Bitcoin (BTC)Bitcoin'i Yasaklayan Çin'in Elinde 194 Bin Adet BTC Var! Satış Yapacaklar mı?

Bitcoin’i Yasaklayan Çin’in Elinde 194 Bin Adet BTC Var! Satış Yapacaklar mı?

İşte kripto para sektörünü bekleyen en büyük tehlike.

Takip et blank

Kripto para birimleri bazı ülkelerde yasaklanmış durumda. Lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) en büyük baskıyı ise Çin gösteriyor. 5 Aralık 2013 tarihinde Bitcoin’i ülkede yasaklayan Çin Hükümeti, o günden beri kripto para birimlerini baskılamaya çalışmakta.

Çin Halk Bankası ve diğer dört bakanlık tarafından başlatılan yasaklama harekatı “renminbi’nin yasal para birimi statüsünü korumak, kara para aklama risklerini önlemek ve finansal istikrarı korumak” için gerekli olduğu belirtilmişti.

Aynı zamanda, kripto analitik platformu Bitrawr’ın verilerine göre, Çin’deki Bitcoin madenciliği faaliyetleri yasağın getirilmesinin ardından kısa bir süre sonra kesintiye uğradı.

blank

Şuan itibariyle yapılan son araştırmalar birçok kripto para yatırımcısını korkutuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Bitcoin düşmanı Çin hükümetinin elinde 194 adet BTC bulunmakta.

2019’da Plus Token operasyonunda büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum‘a (ETH) el koyan Çin Hükümeti, rezervinde 194 BTC’nin yanı sıra 833 bin adet de ETH bulundurmakta.

En büyük Bitcoin yatırımcısına baktığımızda 130 bin adet ile MicroStrategy olduğu görülüyor. 2. sırada 40 bin BTC ile Galaxy Digital bulunurken, 3. sırada ise 11 bin BTC ile Marathon Digital yer almakta.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla ise son gerçekleştirdiği satışların ardından 10 bin adet BTC’yi portföyünde barındırıyor.

En büyük 4 Bitcoin yatırım şirketinin şuan itibariyle elinde Çin Hükümetinin portföyünde bulundurduğu kadar BTC bulunmamakta.

İlerleyen süreçte Çin’in bu BTC ve ETH’leri satmaya karar vermesi, kripto para tarihinde görülmemiş bir düşüşü tetikleyebilir.

blank

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance’de Listeli Bu Altcoin, Önemli Ortaklığı Duyurdu! İşte Ayrıntılar..

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan DODO, Türk kripto yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. DODO...

Binance Bu Altcoin’i Vadelide Listeledi, Pump and Dump Yaşandı!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aldığı kararlar ile sektörün gündemine oturuyor. Popüler borsa bu sabah saatlerinde de bir altcoin...

Binance’deki Bu Altcoin, Yarın Büyük Duyuruyu Paylaşacak!

Dev kripto para borsası Binance'de listelenmiş bir proje olan Blur, ilk çıkış yaptığı günlerde sektörde büyük ses getirmişti. Blur'un airdrop hamlesi, birçok kripto para...

UYARI: Haftaya Bu Popüler Altcoin’lerde Kilit Açılımları Var!

Kripto para sektöründeki yatay trend devam ediyor. Bazı kripto varlıklar her ne kadar kendi iç dinamikleri doğrultusunda sert yükseliş ve düşüşler gerçekleştiriyor olsa da,...

Binance, Bu 25 Altcoin Paritesini Likidite Havuzlarından Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto varlıkların gidişatını etkileyebilecek önemli kararlar alıyor. Binance borsası konu ile ilgili paylaşılan duyuru...

2 Yıldır Hareketsiz Olan Balina, Bu Yapay Zeka Altcoin’in de Satış Yapıyor!

Dev kripto para yatırımcıları balinaların attığı adımlar, kripto varlıkların yukarı veya aşağı yönlü kırılımlar gerçekleştirmesini sağlıyor. Kripto projelerinin paylaştığı duyurulardan çok büyük yatırımcılarım alım...