blank
AnalizBitcoin'de Kırılım Gerçekleşiyor! BTC 58.000 Dolar mı Olacak?

Bitcoin’de Kırılım Gerçekleşiyor! BTC 58.000 Dolar mı Olacak?

Bitcoin'de büyük kırılım nelere sebep olacak?

Takip et blank

Bitcoin ve kripto paralar, FED’in faiz artırma ihtimali yüzünden sert geri çekilmeler yaşamaya devam ediyor. Aralık ayından bu yana %20’ye yakın değer kaybeden Bitcoin sert kırılımı gerçekleştirmek için güç topluyor.

Hadi gelin Bitcoin’e ve metriklerine detaylı bir şekilde göz atalım:

Bitcoin 4 Saatlik Grafikte Kırılım Gerçekleşiyor!

Bitcoin, 4 saatlik grafikte ana düşen trendini kırmak için hazırlık yapmaya devam ediyor. Bir üçgen formasyonu oluşturan BTC kritik seviyelere tekrardan ulaşmış durumda. FED’in açıklamasının ardından kırılım yapması beklenen BTC sert şekilde fiyatlanabilir.

Aşağıda ki grafikte de gösterdiğimiz gibi üçgen formasyonun kırılımı ardından 50.800 – 52.000 dolar direncine kadar yükselmesi beklene BTC, bu direnç seviyesi üzerinde kalmayı başarması durumunda tekrardan 58.000 dolar direncine kadar yükselebilir.

FED’den kötü bir açıklama gelmesi halinde üçgen formasyonunu aşağı yönlü kıracak olan BTC, 44.000 – 42.000 dolar destek seviyelerine doğru bir geri çekilme yaşayabilir.

Bir çok analist formasyonun yukarı kırılmasını daha olası görse de, kırılımın gerçekleşmesi için FED’in faizleri en kötü sabit tutması ve varlık alımlarına devam etmesi gerekiyor.

blank

Kripto Korku Endeksi “Aşırı Korku” Puanından Yükselişe Geçti!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşler sebebiyle kripto korku endeksi de aşırı korku puanlarına gerilemişti. Bitcoin’in yavaş yavaş toparlaması sayesinde 28 puanlara kadar yükselen korku endeksi, “aşırı korku” puanlarından “korku” puanlarına yükselmiş durumda.

Piyasa da korku ve paniğin hakim olduğu dönemlerde yükselmeye başlayan BTC, yapması beklenen kırılım ile birlikte ilerleyen günlerde tekrardan kendini güvenli seviyelere kadar yükseltecek gibi duruyor.

blank

Bitcoin’de Short İşlemler Çoğunlukta!

CoinGlass’ın paylaştığı verilere göre şuan piyasada long ve short işlem açan yatırımcılar daha çok short işlem açarak düşüş beklediklerini belli ediyorlar. Short işlemlerin çoğunlukta olduğu zamanlarda yükseliş yaşayan BTC, bir çok yatırımcıyı likit etmesi bekleniyor.

Tekrardan böyle bir hareketle short işlemlerin likit edilmesini bekleyen analistler, Bitcoin düşen trendini kırabildiği takdir de sert yükselişler yaşaması gerektiğini dile getiriyorlar.

blank

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin (BTC) Yeniden “Gözünü Kararttı”: İşte Kritik Veriler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 43.000 dolar denemesinden sonra yeniden tam anlamıyla gözünü kararttı. 41.725 dolara hızlı bir iniş gerçekleştiren BTC, son bir...

Uzman Analist Poppe, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) Ve 2 Altcoini Yorumladı!

Popüler kripto para analisti Michael Van de Poppe, kripto para piyasası toparlanırken, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 2 altcoin hakkında tahminlerini takipçileri ile paylaştı. Son zamanlardaki...

XRP İçin Karar Anı Geldi: Fiyat Hangi Yöne Gidecek?

Kripto para sektörü son günlerde yeniden bir umut ışığı gördü ve Bitcoin (BTC) kısa süre önce 44.500 dolara kadar iğne attı. BTC'nin bu yükselişine...

Milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin (BTC) Almak İçin 25.000 Doları İşaret Etti!

DubleLine Capital'in kurucusu milyarder Jeff Gundlach, Bitcoin'in fiyatının aşırı yüksek olduğunu söyleyerek kripto varlık hakkındaki düşüncelerini dile getirdi. ''Bond King'' olarak da tanınan Gundlach,...

El Salvador’dan Sonra Bir Ülke Daha Bitcoin (BTC) Aldı!

El Salvador, lider kripto para birimi Bitcoin'i (BTC) ülkede meşru para birimi ilan ederek kesinlikle büyük bir yeniliğe imza attı. BTC'nin artık dolaşımdaki paralardan...

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarına Müjdeyi Verdi!

Elon Musk'ın CEO'su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla, web sitesinin kaynak koduna göre Dogecoin'i (DOGE) bir ödeme yöntemi olarak test ediyor. Twitter'da ''Tree of...