AnalizBitcoin’de Rallinin Başlaması İçin Gereken Seviye Ne? BTC Analizi

Bitcoin’de Rallinin Başlaması İçin Gereken Seviye Ne? BTC Analizi

Bitcoin (BTC) fiyatında uzun vadeli değerlendirme…

Takip et blank

2021 yılı itibariyle yeni bir boğa sezonunda olduğu belirtilen kripto para piyasasında Çin FUD’ları etkisini kaybederken lider Bitcoin (BTC), Ekim ayına damgasını vurmaya devam ediyor.

blank

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’de bu senenin en yüksek seviyesi olan 64.854 dolara rağmen haftalık grafikte kapanışlar bazında nihai zirve olarak 60.000 dolar kabul ediliyor. Mayıs ayından itibaren başlayan düşüş trendinden sonra 28.805 dolardan yükseliş trendine geçen BTC, büyük tabloda yükselen trendini koruyarak yayın saati itibariyle 57.500 dolar üzerinden işlem görüyor.

Yükselen Tepe Ralliyi Onaylıyor Ancak…

Ağustos ayının son haftasında 51.756 dolarda kapanış yapan BTC, dün 54.659 dolardan kapanış yaparak haftalık grafikte ralliye işaret eden yükselen tepeyi oluşturdu.

Son bir senedeki BTC’nin yükseliş trendini gösteren mavi yükselen trend çizgisini ve 20 haftalık hareketli ortalama olan 42.933 doları korumayı başaran lider, yükselen tepeyle birlikte fibonacci golden pocket alanını da kırmayı başardı. Kırmızı düşüş trendini ve bahsedilen direnç alanını kıran BTC, hızla önemli direnç alanına doğru giriyor.

blank
Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Yükselen tepeyle rallisinin onaylandığı düşünülen BTC’nin asıl imtihanı şimdi başlıyor. Daha önce fiyata oldukça kuvvetli direnç uygulayan 57.140 – 60.000 dolar aralığının geçilmesinin BTC için gerçek onay olacağı düşünülüyor. Tabi bu seviyenin tek sefer de geçilip geçilmeyeceği bilinmese de BTC’yi bir süre bu aralıkta oyalanabileceği öngörülüyor.

Haftalık grafikte son olarak bu direnç alanının geçilmesi BTC için ilk önce bir önceki ATH seviyesi olan 64.854 dolar direncinin ardından da 73.361 – 78.624 ve 82.878 dolarlık yeni ATH’lerin görülmesini sağlayabilir.

“Golden Cross” Etkisini Gösteriyor!

Haftalıkta güzel bir kapanış yapan BTC’nin günlük grafikte de Temmuz ayından gelen yükselen trendden aldığı güçle yükseldiği görülüyor.

Ayrıca 13 Eylül’de Golden Cross yaptığı görülen BTC’nin sonrasında gelen düşüşle toparlanması, Golden Cross’un etkisinin görüldüğünü gösteriyor. Haftalık grafiğin dün yaptığını günlük grafikte 6 Ekim’de 55.315 dolarda kapanış yaparak gösteren BTC, son 5 günde içinde bulunduğu alanda bir boğa bayrağı oluşturuyor olabilir.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu noktada uygulanan fibonacci düzeltmesi direnci olan 58.500 seviyesinden BTC’nin ret yemesi ve 55.000 dolara doğru gerilemesi, buradaki boğa bayrağı fikrini doğrulayabilir. Bu formasyonun hedefi ise 68.000 dolar civarı olarak nitelendiriliyor.

Son olarak BTC’deki hava oldukça pozitif olmasına rağmen alım yapmak isteyen yatırımcıların fırsatı kaybetme korkusuna (FOMO) kapılmadan fiyatın dirençlerden gerileyeceği zamanları beklemelerini tavsiye ederiz. Piyasada fırsatlar hiçbir zaman bitmez.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Cardano (ADA) 2021 Yılına Damga Vurmaya Devam Edecek Mi?

DeFi platformunun yükselen yıldızı Cardano (ADA) 2021 yılında yaptığı anlaşmalar ve ortaklıklar ile kripto piyasasına damga vurduğu aşikar. Geçen ay Cardano Vakfının açıkladığı en son...

JPMorgan, Bitcoin’in (BTC) Son Rallisi Hakkında Konuştu!

Bitcoin 40.000 seviyesinden kısa bir sürede 55.000 dolar seviyesinin üzerine çıkarak, Bitcoin ve kripto sektörüne baskı yapan ülkelere güçlü bir duruş sergilediğini göstermişti. Dünyanın...

Shiba Inu’da (SHIB) Yükseliş Bitti Mi? SHIB’in Bir Sonraki Adımı Ne?

Bitcoin’in (BTC) 50.000 dolar üzerine çıkmasıyla birlikte Ekim ayına yükselişle başlayan kripto para piyasasında BTC’nin ardından hızlı yükselişiyle dikkatleri üzerine çeken Shiba Inu (SHIB),...

Ünlü Kripto Analisti Benjamin Cowen, Polkadot (DOT) İçin Beklenen Sinyali Verdi!

Polkadot (DOT) akıllı sözeşme platformunun rakiplerine nazaran yerinde sayması, beklenen hareketi ne zaman yapacağı konusundaki merakları artırdı. Bu noktada kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği...

Polygon (MATIC), İsviçre’de Bir İlke İmza Atıyor!

Blokchain teknolojisinin hızlı, güvenli, pratik ve kolay işlem yapma özelliği kurumsal firmaların son derece dikkatini çekmeye devam ediyor. Kurumsal firmaların küresel pazardaki rakipleri ile...

Ne Bitcoin Ne De Altcoin, En Karlı Kazanç Kapısı NFT’ler Mi?

Son üç dört aydır popülerliği günden güne artan NFT’lere ünlü sanatçıların, spor kulüplerinin, büyük müzelerin katılım sağladıklarını ve büyük paralar kazandıklarına şahitlik etmekteyiz. Peki...