Bitcoin (BTC)Bitcoin'i Yasaklayan Çin'in Elinde 194 Bin Adet BTC Var! Satış Yapacaklar mı?

Bitcoin’i Yasaklayan Çin’in Elinde 194 Bin Adet BTC Var! Satış Yapacaklar mı?

İşte kripto para sektörünü bekleyen en büyük tehlike.

Takip et blank

Kripto para birimleri bazı ülkelerde yasaklanmış durumda. Lider kripto para birimi Bitcoin‘e (BTC) en büyük baskıyı ise Çin gösteriyor. 5 Aralık 2013 tarihinde Bitcoin’i ülkede yasaklayan Çin Hükümeti, o günden beri kripto para birimlerini baskılamaya çalışmakta.

Çin Halk Bankası ve diğer dört bakanlık tarafından başlatılan yasaklama harekatı “renminbi’nin yasal para birimi statüsünü korumak, kara para aklama risklerini önlemek ve finansal istikrarı korumak” için gerekli olduğu belirtilmişti.

Aynı zamanda, kripto analitik platformu Bitrawr’ın verilerine göre, Çin’deki Bitcoin madenciliği faaliyetleri yasağın getirilmesinin ardından kısa bir süre sonra kesintiye uğradı.

blank

Şuan itibariyle yapılan son araştırmalar birçok kripto para yatırımcısını korkutuyor. Ortaya çıkan bilgilere göre Bitcoin düşmanı Çin hükümetinin elinde 194 adet BTC bulunmakta.

2019’da Plus Token operasyonunda büyük miktarda Bitcoin ve Ethereum‘a (ETH) el koyan Çin Hükümeti, rezervinde 194 BTC’nin yanı sıra 833 bin adet de ETH bulundurmakta.

En büyük Bitcoin yatırımcısına baktığımızda 130 bin adet ile MicroStrategy olduğu görülüyor. 2. sırada 40 bin BTC ile Galaxy Digital bulunurken, 3. sırada ise 11 bin BTC ile Marathon Digital yer almakta.

Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla ise son gerçekleştirdiği satışların ardından 10 bin adet BTC’yi portföyünde barındırıyor.

En büyük 4 Bitcoin yatırım şirketinin şuan itibariyle elinde Çin Hükümetinin portföyünde bulundurduğu kadar BTC bulunmamakta.

İlerleyen süreçte Çin’in bu BTC ve ETH’leri satmaya karar vermesi, kripto para tarihinde görülmemiş bir düşüşü tetikleyebilir.

blank

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...