Bitcoin (BTC)Bitcoin'i (BTC) Bekleyen Büyük Tehlike Nedir?

Bitcoin’i (BTC) Bekleyen Büyük Tehlike Nedir?

BTC madencilik şirketleri zor günlerden geçiyor.

Takip et blank

Teksas’taki Bitcoin (BTC) madencileri, son günlerde zor bir süreçten geçiyor. Sıcaklık oranlarının sert bir şekilde yükseliş yaşaması, bazı madencilerin kazım operasyonlarını tamamıyla kapatmasına sebebiyet vermişti.

Açıklanan bazı Bitcoin madencilik bilançolarına göre ise aşırı sıcaklar nedeniyle kontak kapatan madencilik şirketleri, sıcak havalarda da çalışmaya devam edenlerden daha fazla kar etmiş.

Riot Blockchain Inc., Texas’ın yerel haber kaynaklarından olan MySanAntonio’nun paylaştıklarına göre, operasyonları askıya alarak Austin’in doğusundaki Rockdale’deki tesisinden yaklaşık 9,5 milyon dolar daha fazla kar elde etti.

Her ne kadar eyalet yetkilileri Bitcoin madencilerine destek olmak için çalışmalara devam ediyor olsa da, kayda değer bir başarı elde edilememiş durumda.

blank

Sıcak bölgelerde Bitcoin madenciliği yapmanın hem ekipmana zarar verdiği hem de makinaların ısınmasından ötürü çok düşük bir performans alındığı biliniyor.

Meksika’da çok fazla Bitcoin madencilik şirketinin olduğu biliniyor. İlerleyen süreçte bu ısı oranlarının artmaya devam etmesi, birçok şirketin tekrardan BTC kazımlarına ara vermesine sebebiyet verebilir gibi gözüküyor.

Bitcoin ağının tabiri caizse güvenliğini sağlayan BTC madencileri, böyle toplu bir karar alması halinde kripto para sektörünün kritik saldırılar ile karşı karşıya kalmasına neden olabilir.

Texas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ise konu ile ilgili çalışmalara devam ettiklerini ve Bitcoin madencilik şirketlerinin aktif olarak görevlerini yerine getirmesini istiyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. bu ABD nin işidir. Sonuçta Texas. Maksat iğnelik. Sırf bunun içim madencilik lisansı alıp sonra bi sebeple kontak kapatır bunlar. Sonra da bunu haber yapıp “bak kontak kapattık sizden daha çok kar ettik” diye diğerlerini de kışkırtırlar. Bu planlı bi o ç lu değilse ben de bu dünyayı daha tanımamışım demektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

SICAK GELİŞME: Bitcoin’de (BTC) Çok Yüksek CDD Verisi Geldi! Neler Olacak?

Kripto para sektöründe kritik saatler devam ediyor. Binance - SEC duruşması nedeniyle piyasada volatil hareketler meydana gelmekte. Büyük yatırımcılarda, son dakikalarda kritik hamleler yapmaya...

Bitcoin Borsası Binance’den, Altcoin Listeleme Duyurusu Geldi!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, sektör hakkında önemli kararlar almaya devam ediyor. Binance borsası bugün itibariyle yeni altcoin parite...

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları, Bitcoin’de (BTC) Düşüş Getirdi!

Kripto para sektöründe kritik bir gün yaşanıyor. ABD Merkez Bankası (FED) bugün itibariyle faiz oranlarını %5.50 seviyesinde sabit tutmuş olsa da, FED başkanı Jerome...

DİKKAT: Bitcoin Borsası Binance, Bu 15 Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda 150 milyon kullanıcı barajını aşmayı başardı. Her ne kadar SEC nedeniyle Binance'in...

Bitcoin’de Yarın Fırtına Kopabilir! BTC’de FED Faiz Kararı Bekleniyor!

Kripto para sektöründe son günlerde hareketliliğin başladığı görülüyor. Yarın itibariyle ABD Merkez Bankası'nın (FED) yeni faiz kararını açıklayacak olması, haliyle dolara endeksli yatırım araçlarının...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Popüler Altcoin’e Güzel Haber!

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, aldığı kararlarla kripto sektörünü yönlendirmeye devam ediyor. Binance son süreçte her ne kadar ABD...