AnalizBitcoin’de Yeniden Görülen Altın Kesişim Yükselişi Getirebilecek Mi? – BTC Fiyat Analizi!

Bitcoin’de Yeniden Görülen Altın Kesişim Yükselişi Getirebilecek Mi? – BTC Fiyat Analizi!

Piyasanın lideri yeniden sahneye mi çıkıyor?

Takip et blank

Her geçen gün yükselen değeriyle 2,1 trilyon dolar üzerinde bulunan kripto para piyasasında 890 milyar dolarlık piyasa değeriyle başı çeken Bitcoin (BTC), son birkaç saat içinde yaşadığı yaklaşık %2’lik düşüşle gündeme geliyor.

blank

İki gün öncesinde 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük ortalamayı yukarı yönlü kesmesiyle oluşan Golden Cross görünümüyle gündeme gelen BTC’de yükseliş yönlü hareket beklenirken düşüşün gelmesi yatırımcıları endişeye soktu. Bu düşüş hareketli ortalamalara bir retest olarak mı gerçekleşecek? Yoksa düşüş dalgası devam mı edecek?

7 Eylül Düşüşü Sonrası Retest!

Lider coini günlük grafik üzerinde incelediğimizde fiyatın 9 Ağustos günü MA200’ü yukarı yönlü kırmasıyla başlayan kırmızı yükseliş trendini 7 Eylül düşüşüyle kırdığı görülüyor.

Bu kırılımın ardından fibonacci golden pocket alanında gelen alımlarla yeniden yükselişe geçen BTC’nin daha önce kırdığı kırmızı trend çizgisine bir retest hareketi yaptığı üzerine duruluyor. Aynı zamanda fibonacci 0.786 seviyesi olan 47.860 dolar civarından reddedilen BTC’nin en yakın hareketli ortalama olan MA50 (46.250 Dolar) civarından yeniden yukarı yönelmesi bekleniyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak BTC bu noktada hem MA’ları hem de yeşil yükseliş trendini kırarsa fiyatın hızla 41.100 dolar seviyesine kadar düştüğü görülebilir. Bu senaryoda 45.000 – 46.000 dolar aralığında alım yönlü hareket ederek BTC’nin 43.888 dolar altındaki kapanışında da stop olma stratejisi oluşturulabilir.

4 Saatlik Görünüm

Günlük grafikte görülen retest hareketine daha ayrıntılı bir şekilde ve 4 saatlikte bakıldığında BTC’nin retest sonrası süzülerek ilerlediği dikkat çekiyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın yavaş yavaş bir yatay paralel kanal içerisine girdiği düşünülürken 50 seviyesi üzerinde olan RSI göstergesinde bir alçalan kama görünümüne işaret ediliyor. Burada 50 seviyesinde güç bulan RSI’ın yukarı yönlü hareket yapması ve bu sırada BTC’nin de 49.070 – 49.393 dolar aralığına yükselmesi bekleniyor. Şimdilik kanalın alt bandı olan ve fibonacci 0.382 seviyesine denk gelen 46.692 doların destek olduğu BTC, orta bant üzerinde yayın saati itibariyle 47.410 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Son olarak beklenenin aksine BTC’nin yatay kanalı aşağı yönlü kırması, fiyatın alttaki 44.000 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin: “Bitiş Çizgisine Geldik”

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, genellikle çok az ancak öz açıklama yapması ile...

Önce Elon Musk, Şimdi ise TRX Ceo’su Justin Sun’dan Çin ve Bitcoin Yorumu!

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para sektörünü son dönemde bir hayli meşgul eden Çin yasakları hakkında konuştu. Musk, 28...

Avalanche’de (AVAX) Boğa Sinyali! – AVAX Teknik Analizi!

Türkiyedeki yatırımcıların gözde coinlerinden biri olan ve coinmarketcapte 14,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle 12. sırada yer alan Avalanche (AVAX), yayın saati itibariyle 65,45 dolar...

Cardono’dan (ADA) Yatırımcılarına Yeni Müjde: Büyük Anlaşma Yapıldı!

Merkeziyetsiz finans alanında yaptığı yatırımlar ve ortaklıklar ile gündemden düşmeyen Cardano (ADA), kripto piyasasında adından daha çok bahsettirmeye devam edecek gibi görünüyor. ADA blok zincirinin...

Milyarder Novogratz, Bitcoin’in (BTC) Sıradaki Rallisi İçin Tarih Verdi

Galaxy Digital'in ünlü CEO'su ve milyarder yatırımcı Mike Novogratz, sıkı bir Bitcoin fanatiği olarak da biliniyor. Novogratz, özellikle Bitcoin'in 20.000 dolar üzerine yeniden çıkacağını...

Dogecoin (DOGE) Topluluğundan, Elon Musk’a Sitemli Hatırlatma!

Tesla CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden birisi konumundaki Elon Musk, Code Conference etkinliğinde sadece kripto paralar hakkında konuşmadı. Musk, aynı zamanda SpaceX uçuşları hakkında...