blank
AnalizBitcoin'in Bir Sonraki Hareketi İçin Hedef Verdi: Ünlü Analistten Açıklama!

Bitcoin’in Bir Sonraki Hareketi İçin Hedef Verdi: Ünlü Analistten Açıklama!

Bitcoin 2022 yılı ortasında yeni bir zirve yapabilir!

Takip et blank

Popüler kripto para analisti ve yatırımcı Benjamin Cowen, son bir kaç haftadır düşüş trendinde olan ve piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) için önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceği ile ilgili öngörülerini paylaştı.

Bitcoin Düşecek Mi Çıkacak Mı?

Yeni bir kripto para piyasası değerlendirme yayınında takipçileri ile bulaşan Benjamin Cowen, 659.000 YouToube takipçisine Bitcoin’in boğa piyasası destek bandının altına kadar düştüğünü söyledi. Bu trend değişiminin önemli olduğunu söyleyen analist, eğer altcoinlerin de boğa trendini kaybetmesi durumunda, BTC karşısında büyük kayıpların olabileceğini söylüyor.

“Sorun şu ki, mevcut durumda ve bir sonraki düşüşte altcoinler, Bitcoin’in sert düşüşünde ayakta kalamazlar ve eski seviyelerine asla BTC gibi hızlı gelmezler.

Bitcoin 20 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde durduğunda, burada altcoinlerin hızla toparlanacağını ve ardından hızla, tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkabileceğini biliyoruz.”

Cowen, Bitcoin’i değerlendirmeye devam ediyor ve büyük bir fiyat çöküşünün olmasına ihtimal vermediğini ifade ediyor.

”10.000 dolara geri döneceğimizi ve 10.000 ila 15.000 dolar arasında bir kaç yıl geçireceğimizi hiç düşünmüyorum.

Ancak, önünüzdeki haftalarda bizi 100.000 dolara taşıyacak parabolik bir ralli olacağını da sanmıyorum.

Ben sadece gerçekçi olmak istiyorum. Hayal ve umut satmak bizim işimiz değil. Sabırlı olun ve rallinin size gelmesini bekleyin.”

blank

Analist, daha geniş perspektiften piyasa döngülerini ve mantıksal açıdan daha uzun dönemli yatay hareketlerin, nasıl olacağı ile ilgili görüşlerini belirtiyor.

”’Yaz aylarında olduğu gibi (30.000 ila 60.000 dolar) bu seviyelerden BTC sıçrarsa, işte o zaman hala uzun bir döngüde olduğumuzu düşünüyorum.

Bir önceki döngüde (2015-2017) bu uzun beleyiş aşamalarını yaşadık. O kadar da uzun bir düşüş değildi.

çünkü BTC yine aşağı ve yukarı veya yatay hareketine devam etti. Bununla birlikte, uzun bir konsolide döngüsü de beklenebilir.”

Analist, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketlerini grafik üzerinde göstererek, BTC’nin 2022 yılı ortalarına doğru hala bir yeni zirve yapacağına inandığını belirtti.

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ABD’de Bitcoin ve Kripto Paraları İlgilendiren Toplantı Tarihi Belli Oldu!

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasının yakından takip ettiği ülke, tartışmasız ABD olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısı ile ABD'de ekonomi ve maliye üzerine yapılan toplantılar, Bitcoin...

Bitcoin ve Piyasalarda Nefesler Tutuldu: FED Kararı Açıklanıyor!

Bitcoin'in günlerdir düşüş yaşamasına sebep olan FED kararlarında son saatlere girildi. FED'in varlık alımlarını hangi seviyeye getireceğini ve faiz oranlarını açıklaması için son 2...

Başarılı Analist, Bitcoin İçin Şu Tarihi İşaret Etti!

Son zamanlarda Türk kripto para yatırımcıları arasında yoğun rağbet gören başarılı analist Kripto Poyraz, Bitcoin'in tarihsel döngü grafiğini çizerek resmi Twitter hesabı üzerinden takipçileri...

Bitcoin’in Yükselişi Bu Yüzden! Rothschild Investment Bitcoin Aldı!

Monroe Rotschild tarafından 1908 yılında kurulan Rotschild Investment şirketi, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Bitcoin ve kripto paraların düşüşe geçtiği dönemde böyle bir satın almanın...

Türkiye’den Bitcoin ve Kripto Para Kararı: Yatırımcıdan Vergi Alınacak mı?

NTV tarafından paylaşılan habere göre son yapılan kripto para toplantılarında bireysel yatırımcıdan vergi alınmama fikri ağır basmaya başladı. Türk kripto para borsalarına ise sermaye...

Flaş Gelişme: Rusya Başkanı Vladimir Putin ”Bitcoin Bizim İçin Çok Önemli” Dedi!

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin kısa süre önce yaptığı açıklamada Bitcoin madenciliğinin Rusya için çok önemli bir yere sahip olduğunu açıkladı. Böyle bir açıklamanın...