AnalizBitcoin'de Bu Yükseliş Sinyali, Yeni Bir Ralli Başlatabilir!

Bitcoin’de Bu Yükseliş Sinyali, Yeni Bir Ralli Başlatabilir!

BTC için yükseliş başlıyor mu?

Takip et blank

Lider kripto para birimi, 20 gündür yatay bir bantta ilerlemeye devam ediyor. Halen yeni bir hareket başlatamayan BTC, yatırımcıların sinir kat sayısını artırmış durumda.

An itibariyle altcoinlerden ortalama %70 zararda olan bireyse yatırımcılar “düşecekse düşsünde kurtulalım artık” şeklinde dahi düşünmeye başlamış durumda.

Bitcoin günlük kapanış anlamında daha dip seviyelere indiği görülüyor. Her ne kadar 28.650 dolar desteğini kırmamış olsa da, bu satıcı baskısı ilerleyen günlerde aşağı yönlü bir kırılım getirebilir.

Bitcoin‘e günlük grafikte baktığımız takdirde ise uyumsuzluklar karşımıza çıkıyor. Lider kripto para biriminin her düşüşünde daha da üst seviyelerde dip yapan birçok indikatör ve osilator, artık BTC’de bir dönüş gelmesi gerektiğini açıklıyor.

blank

5 adet major indikatörde dün yapılan dip seviyede uyumsuzluk verdiği görülüyor. BTC‘nin değer kaybı sanki bir baskılanma sonucu yaşanıyor gibi gözükmekte.

İlerleyen günlerde son düşüşün 0.5 fibonacci seviye olan 32.500 dolar seviyelerine kadar yükselmesi gereken Bitcoin, bu seviyelerden 22.000 dolar desteğine kadar bir çöküş yaşaması çok olası değil.

İndikatör ve osilatörlerin olası bir tepki yükselişi sonrası yeni düşüşe hazırlanmaları gerekiyor. Bu metriklerin toparlanmaması, yeni bir düşüş serüveninin önüne geçebilir.

Okurlarımız Bitcoin‘in ilerleyen günlerde yükselişe başlaması durumunda 32.500 – 36.000 – 38.400 dolar direnç seviyelerini takip edebilirler.

Yaşanabilecek yeni bir düşüş serüveninde ise 25.000 – 22.000 – 19.000 dolar destekleri lider kripto para için major seviyelerin olduğu görülmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Sadece 6 Saat Kaldı!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, haziran ayı itibariyle yüzde 40 oranında düşüş yaşadı. Tarihinde ilk kez bu kadar sert bir düşüş yaşadığı görülen...

Zincir İçi Veri Analisti, Bitcoin’de Çöküşün Son Bulacağı Seviyeyi Açıkladı!

Kripto analisti Ali Martinez tarafından derlenen IntoTheblock zincir içi verilerine göre, Bitcoin için major destek seviyesi 19.100 dolar civarında bulunuyor. Bu seviyeden 330 bin...

Devasa Bitcoin ve Kripto Para Borsasından, Bu 4 Altcoin İçin Listeleme Müjdesi!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Kraken, gerçekleştirdiği hamleler ile birlikte sektörde önemli bir role sahip olduğu görülüyor. Destek verdiği altcoinlerin...

El Salvador Milyarderinden, Bitcoin’e (BTC) Müjde Geldi!

Kripto sektörünün en çok destekleyen ülke olarak nitelendirilen El Salvador, geçtiğimiz dönemlerde BTC alımları ile gündeme geliyordu. Son dönemlerde ise sessiz kalan El Salvador...

Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Sebebi Elon Musk Olabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, kripto sektörüne verdiği destekler ile tanınıyor. Bitcoin ve Dogecoin'i yoğun bir şekilde destekleyen Musk,...

Bu Altcoin, 2 Adet Devasa Bitcoin ve Kripto Para Borsasında Listeleniyor!

Kripto para yatırımcıları son dönemlerde zor bir süreçten geçiyor. Bitcoin'in düşüş yaşaması bir çok altcoini derinden etkiledi. Bugün itibariyle ise bir video oyun projesi...