Bitcoin (BTC)Bitcoin'de Bugün, Avrupa Merkez Bankası Başkanının Konuşması Takip Edilecek!

Bitcoin’de Bugün, Avrupa Merkez Bankası Başkanının Konuşması Takip Edilecek!

AMB Başkanı, saat kaçta konuşma yapacak?

Takip et blank

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, bugün itibariyle Avrupa’da bulunan enflasyon hakkında bir konuşma yapması bekleniyor.

Son dönemlerde ABD dolar endeksinde (DXY) yaşanan yükselişler, euro dolar arasında bulunan makasın iyice kapanmasına sebebiyet verdi.

Günden güne ABD doları karşısında değer kaybeden euro, çok kritik seviyelerde yer aldığı görülüyor.

Piyasaları derinden etkileyebilen bir isim olan AMB Başkanı, bugün itibariyle TSİ 14.30’da açıklamalarına başlaması bekleniyordu.

Halen açıklamalarına başlamamış olan Lagarde, birçok Avrupalı vatandaşın tepkisini üzerine çekmeye devam ediyor.

Euro bölgesindeki para politikası artık neredeyse anlaşılmaz bir hale gelmiş durumda. Enflasyon oranı şuan itibariyle yüzde 7,5, ancak AMB hala 2023’de enflasyon oranının yüzde 2 olacağını iddia ediyor.

Enflasyona zıt gidiş karşısında faiz artışı yapmayan Avrupa Merkez Bankası, euronun ABD doları karşısında günden güne değer kaybetmesine kayıtsız kalıyor.

Açıklanacak veriler Avrupa piyasaları tarafından oldukça önemliyken bu verilerden ABD borsaları ve Bitcoin‘de etkilenmesi beklenmekte.

Hamburg’a bir ziyaret gerçekleştiren Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, açıklamalarına saat kaçta başlayacağı ise şuan itibariyle bilinmemekte.

TSİ 14.30’da başlaması beklenen toplantı ertelenmeye devam ederken, Bitcoin ve Avrupa borsaları bugün özelinde yükseliş yaşadığı gözlenmekte.

Bazı analist ve uzmanlar ise Lagarde’nin toplantısını ertelediğini ve TSİ 19.00’da kameralar karşısına geçeceğini aktarmakta.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Terra Labs İstifaları Resmileşti! Bitcoin Yükselirken, LUNA Düşecek mi?

Terra Luna kripto piyasasına damga vurduğu görülüyor. Yaşanan çöküş ardından, Terra Labs'tan istifa haberleri gelmeye başlamıştı. Geçtiğimiz saatlerde The Block’un paylaştığı habere göre Terra Labs'ın...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’i Bekleyen Büyük Tehdit!

Kripto piyasasının son dönemlerdeki trendinin Terra Luna olduğu biliniyor. Büyük bir facia yaşayan LUNA ve UST, bütün altcoinleri derinden etkiledi. Son 1 hafta içerisinde 80...

LUNA CEO’su, Dogecoin Kurucusunu Engelledi! Do Kwon Kaçıyor mu?

Terra Luna, kripto piyasasının gündeminde oturmaya devam ediyor. Yaşadığı büyük çöküşün ardından yatırımcıları zarara uğratan ekip, son günlerde çok tutarsız ve bir temele dayandırılamayan...

Bitcoin Kahini, Bu 3 Altcoin’de Boğa Dönemi Bekliyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti olan Michaël Van De Poppe, üç popüler altcoinin, merkezi olmayan oracle ağı olan Chainlink'in (LINK) liderliğinde, yükselişe başlamaya...

Bu Altcoin’de Sorun Çözüldü, Bitcoin’in Yükselişinde Patlamaya Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının son dönemindeki trendi olan Terra Luna, kripto piyasasını çok derinden etkilediği gözlemlendi. Bu etkilerin ardından bütün stablecoinlere olan güven sarsıldı. En çok Tether'e...

Bu Altcoin, Bitcoin’in Yükselişlerinde Yakım Yapıyor! Fiyatı Yükseltecek mi?

Son 24 saat içinde Shiba Inu resmi yakım hesabı tarafından paylaşılan verilere göre, bir milyardan fazla Shiba Inu coin yakıldı. Son birkaç saat içinde ise,...