AnalizBitcoin’de Yeniden Görülen Altın Kesişim Yükselişi Getirebilecek Mi? – BTC Fiyat Analizi!

Bitcoin’de Yeniden Görülen Altın Kesişim Yükselişi Getirebilecek Mi? – BTC Fiyat Analizi!

Piyasanın lideri yeniden sahneye mi çıkıyor?

Takip et blank

Her geçen gün yükselen değeriyle 2,1 trilyon dolar üzerinde bulunan kripto para piyasasında 890 milyar dolarlık piyasa değeriyle başı çeken Bitcoin (BTC), son birkaç saat içinde yaşadığı yaklaşık %2’lik düşüşle gündeme geliyor.

İki gün öncesinde 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük ortalamayı yukarı yönlü kesmesiyle oluşan Golden Cross görünümüyle gündeme gelen BTC’de yükseliş yönlü hareket beklenirken düşüşün gelmesi yatırımcıları endişeye soktu. Bu düşüş hareketli ortalamalara bir retest olarak mı gerçekleşecek? Yoksa düşüş dalgası devam mı edecek?

7 Eylül Düşüşü Sonrası Retest!

Lider coini günlük grafik üzerinde incelediğimizde fiyatın 9 Ağustos günü MA200’ü yukarı yönlü kırmasıyla başlayan kırmızı yükseliş trendini 7 Eylül düşüşüyle kırdığı görülüyor.

Bu kırılımın ardından fibonacci golden pocket alanında gelen alımlarla yeniden yükselişe geçen BTC’nin daha önce kırdığı kırmızı trend çizgisine bir retest hareketi yaptığı üzerine duruluyor. Aynı zamanda fibonacci 0.786 seviyesi olan 47.860 dolar civarından reddedilen BTC’nin en yakın hareketli ortalama olan MA50 (46.250 Dolar) civarından yeniden yukarı yönelmesi bekleniyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ancak BTC bu noktada hem MA’ları hem de yeşil yükseliş trendini kırarsa fiyatın hızla 41.100 dolar seviyesine kadar düştüğü görülebilir. Bu senaryoda 45.000 – 46.000 dolar aralığında alım yönlü hareket ederek BTC’nin 43.888 dolar altındaki kapanışında da stop olma stratejisi oluşturulabilir.

4 Saatlik Görünüm

Günlük grafikte görülen retest hareketine daha ayrıntılı bir şekilde ve 4 saatlikte bakıldığında BTC’nin retest sonrası süzülerek ilerlediği dikkat çekiyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın yavaş yavaş bir yatay paralel kanal içerisine girdiği düşünülürken 50 seviyesi üzerinde olan RSI göstergesinde bir alçalan kama görünümüne işaret ediliyor. Burada 50 seviyesinde güç bulan RSI’ın yukarı yönlü hareket yapması ve bu sırada BTC’nin de 49.070 – 49.393 dolar aralığına yükselmesi bekleniyor. Şimdilik kanalın alt bandı olan ve fibonacci 0.382 seviyesine denk gelen 46.692 doların destek olduğu BTC, orta bant üzerinde yayın saati itibariyle 47.410 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Son olarak beklenenin aksine BTC’nin yatay kanalı aşağı yönlü kırması, fiyatın alttaki 44.000 dolara kadar düşmesine neden olabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Sıcak Gelişme: ABD’den Gelen Bu Haber, Bitcoin’de (BTC) Düşüşü Başlattı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 22.800 dolar kritik destek seviyesi üzerinde akümüle olduğu görülüyordu. Geçtiğimiz saatlere kadar ayıların baskısı bu destek seviyesini...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bitcoin’de (BTC) Gözler, ABD’nin Açıklayacağı Bu Veriye Çevrildi!

Küresel finans piyasaları 2022 yılında çok sert bir şekilde değer kaybetti. Bitcoin'in de bu düşüşlerden nasibini aldığı görülüyor. Dünya'da enflasyon oranlarının artış göstermesi, merkez...