AnalizBitcoin’in (BTC) Düşüşü Nereye Kadar Sürebilir? – Düşüş Ve Yükseliş Yönünde Önemli...

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Nereye Kadar Sürebilir? – Düşüş Ve Yükseliş Yönünde Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin (BTC) fiyatı üzerindeki görüşler ve beklentiler…

Takip et blank

Geçtiğimiz Salı ve Çarşamba günlerinde %5’lik bir gerilemeye tabii olan kripto para piyasasının lideri Bitcoin (BTC), bugün %3.97’lik bir toparlanmayla 57.912 doları gördü.

blank

Günlük grafikte MA20 (56.650 Dolar) seviyesi altında kapanış yapmasıyla teknik anlamda olumsuz bir hava oluşturan BTC, bugün yeniden bu seviye üzerine çıkarak piyasanın yukarı yönlü hareket etmesini sağladı. Temel anlamda da piyasa değeri açısından 1 trilyon doları kaybetmeyen BTC, yayın saati itibariyle 57.800 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Popüler Analistler Ne Düşünüyor?

Gün geçtikte kripto paralarda artan yeni yatırımcı sayısı ve yükselen piyasa değeri bir nebze de olsa BTC’deki manipülasyon hareketlerini önlemeye başlıyor. BTC’ye yavaş yavaş avcuna alan küçük yatırımcıların genellikle sosyal medya üzerindeki popüler analistlere göre hareket ettiği biliniyor.

Willy Woo’dan BTC Yatırımcılarının Ritmi!

Ünlü on-chain analisti Willy Woo twitter üzerinden yaptığı BTC değerlendirmesinde, yatırımcıların ritmini tutarak cüzdan hareketlerine değiniyor. Paylaştığı grafikle BTC’nin daha önceki yükselişlerinde cüzdanlardaki hareketler üzerinden fiyat keşfinin yapıldığına değinen Woo, BTC fiyatında 54.000 doların fazlasıyla önemli olduğunu belirtiyor.

Bir diğer paylaşımında da BTC arzının %7’sinin 55.000 dolar civarında ve %15’ininde 47.000 dolarda değerlendirildiğini belirten Woo, bu boğa piyasasında BTC’nin yol haritasında günlük kapanış açısından 46.400 doların bir daha ziyaret edilmeyeceğini düşünüyor.

Nokta Atışı Yapan İsim’den 58.000 Dolar Vurgusu!

Yaptığı nokta atışı tahminlerle tanınan ünlü kripto para analisti ve trader’ı  Michaël van de Poppe, twitter üzerinden yaptığı grafik paylaşımında BTC’nin iyi bir şekilde ilerlediğinin altını çiziyor.

BTC fiyatının bir süre daha bu yatay seyrini sürdüreceğini düşündüğünü belirten Poppe, fiyatın 58.000 doların üzerine çıkmasının boğa hareketini başlatacak bir kıvılcım olduğunu söylüyor.

4 Saatlikte MA200 Yeniden Kazanıldı!

Popüler analistlerin söylemlerinden günlük açısından BTC için 54.000 – 55.000 dolar aralığının oldukça önemli olduğu ve bu aralığın kaybedilmesi halinde 48.000 dolara doğru bir düşüşün gelebileceği anlaşılıyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bunun yanında şu an güzel bir yükseliş kaydeden ve günlükte trend açısından önemli MA20 üzerine çıkan BTC’nin 4 saatlik grafikte de MA200 (56.443 Dolar) seviyesini yeniden kazandığı görülüyor. Ayrıca grafikte MA200 seviyesini kaybetmesine karşı yükselen trend çizgisi olan yeşil çizgiden destek bularak yükselişe geçen BTC, hem MA200’ün hem de 56.700 dolarlık ara direnç seviyesinin üzerine çıktı. Şimdi de 57.850 dolarlık direnç seviyesine takılan BTC’nin üstteki beyaz paralel direnç kanalı geçmesiyle yeniden 60.000 dolar sınırına yükselmesi bekleniyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Direnci Kıran Cosmos’da (ATOM) Boğa Sinyali! – ATOM Teknik Analizi!

Kripto para evrenindeki Blockchain ağlarının birbirleriyle olan iletişimi sağlama amacıyla oluşturulan bir ekosistem olan Cosmos (ATOM), yayın saati itibariyle 37.80 dolar üzerinde işlem görüyor. Piyasadaki...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Bitcoin (BTC) Ayıları Uyuttu: Boğalar İle Yoluna Devam Edecek Mi?

Zincir içi değerlendirilen verilere göre, Bitcoin (BTC) üst üste beşinci defa Eylül ayını yeşil bölgede kapatamadığı görülüyor. Ancak Eylül 2021'in 2020-2019’a oranla nispeten daha...

Ünlü Analist Poppe: Bitcoin, Ethereum ve Diğer 4 Altcoin İçin Hedef Verdi!

Ünlü analist Poppe, önde gelen kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için YouToube'da yaptığı piyasa değerlendirmesinde önemli seviyelere dikkat çekti. Yeni bir kripto...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...

Bitcoin (BTC) Tekrar Trend Üstüne Çıktı: Bu 3 Altcoin Rekor Tazeliyor!

Bitcoin, Ethereum ve tüm kripto piyasası güç toplama belirtileri gösterdikçe belirli altcoinlerde hareketlenmeler başladı. Fiyat artışlarında bu 3  altcoin başı çekmeye devam ediyor. CoinGecko'dan alınan...