blank
AnalizBitcoin’de Büyük Rallinin Anahtarı Geldi: Haftalık Kapanış Boğa İşareti mi?

Bitcoin’de Büyük Rallinin Anahtarı Geldi: Haftalık Kapanış Boğa İşareti mi?

Bitcoin (BTC) fiyatında artan ralli beklentisinde haftalık kapanış…

Takip et blank

Hafta sonuna 61.672 dolarlık Cuma kapanışıyla giren kripto para piyasası lideri Bitcoin (BTC), oldukça düşük hacimle geçen son iki günde ciddi bir fiyat hareketine uğramadı.

blank

Cuma günü 62.933 dolara kadar yükselen ve bu seviyeden gelen kar satışlarıyla küçük bir gerileme yaşayan BTC, bu güçlü duruşuyla piyasada ralli söylentilerini arttırdı. Yaklaşan haftalık kapanışın bir savaş şeklinde olacağı düşünülürken BTC, yayın saati itibariyle 60.650 dolar üzerinden işlem görüyor.

Rallinin Anahtarı 60.000 Dolar Mı?

Bu senenin en yüksek seviyesi olan 64.854 dolara sadece %6’lık bir yakınlıkta olan BTC, haftalık açıdan yükselen tepeye doğru gidiyor.

blank
Bitcoin (BTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Teknik anlamda yükselen tepeler yeni yükseliş dalgalarının anahtarı olurken BTC’de de 60.000 dolar üzerindeki haftalık kapanış beklenen rallinin anahtarı olabilir. Twitter üzerinde yerli ve yabancı birçok teknik analist kapanışın 60.000 dolar üzerinde olmasını önemsiyor. Temel anlamda da hareketli zamanlar geçiren Bitcoin ağı, belki de bu ralliye hazırlanıyor.

Öte yandan kapanışın bu seviye üzerinde olması ve rallinin başlaması halinde dikkat edilmesi gereken ilk seviye tabi ki de bir önceki ATH olan 64.854 dolar oluyor. Sonrasında yeni bir ATH arayışına girmesi beklenen BTC için 73.361 – 78.624 – 82.878 dolar seviyeleri muhtemel dirençler olarak görünüyor.

Son Bir Silkeleme İhtimali!

Piyasa genelinde yükselişe hazırlanan yatırımcılar çoğunluğu oluştururken BTC’nin bu yatırımcılara son bir oyunu olabilir.

Bu durumla ilgili olarak BTC’nin hafta kapanışını 60.000 dolar üzerinde yapmasına şaşıracağını belirten Murfski kullanıcı adlı teknik analist, fiyatın 65.000 – 70.000 dolar civarına bir iğne atabileceğine değiniyor.

 

Ardından bir diğer tweetinde de BTC’nin yapabileceği silkeleme hareketinden bahseden Murfski, temel analiz tarafındaki verileri öne çıkarıyor. Murfski, artan fonlama oranıyla 60.000 dolara gelen BTC’de geç kalan yatırımcıların devreye girdiğini iddia ediyor.

 

Vadeli işlemlerde açık pozisyonların 7 Eylül’deki dump seviyelerine geldiğini söyleyen analist, geç gelen uzun pozisyonundaki yatırımcıların cezalandırılacağını düşünüyor.

Ancak bu beklentinin gerçekleşmeden önce BTC’nin yükseliş yaşayabileceğine işaret ediyor. Bu yükselişte uzun pozisyonlarının artacağı ve daha çok yatırımcının içeride kalacağı düşünülürken yatırımcıları FOMO’ya kapılmaması için uyarıyoruz.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Metaverse’nin Yükselen 5 Yıldızı: Olağan Üstü Ralli Yapıyor!

Dünyada tedarik zincirinde artan aksaklıktan dolayı ekonomik ve finans alanında büyük sıkıntıların yaşandığını görüyoruz. Dolayısı ile bu durum birçok ülkenin ekonomik ve toplumsal olarak...

Elon Musk’tan Dogecoin Yatırımcılarına “Borsalardan Çekilin” Çağrısı!

Bir süredir Elon Musk ile Binance arasında ki gerginlik devam ediyordu. Binance'nin Dogecoin işlemlerini askıya alması Elon Musk'ın çok canını sıkmış gibi gözüküyor. Bir...

Bitcoin Grafiği Korkutuyor! BTC Teknik Analizi

Bitcoin geri çekilmeye devam ederken korkutan formasyonlarda gün yüzüne çıkmaya başladı. Yayın saati itibariyle 56.700 dolar seviyelerinde bulunan BTC, büyük bir omuz baş omuz...

El Salvador’un Son Hamlesi, Bitcoin’in Fiyatını 1 Milyon Dolara Taşıyacak!

Lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, kesinlikle attığı adımlarla ses getirmeye devam ediyor. Lider...

Robinhood Önemli Testlerini Dogecoin’le (DOGE)Yaptı!

Robinhood’un baş işletme görevlisi Christine Brown, twitter üzerinden alfa test aşamasıyla ilgili görüntüler paylaştı. Bu fotoğrafta en çok dikkat çeken nokta yapılan testlerin Dogecoin...

Ripple Balinası 10 Milyon XRP’yi Borsadan Çekti! Teknik Analiz

Bir çok yatırımcının odak noktası olan Ripple (XRP) yatay seyrine devam ediyor. Yatırımcılar arasında artık Ripple'ın bir stablecoin oldu gibi söylemler dolaşsa da balinalar...