AltcoinBitcoin'deki Ayı İhtimali Artıyor mu? - Altcoinler İçin En Kötü Senaryo Ne?...

Bitcoin’deki Ayı İhtimali Artıyor mu? – Altcoinler İçin En Kötü Senaryo Ne? DOT, EOS, NEO, RVN Analizi

Öne Çıkan Destek Seviyeleri Neler?

Takip et blank

Enflasyon verilerinin etkisiyle kısmi bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, gün içerisinde Teksas ve Avrupa kanadından gelen verilerle tekrar yükselişe geçerek, 37.000 dolar seviyesinde kalıcılık sağlamaya çalışıyor. 4 saatlik grafikte beliren düşüş kanalının direnç bölgesine kadar ivme kazanan BTC aynı zamanda dominance oranını da artırmaya devam etti.

Alım yönünde gelişen pozisyonların Bitcoin’den yana kullanılması ise altcoinleri sınırlandırmaya devam ediyor. Hacimlerindeki daralma devam ederken yatay seyir nedeniyle çıkan fonlar BTC’de hayat buluyor.

Bu analizimizde, Bitcoin’in kanal içerisindeki kararsız duruşundan olumsuz etkilenen bazı tokenleri değerlendirdik:

DOT/USD

Ethereum’un rakipleri arasında görülen Polkadot Mayıs ortasından beri yaşadığı geri çekilmenin izlerini silmeye çalışıyor. Bitcoin’in dominance oranındaki artış nedeniyle istediği performansı sergileyemeyen kripto para birimi hacmen zayıf olan kripto para birimlerine nazaran nispeten daha iyi performans sergiledi.

14 dolar seviyelerini test ederek dip yapmasının ardından 4 saatlik grafikte yükselen kanal içerisinde fiyatlanmaya devam eden DOT/USD aynı zamanda 9MA ekseninde konumlanıyor. Halihazırda kanal desteğinde yatay eksende ilerleyen kripto para biriminde hacmin bir miktar artmasına ihtiyaç duyuluyor.

Kanal desteğine denk gelen 22,50 dolar seviyesinden hacimli alımlar gelirse, kripto para biriminde 27 dolar ve 31 dolar dirençleri takip edilebilir.

Bu noktada, kanal direncine kadar olan fiyatlama izlenebilir. Kanal direncinden gelebilecek satış baskısına ayrıca dikkat edilmesinde yarar görülüyor.

Aşağıda ise hacmin zayıflaması kanal desteğinden gelebilecek negatif bir ayrışmaya neden olabilir. Yaşanabilecek satış baskısında yeni bir dip gelmemesi kripto para birimi açısından önemli.

Olası bir sarkmada ise 14 dolar desteğine kadar olan fiyatlamalar olağan karşılanabilir.

Dirençler:  22 – 27 – 31 – 36

Destekler: 20 – 18 – 14 – 12,40

blank

EOS/USD

EOS, 4 saatlik grafikte düşüş kanalı içerisinde fiyatlanıyor. Halihazırda 9MA’yı yukarı yönlü test eden ve mumda hacimli alımlar görülen kripto para biriminde alıcılar gücünü koruyabilirse kanal direnci test edilebilir.

Kanal direncini kıramadığı müddetçe yer yer geri çekilmeler görülebilir, ancak direncini aşmayı başarırsa alımların ilk etapta 6,75 seviyelerine kadar devam etmesi beklenebilir.

Önemli bir başka direnç olan ve bölgeyi daha önce test ederek geri çekilen EOS’ta belirtilen alana dikkat edilmesinde yarar görülmektedir.  Alandan pozitif ayrışabilirse kademeli olarak 7,45 dolar 8,26 dolar ve 9,48 dolar seviyeleri izlenebilir.

Kanal direncinden yaşanabilecek satış baskısı derinleşmeyi 4,30’a kadar sürdürebilir. Daha önce test ederek toparlandığı bölgenin üzerinde tutunması ise yeniden alımları destekleyici olabilir.

Dirençler:  5,70 – 6,75 – 7,45 – 8,26

Destekler: 4,65 – 4,30 – 4 – 3,60

blank

NEO/USD

Çin’in Ethereum’u olarak bilinen NEO, günlük grafikte düşüş trendini kırmasının ardından yatay eksende fiyatlanmaya devam ediyor. 45 dolar seviyelerinde kendine destek bulan kripto para birimi aşırı satım bölgesinden henüz çıkabilmiş değil.

Alış hacmi henüz istenilen düzeyde olmayan kripto para biriminde satıcıların üstünlüğünü koruması 38 dolar seviyesine kadar çekilme yapabilir.

Yaşanan sert satış baskısının ardından test ettiği 38 dolar desteğinden toparlaması kripto para birimi açısından önemli gözüküyor. Yaşanabilecek sarkmalarda ise 34 dolar ve 27 dolar desteklerinin takip edilebileceği düşünülüyor.

Yukarıda özellikle güçlü bir direnç haline getirdiği 62 dolar direncini kırabilirse kademeli olarak yükselişe geçebilir ve direnç seviyelerinin takibi ön plana çıkabilir.

62 dolar direnci kırılmadığı müddetçe satış baskısı konusunda taşıdığı riskin devam edebileceği düşünülüyor.

Dirençler:  62 – 76 – 88 – 100

Destekler:  45 – 38 – 34 – 27

blank

RVN/USD

Düşüş trendindeki fiyatlamasını sürdüren RVN/USD 0,0716 dolar seviyesinden destek bulmaya çalışıyor. Aşırı satım bölgesindeki fiyatlamasını sürdüren ancak bölgeden çıkış yakalamaya çalışan kripto para biriminde yatırımcı reaksiyonunun takibi ön plana çıkıyor.

Dar bir bant aralığında sıkışan ve yeterli alıcı bulamayan kripto para birimi trendin direnç bölgesini kırmayı başaramazsa satış baskısı bir süre daha devam edebilir.

Bu durumda, ilk etapta 0,0527 sonraki süreçte 0,0327 destekleri göz önünde bulundurulabilir.

Yukarıda özellikle 0,0890 direncinden onay alması reaksiyonun devamında destekleyici olacaktır. Ancak, bölgedeki hakimiyetini koruması ve hacimli alımların gelmesi bu anlamda önemli bir kilometre taşı olabilir. Böylelikle ivmenin devamında 0,1155 seviyeleri izlenebilir.

Dirençler:  0,0890 – 0,1155 – 0,1495 – 0,1738

Destekler:  0,0716 – 0,0527 – 0,0327 – 0,0160

blank

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Artıyor! Altcoinlerdeki Ezilme Hangi Seviyelere Ulaşacak? TRX, XLM, AVAX, ONT Analizi

Kripto para birimleri üzerindeki stres devam ederken kritik bölgedeki hareketini yineleyen Bitcoin gün içerisinde gelen iyimser tavırlar sebebiyle toparlanarak 38.000'in üzerini test etti. Bunun...

JPMorgan Uyardı: Bitcoin (BTC) İçin Ayı Piyasası Çoktan Başladı mı?

ABD'nin en büyük bankacılık kurumu konumundaki JPMorgan, daha önce Bitcoin (BTC) için oldukça olumlu bir rapor yayınlamıştı. JPMorgan stratejistleri tarafından yayınlanan raporda Bitcoin'in 400.000...

Ripple, Çin’e Yöneldi: 270 Milyon XRP’nin Sırrı Ne?

Kripto para piyasası son dönemde özellikle Çin'in etkisinde kaldı ve Bitcoin (BTC) madencilerinin bu durumdan pek memnun olduğu söylenemez. Çin'den gelen Bitcoin madenciliği yasakları...

Bloomberg’in Ünlü Analisti, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Sevindiren Tahminini Paylaştı

Bloomberg'in tecrübeli emtia stratejisti ve analisti Mike McGlone, son dönmede kripto para sektörü ile ilgili yaptığı analizleri ile de en çok konuşulan isimlerden birisi...

Düşüş Sürecinin Bedelini Ağır Ödeyen Tezos (XTZ) İçin Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Merkeziyetsiz Finans’ın (DeFi) bir parçası ve eşler arası işlemleri gerçekleştirebilen akıllı sözleşme platformu olan Tezos’un yerel kripto para birimi olan XTZ, yayın saati itibariyle...

Ripple’dan XRP İçin Ses Getirecek Yenilik: Planlar Başladı

Kripto para piyasasının durgun olduğu anlarda iyiden iyiye güç kaybeden XRP, geri dönüşünü önemli bir özellik ile yapabilir. Ripple, XRP Ledger üzerinde bu zamana...