AnalizBitcoin’deki (BTC) Yükseliş Sadece Bir Ölü Kedi Sıçramasından Mı İbaret?

Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Sadece Bir Ölü Kedi Sıçramasından Mı İbaret?

Bitcoin (BTC) fiyatındaki hareketlerin değerlendirilmesi…

Takip et blank

Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.854 dolardan %50’nin üzerindeki düşüşüyle 30.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin’in (BTC) kripto para piyasasındaki korkuları artırmasıyla yatırımcılar alım yapmaktan çekiniyor.

Yaklaşık bir haftalık süreçte hızlı bir toparlanma gösteren BTC, yatırımcılara hâlâ güven vermiyor. Nitekim yaşadığı %30’un üzerindeki yükselişe rağmen 200 günlük hareketli ortalama olan 40.000 dolar civarında satış baskısıyla karşılaşan BTC, yeniden düşmeye başladı. Bu düşüşle BTC, kısa vadeli zirvesi olan 40.841 dolardan %12 düşüşle yayın saati itibariyle 35.800 dolar üzerinden işlem görüyor.

BTC’de Ölü Kedi Sıçraması Ve Ayı Bayrağı Mı Var?

30.000 dolardan aldığı tepkiyle yükselen ve ardından MA200’den satış tepkisi yiyen BTC, içinde bulunduğu düşüş haliyle yatırımcıların akıllarına bu yükselişin sadece bir ölü kedi sıçramasından ibaret olduğunu getiriyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Alış tepkisinin şimdilik yetersiz olduğu görülen BTC, hafta sonuna doğru azalan hacmin de etkisiyle oldukça volatil bir hafta sonu geçirebilir. Ölü kedi sıçraması ihtimalinin gerçek olması durumunda bu hafta sonu BTC’yi daha büyük düşüşlerin beklediği düşünülüyor. Ayrıca Bu düşüş sonrası fiyattaki hareketler, ayı bayrağını andıran bir paralel yükseliş kanalı olduğunu gösteriyor.

Fiyatın bu yükseliş kanalına girmeden önce düşüş trendi göz önünde bulundurulduğunda BTC’nin aşağı yönlü hareketinin devam etmesi muhtemel görünüyor. Ayrıca ayı bayrağı olarak nitelendirilen bu formasyonun işlediği düşünüldüğündeyse fiyatın 10.000 – 12.000 dolar aralığına kadar inmesi kötü senaryolar arasında değerlendiriliyor.

Saatlikte 33.800 Dolar Hedefli OBO Formasyonu!

Günlük grafikte görülen düşüş yönlü işaretlerin yanı sıra oldukça kısa vadeli olan saatlik grafikte de düşüş yönlü bir formasyon olan Omuz Baş Omuz (OBO) formasyonuna işaret ediliyor.

Şimdilik uygulanan fibonacci düzeltmesine göre 0.5 seviyesi olan 35.420 dolar civarından yukarı yönlü tepki alan BTC’nin OBO formasyonu hedefi olan 33.800 – 34.140 dolar aralığına doğru inmesi bekleniyor.

blank
Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Göstergeler tarafında oversold yani aşırı satış bölgesine giren BTC, yukarı yönlü tepkisini 36.700 dolar civarına kadar sürdürebilir. Bu seviyelerden yeniden bir satış baskısı oluşursa, BTC’nin formasyon hedefine rahatça gittiğini görebiliriz.

Ancak fiyat yükselişine devam eder ve boyun çizgisi olarak belirtilen yeşil trend çizgisi üzerinde mum kapanışı yaparsa veya 36.700 dolar üzerinde kapanışlarla yatay bir seyir izlerse, formasyonun bozulduğundan bahsedebiliriz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Dogecoin (DOGE) Direnci Kırdı Ama Güç Bulamadı – Elon Musk’ın Desteğine İhtiyacı Var!

Bitcoin’deki yükselişle hızla toparlanmaya başlayan altcoinlerden biri olan ve yatırımcılarının 1 dolar hedefiyle yola çıktığı Dogecoin (DOGE), yayın saati itibariyle 0.335 dolar üzerinden alıcı...

Yüzbinlere Seslenen Analist, Haziran Ayında Rekor Kıracak Altcoinleri Açıkladı

YouTube'un kripto paralar konusunda en çok izlenen kanallarından birisi olan Altcoin Daily'nin sunucusu Aaron Arnold, önümüzdeki ay piyasanın düzelmesini beklediğini belirtti. Arnold, Bitcoin'in (BTC)...

Ethereum (ETH) Yeniden Piyasayı Mı Kalkındıracak? – ETH Fiyat Analizi

Kripto para piyasasını birçok kez sırtladığı görülen ancak Bitcoin’deki (BTC) son düşüşlerden diğer altcoinler kadar olmasa da nasibini alan Ethereum (ETH), yayın saati itibariyle...

Ethereum 2.0 İçin Kilitlenen Miktarda Yeni Rekor: “ETH Kazanı” Kaynıyor!

Ethereum (ETH), kripto para sektörünün yaşadığı sert düşüş ile yeniden 2.000 dolar altına çekilse de bu seviye aslında büyük bir fırsat olabilir. Yaz dönemi...

Reef Finance (REEF) Mainnet Tarihi Verdi – REEF fiyatı Yükselişe Geçti!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir ürünü olan ve kendi blockchain’ini inşa etmeye çalışan Reef Finance (REEF), Reef Chain’in Mainnet’i için önemli bir aşama olan “Canary”...

Ethereum’un (ETH) Büyük Değişimi, Cardano’yu (ADA) Bitirecek mi? CEO Yanıtladı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) en büyük sorununun Proof-of-Work (iş ispatı) tabanlı modeli olduğu iddia ediliyor. Vitalik...