” Güncellemesi, Plygon (MATIC) Ağında Gündem Oldu!

Polygon (MATIC) ilk başta Ethereum (ETH) ağı tabanlı olarak piyasaya sürülse de daha sonra kendi ağına sahip olan ve inanılmaz bir büyüme elde eden...

36.200 Dolara Gerileyen Bitcoin, Ayı Piyasasına mı Giriyor? Altcoinlerdeki Ezilme Sürüyor: BTC – XRP...

FOMC (ABD Faiz polikitaları) tutanakları sonrası kripto paralarda sular durulmadı, dolar endeksinin güç kazanmasıyla birlikte negatif korelasyona sahip olan kripto paralarda satış baskısı devam...

Ethereum (ETH) Bu Yılın En Büyük Tehlikesi ile Karşılaşmak Üzere

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), önümüzdeki hafta direkt olarak bu yılın en büyük tehlikelerinden birisi olarak görülen...

Michael Saylor, Bitcoin’i (BTC) Apple’ın İlk Yıllarına Benzetti: Kimse Bunu Durduramaz

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) şimdiki halini aslında teknoloji devi Apple'ın ilk zamanlarına benzetti. Saylor, BTC'nin şu an için...

Bitcoin (BTC) İçin Sıradaki Seviye 24.000 Dolar mı? Ünlü Uzmandan Korkutan Açıklama

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), haftanın başında oldukça güzel bir hareketlilik yaşayıp 40.000 doları test etse de beklenen kırılım gerçekleşmedi. BTC fiyatının özellikle...