blank
Bitcoin (BTC)Bitcoin'deki (BTC) Sert Düşüşü Bilen Analist, Sıradaki Hedefi Açıkladı!

Bitcoin’deki (BTC) Sert Düşüşü Bilen Analist, Sıradaki Hedefi Açıkladı!

BTC'nin sert düşüşünü bilen analist sıradaki hedefi verdi!

Takip et blank

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüş sonrası haftalık kapanışı, yatırımcıları tedirgin edecek son derece kritik bir seviyede yaptı. Yeni haftanın ilk gününde, kripto para piyasasına göz attığımızda BTC 48.000 dolar bandında ve ETH ise 4.000 dolar seviyesinde tutunmaya çalıştığını görüyoruz.

Fakat, altcoinlerde düşüşün derinleştiği görülmekte. Bitcoin’in son düşüş senaryosunu saatler öncesinde öngören uzman analist Michael Van de Poppe, piyasanın önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleyeceğini açıkladı.

BTC’nin Sert Çöküşünü Önceden Tahmin Etti

Analizlerinde büyük oranda başarı gösteren tanınmış kripto para analisti Michael Van de Poppe, bir kez daha kendini kanıtladı.

Poppe, 520.00 twitter takipçi kitlesine piyasa yapıcılar tarafından Bitcoin’e bir operasyon çekileceğini ve bununla, boğa piyasasının sona erdiğine dair izlenim oluşturulmak istendiğini paylaştı. Analist konuya dair açıklamalarda şunları vurguladı:

”Senaryo gayet basit, tüm kripto yatırımcılarına aralık ayında boğa koşusu olacağı aşılandı. Fakat, piyasa çok şişti bana göre derin bir düzeltme şart.

BTC yaklaşık olarak 47.000-50.000 dolar seviyesine geri çekildiğinde insanlar muhtemelen ayı piyasası olarak algılayacak ve panik satışlar artacaktır. Bu durumu sadece bir ayı tuzağı olarak görülebilir.”

Artık Düzeltme Bitti

Bitcoin, hala boğa piyasası için önemli bir trend dönüşü olan 51.000 ila 52.000 dolar seviyesinin altında işlem görmeye devam ettiği halde analist için BTC hala boğa görünümde.

”Genel olarak kripto para piyasasında büyük bir ralli sonrası %30-40 bir düzeltmenin gelmesi en sağlıklı olanıdır.

Ayrıca, son yıllarda Bitcoin’e açılan long ve short pozisyon oranları aşırı derecede arttığı için bunların tasfiye edilmesi gerekiyor.

bu nedenle düzeltmeler de çok kanlı oluyor. Şu anda durumun normale döndüğünü düşünüyorum”

Poppe, Bitcoin’in aralık ayı sonuna kadar tekrar 63.000 dolar seviyesine ulaşacağını ve en yüksek seviye olan 69.000 doların aşılması ile sert yükselişlerin gelebileceğini vurguluyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

4 Yorum

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...