Bitcoin (BTC)Bitcoin'de Gözler ABD'den Gelecek Bu Verilere Çevrildi!

Bitcoin’de Gözler ABD’den Gelecek Bu Verilere Çevrildi!

Bitcoin'de haftaya yükseliş yaşanacak mı?

Takip et blank

Bu gece itibariyle kripto para sektöründe haftalık kapanışlar takip edilecek. Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 17 bin doların üzerinde kalması, ilerleyen günlerde tekrardan yeni yükselişlerin yaşanmasını sağlayabilir.

Bu hafta özelinde Bitcoin’in Amerikan Merkez Bankası (FED) başkanı Jerome Powell’ın konuşmalarından olumlu etkilendiği görüldü.

Çok dip seviyelerde yer alan BTC, gelebilecek olası olumlu veriler ve yumuşak açıklamalar ile birlikte haftaya yine değer kazanabilir.

blank

Bitcoin’de (BTC) Haftaya Hangi Günler Kritik?

Her ne kadar haftaya ABD’den her gün 1 adet kritik veri gelecek olsa da, 8 ve 9 Aralık tarihlerindeki veriler Bitcoin’i derinden etkileyebilir.

8 Aralık tarihinde ABD’de İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları açıklanacak. Bu verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi, Bitcoin’de yükselişi tetikleyebilir.

En kritik verinin ise 9 Aralık tarihinde açıklanacağı görülüyor. Üretici enflasyonu olarak geçen ÜFE verisinin beklenenin altında gelmesi gerekmekte.

ABD’de üretici ve tüketici enflasyon oranlarının düşüş yaşaması FED’in faiz artışlarında yumuşamasını sağladığı gibi Bitcoin’in de yükseliş yaşamasını sağlıyor.

Son toplantıda artık faiz artışlarında şahin kararlar almayacaklarını açıklayan FED başkanı Powell, yine verileri takip edeceklerini ve enflasyona göre karar alacaklarını söyemişti.

75 baz puanlık artışlar için her zaman açık kapı bırakan Powell, ÜFE verisinin olumlu gelmesi halinde 50 baz puanlık artış gerçekleştirebilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...