Analiz Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Nereye Kadar Sürebilir? – Düşüş Ve Yükseliş Yönünde Önemli...

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Nereye Kadar Sürebilir? – Düşüş Ve Yükseliş Yönünde Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin (BTC) fiyatı üzerindeki görüşler ve beklentiler…

Takip et blank

Geçtiğimiz Salı ve Çarşamba günlerinde %5’lik bir gerilemeye tabii olan kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC), bugün %3.97’lik bir toparlanmayla 57.912 doları gördü.

Günlük grafikte MA20 (56.650 Dolar) seviyesi altında kapanış yapmasıyla teknik anlamda olumsuz bir hava oluşturan BTC, bugün yeniden bu seviye üzerine çıkarak piyasanın yukarı yönlü hareket etmesini sağladı. Temel anlamda da piyasa değeri açısından 1 trilyon doları kaybetmeyen BTC, yayın saati itibariyle 57.800 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Popüler Analistler Ne Düşünüyor?

Gün geçtikte kripto paralarda artan yeni yatırımcı sayısı ve yükselen piyasa değeri bir nebze de olsa BTC’deki manipülasyon hareketlerini önlemeye başlıyor. BTC’ye yavaş yavaş avcuna alan küçük yatırımcıların genellikle sosyal medya üzerindeki popüler analistlere göre hareket ettiği biliniyor.

Willy Woo’dan BTC Yatırımcılarının Ritmi!

Ünlü on-chain analisti Willy Woo twitter üzerinden yaptığı BTC değerlendirmesinde, yatırımcıların ritmini tutarak cüzdan hareketlerine değiniyor. Paylaştığı grafikle BTC’nin daha önceki yükselişlerinde cüzdanlardaki hareketler üzerinden fiyat keşfinin yapıldığına değinen Woo, BTC fiyatında 54.000 doların fazlasıyla önemli olduğunu belirtiyor.

Bir diğer paylaşımında da BTC arzının %7’sinin 55.000 dolar civarında ve %15’ininde 47.000 dolarda değerlendirildiğini belirten Woo, bu boğa piyasasında BTC’nin yol haritasında günlük kapanış açısından 46.400 doların bir daha ziyaret edilmeyeceğini düşünüyor.

Nokta Atışı Yapan İsim’den 58.000 Dolar Vurgusu!

Yaptığı nokta atışı tahminlerle tanınan ünlü kripto para analisti ve trader’ı  Michaël van de Poppe, twitter üzerinden yaptığı grafik paylaşımında BTC’nin iyi bir şekilde ilerlediğinin altını çiziyor.

BTC fiyatının bir süre daha bu yatay seyrini sürdüreceğini düşündüğünü belirten Poppe, fiyatın 58.000 doların üzerine çıkmasının boğa hareketini başlatacak bir kıvılcım olduğunu söylüyor.

4 Saatlikte MA200 Yeniden Kazanıldı!

Popüler analistlerin söylemlerinden günlük açısından BTC için 54.000 – 55.000 dolar aralığının oldukça önemli olduğu ve bu aralığın kaybedilmesi halinde 48.000 dolara doğru bir düşüşün gelebileceği anlaşılıyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bunun yanında şu an güzel bir yükseliş kaydeden ve günlükte trend açısından önemli MA20 üzerine çıkan BTC’nin 4 saatlik grafikte de MA200 (56.443 Dolar) seviyesini yeniden kazandığı görülüyor. Ayrıca grafikte MA200 seviyesini kaybetmesine karşı yükselen trend çizgisi olan yeşil çizgiden destek bularak yükselişe geçen BTC, hem MA200’ün hem de 56.700 dolarlık ara direnç seviyesinin üzerine çıktı. Şimdi de 57.850 dolarlık direnç seviyesine takılan BTC’nin üstteki beyaz paralel direnç kanalı geçmesiyle yeniden 60.000 dolar sınırına yükselmesi bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Milyarderinden Türk Lirası İçeren “Kaos” Uyarısı: Her Şey Değişecek

Finans piyasalarının ünlü ismi ve Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, kripto para sektörünü de etkileyebilecek bir kaosun yaklaştığını belirtti. Novogratz: Bitcoin'in Yükselmesi Her Zaman İyi...

SON DAKİKA: Ripple Davasında XRP Lehine, SEC Aleyhine Önemli Karar!

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP, inanılmaz bir haftaya giriş yaptı. Haftanın başından beri yükselen ve kısa sürede 1...

Bugün Yüzde 50 Değer Kaybeden WINk’ı (WIN) Neler Bekliyor? – İşte Önemli Seviyeler ve...

Son günlerin çok konuşulan coinlerinden olan ve yatırımcılarının yükseldikçe aldığı ve bugünkü Bitcoin (BTC) fiyatındaki gerilemeyle %50 düşüş yaşayarak yatırımcılarını hüsrana uğratan WINk (WIN),...

Bitcoin (BTC) Fiyatı 55.473 Dolara Geriledi: Düşüşün Sebebi Ne?

Bitcoin (BTC) fiyatı birkaç kere 60.000 doların test edilmesine rağmen bu direnci kıramadı ve gerilemeye başladı. Lider kripto para biriminin son 24 saat içerisindeki...

Ethereum (ETH) 2000 Doların Altına Düştü! – ETH’de Gidişat Ne Durumda?

Kripto para piyasasının Bitcoin (BTC) tarafında yeni bir ATH’nin beklendiği ve bu bekleyişin oldukça sıkıcı bir hâl aldığı şuana BTC’nin %5’lik düşüşü ayrı bir...

Türk Kripto Para Borsası Paribu Hacklendi mi?

Ülkemizin önde gelen kripto para borsalarından biri konumundaki Paribu'nun hacklendiği iddia edildi. Bazı Paribu kullanıcıları, hesaplarında bulunan bakiyenin önce Bitcoin'e dönüştürüldüğünü ve ardından kendi...