Bitcoin (BTC)Bitcoin'e (BTC) Bir Kötü Haberde, Litvanya'dan!

Bitcoin’e (BTC) Bir Kötü Haberde, Litvanya’dan!

Litvanya'dan kripto paralar için regülasyon kararı.

Takip et blank

Litvanya, kripto para sektörü için daha fazla şeffaflık, sürdürülebilir ve kalkınma sağlamak amacıyla “Kara Para Aklama ve Terör Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanununu” revize etmeye hazırlanıyor.

Bu hafta Litvanya hükümeti, AB ülkelerinin kripto paraları düzenleme çalışmalarına başlamasının ardından Bitcoin hakkında yeni adımlar atmaya karar verdi.

Yeni hükümler ise Litvanya Maliye Bakanlığı, Litvanya Merkez Bankası, Litvanya Mali Suç Soruşturma Servisi, Litvanya İçişleri Bakanlığı ve Litvanya Kara Para Aklamayı Önleme Yetkinlik Merkezi tarafından hazırlanmıştır.

Ana amaçları ise, kripto servis sağlayıcılarının operasyonlarını daha düzenli ve güvenli hale getirmek olduğu biliniyor.

Maliye Bakanı Gintarė Skaistė, kripto piyasasının hızlı büyümesinin ve yeni ürünlerin ortaya çıkmasının büyük bir sorun olduğunu düşünüyor.

Özellikle kara para aklama ve terörün finansmanı tehditleriyle ilgili büyük risklerin bulunduğunu aktaran Skaistė, şu açıklamalarda bulundu:

“AB’nin alacağı kararlarla orantılı olacak şekilde, ulusal düzeyde düzenlemeyi ve regülasyonları güçlendirmek için yeni kararlar alıyoruz.”

Avrupa Birliğinin alacağı düzenleme kararlarına orantılı olarak yeni adımlar atacaklarını aktaran Litvanya Maliye Bakanı Gintarė Skaistė, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

kripto paraları kullanarak Rusya’nın Batı yaptırımlarını aşmasına bizde engel olmalıyız.”

Rusya’nın kripto paraları kullanarak Batı’nın uyguladığı yaptırımlardan kurtulabildiğini söyleyen Litvanya Maliye Bakanı, bu konu hakkında üzerlerine düşen görevi yapmaları gerektiğini aktardı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de Bu Çarşamba Günü, Büyük Yükseliş Başlayabilir!

Bitcoin'de satıcı baskısıyla geçen bir hafta daha son buldu. Üst üste haftalardır kripto para birimlerinden zarar eden yatırımcılar, artık isyan etme seviyesine gelmiş durumda. Birçok...

Sıcak Gelişme: Sonunda, Binance’den Bitcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, kripto piyasasını derin bir şekilde etkilediği görülüyor. Geçtiğimiz saatlerde yaşanan düşüşler sonucu ağdaki işlem tıkanıklığı nedeniyle Bitcoin...

Bitcoin Destekçisi ve Binance CEO’su, Bu Altcoin İçin Kötü Haber Verdi!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance kurucusu ve CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) BNB borsa coini hakkında...

Binance CEO’su: “Bitcoin Düşsün, Biz Buradayız ve Gitmeyeceğiz”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Binance borsasının kurucu ortağı ve CEO'su olan Changpeng Zhao,...

Eski ABD Bakanı Sinyali Verdi, Bitcoin ve Küresel Piyasalar Çöktü!

Dünya piyasaları bu hafta itibariyle çalkalanmaya devam ediyor. Çok büyük bir çöküş yaşayan yatırım araçları, yatırımcıları ters pozisyonda bıraktı. Birçok yatırımcı ise bu çöküşün nedenini...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

Bitcoin ve kripto piyasasında zor günler yaşanmakta. Halen toparlanamayan BTC, ABD doları karşısında ezilmeye devam ediyor. Bu hafta itibariyle ise FED yeni faiz kararını açıklayacak....