AltcoinBitcoin’deki (BTC) Yükseliş Hareketine Eşlik Eden Binance Coin’de (BNB) Dikkat Edilmesi Gereken...

Bitcoin’deki (BTC) Yükseliş Hareketine Eşlik Eden Binance Coin’de (BNB) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Binance Coin (BNB) fiyat analizi…

Takip et blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ve Binance Akıllı Ağı’nın (BSC) yerel kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), yaklaşık 55 milyar dolarlık piyasa değeriyle en iyi beş kripto para arasında 4. sırada yer alıyor.

Binance CEO’su CZ’nin zaman zaman shillediği yani ön plana çıkardığı görülen BNB, 153.4 milyon tanesi dolaşımda bulunmak üzere şu anda 170.5 milyon adet arzıyla sınırlı bir ürün olarak biliniyor. Her üç ayda bir halka arz sırasında borsanın dağıtmış olduğu tokenların bir kısmının yakılması, BNB’nin giderek daha değerli olmasını sağlıyor. Nitekim bir sene önceki fiyatına göre 25 katına çıkmış olan BNB, yayın saati itibariyle 356 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte Başarılı Bir Retest Ve Yükseliş Beklentisi!

Haziran ayına güzel bir başlangıç yaparak günlük grafikte kısa vadeli düşüş trendini gösteren kırmızı trend çizgisini kuvvetli bir şekilde kıran BNB, üzerine çıkmayı başardığı bu kırmızı düşüş trendini ve MA20 seviyesini başarıyla yeniden test (retest) ediyor.

blank
Binance Coin (BNB) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek altına iğne atmasına rağmen günlük MA20 seviyesi olan 353 dolar üzerinde kalmayı başaran BNB, 364 dolarlık yatay direnç seviyesi ile MA20 arasındaki sıkışıyor. Bu sıkışmanın giderek büyük düşüş trendi olan sarı trend çizgisine doğru gittiği görülürken yatırımcılar, BNB’de yükseliş yönlü bir patlama bekliyor.

Ancak RSI ve MACD göstergelerinde momentumun azaldığı görülen BNB’nin bu patlamayı yapabilmesi için 364 dolar üzerinde günlük kapanışlar yapabilmesi ve hacim bulması gerekiyor. Böyle bir durumda MA20 altında stop olma stratejisiyle alım yapılabilir. Bu alımların ilk hedefi MA100 seviyesi olan 412 dolar olarak gösterilirken bir diğer hedef ve önemli direnç seviyesi ise 502 dolar olarak ortaya çıkıyor.

Direnç Seviyesinde Satış Baskısı!

Bitcoin’deki (BTC) 35.000 dolara doğru olan atakla beraber hareketlenen ve 4 saatlik grafikte 330 dolar desteğinden 353 – 360 dolar aralığındaki direnç bölgesine kadar yükseliş yaşayan BNB, bu seviyede bulunan MA100’e denk gelen 361.5 dolarda satış baskısıyla karşılaşıyor.

blank
Binance Coin (BNB) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC’nin 35.000 dolar direncindeki hareketlerine bağlı olarak hareket ettiği görülen BNB, Şimdilik büyük bir düşüş yaşamamış olsa da yatırımcıların gözünün BTC’de olması gerektiğini akıllara getiriyor. MACD göstergesi tarafında momentumun yavaş yavaş pozitife yöneldiği görülürken fiyatın 361.5 dolar direncini geçmesiyle kısa vadeli düşüş trendi olan beyaz trend çizgisine kadar yükselmesi bekleniyor.

BNB’nin bu yükselişi yapması RSI ve MACD göstergelerinde pozitif bir görünüme neden olarak momentumu artıracağı düşünülürken beyaz trend çizgisine denk gelen MA50, (383.4 Dolar) direnç görevi görebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Düşerken Altcoinler Can Çekişiyor! DOGE, MATIC, BTT ve HOLO Analizi

Bitcoin ve Ethereum’da kayıplar %10’un üzerine çıkarken altcoinler kırmızıya boyandı. Hacmen zayıf olan kripto para birimleri yara alırken Tether’in dominance oranındaki yükseliş ise piyasa...

Bitcoin’e (BTC) Sert Darbe: Fiyat 20.000 Dolara mı İlerliyor?

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde %10 değer kaybederek 1,56 trilyon dolar seviyesine çakıldı. Bitcoin (BTC) aylardır devam eden yükselişine yönelik ilk darbeyi...

Ünlü Analist Tyler Swope Açıkladı: Büyük Bitcoin (BTC) Ayı Tuzağı Ne Zaman Bitiyor?

Ünlü kripto para analisti Tyler Swope, Bitcoin (BTC) fiyatının birbiri ardına darbe yemesinden sonra gidişat hakkında açıklamalarda bulundu. Swope, yaşanan bu düşüşlerin aslında yakında...

Chiliz’de (CHZ) Değerlendirilebilir Seviyeler Ve Hedefler!

Taraftar tokenlarının bulunduğu Socios’un yerel kripto parası olan ve bu taraftar tokenlarının alım satımında kullanılan Chiliz (CHZ), yayın saati itibariyle son 24 saatte yaşadığı...

New York Senatosundan Bitcoin (BTC) Madenciliğine Yeni Darbe!

Kripto para madencilerinin "çevreye verdiği zarar", son günlerde en çok gündemde olan konulardan birisi. Özellikle Elon Musk'ın Bitcoin madenciliğini çevreci olmamakla suçlamasından sonra herkes...

Bir Önceki Dip Seviyesine İlerleyen Compound’da Son Durum Ne? – İşte Önemli Seviyeler!

Faiz kazanmak ve teminatlı krediler almak için bir DeFi kredi protokolü olan ve 10 milyon token ile sınırlı olan Compound (COMP), son 24 saatteki...