blank
Bitcoin (BTC)Bitcoin'i (BTC) Bekleyen Büyük Tehlike Nedir?

Bitcoin’i (BTC) Bekleyen Büyük Tehlike Nedir?

BTC madencilik şirketleri zor günlerden geçiyor.

Takip et blank

Teksas’taki Bitcoin (BTC) madencileri, son günlerde zor bir süreçten geçiyor. Sıcaklık oranlarının sert bir şekilde yükseliş yaşaması, bazı madencilerin kazım operasyonlarını tamamıyla kapatmasına sebebiyet vermişti.

Açıklanan bazı Bitcoin madencilik bilançolarına göre ise aşırı sıcaklar nedeniyle kontak kapatan madencilik şirketleri, sıcak havalarda da çalışmaya devam edenlerden daha fazla kar etmiş.

Riot Blockchain Inc., Texas’ın yerel haber kaynaklarından olan MySanAntonio’nun paylaştıklarına göre, operasyonları askıya alarak Austin’in doğusundaki Rockdale’deki tesisinden yaklaşık 9,5 milyon dolar daha fazla kar elde etti.

Her ne kadar eyalet yetkilileri Bitcoin madencilerine destek olmak için çalışmalara devam ediyor olsa da, kayda değer bir başarı elde edilememiş durumda.

blank

Sıcak bölgelerde Bitcoin madenciliği yapmanın hem ekipmana zarar verdiği hem de makinaların ısınmasından ötürü çok düşük bir performans alındığı biliniyor.

Meksika’da çok fazla Bitcoin madencilik şirketinin olduğu biliniyor. İlerleyen süreçte bu ısı oranlarının artmaya devam etmesi, birçok şirketin tekrardan BTC kazımlarına ara vermesine sebebiyet verebilir gibi gözüküyor.

Bitcoin ağının tabiri caizse güvenliğini sağlayan BTC madencileri, böyle toplu bir karar alması halinde kripto para sektörünün kritik saldırılar ile karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ise konu ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve Bitcoin madencilik şirketlerinin aktif olarak görevlerini yerine getirmesini istiyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. bu ABD nin işidir. Sonuçta Texas. Maksat iğnelik. Sırf bunun içim madencilik lisansı alıp sonra bi sebeple kontak kapatır bunlar. Sonra da bunu haber yapıp “bak kontak kapattık sizden daha çok kar ettik” diye diğerlerini de kışkırtırlar. Bu planlı bi o ç lu değilse ben de bu dünyayı daha tanımamışım demektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bu 2 Metaverse Altcoin’i, Bitcoin Düşerken Binance’den Listeleme Bekliyor!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, uzun bir süredir altcoin listelemesi yapmıyor. Bugün itibariyle 7 adet altcoini delist eden popüler...

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...

Bitcoin (BTC) Bu Seviyeyi Kaybederse, Çöküş Başlayabilir!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin'in geçmiş ayı sezonlarını incelediğimiz takdirde, 200 haftalık hareketli ortalamanın dip seviye olduğu görülüyor. Son ayı sezonunda ise ilk...