AnalizBitcoin'de (BTC) Nefesler Tutuldu, Sert Hareket Geliyor!

Bitcoin’de (BTC) Nefesler Tutuldu, Sert Hareket Geliyor!

Bitcoin'de patlama hangi yöne olacak?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yakın tarihin en yatay dönemlerinden bir tanesini geçirmeye devam ediyor. Uzun bir süredir aynı seviyelerde yer alan BTC, halen bir kırılım gerçekleştirmedi.

Bitcoin’de son günlerde yaşananlara baktığımızda 18.400 – 20.400 dolar aralığında yukarı aşağı hareketlerin yaşandığı gözlenmekte.

20 bin doların üzerinde tutunmayı başaramayan BTC, 19 bin doların altına sarkmasıyla birlikte ise güzel bir tepki almayı başarabilmekte.

“Bitcoin Tarihi Volatilite Endeksini” incelediğimizde için çarpıcı detaylar karşımıza çıkmakta. Son dönemlerde ABD borsalarından dahi daha yatay hareketler sergileyen BTC, ilerleyen günlerde büyük bir patlama yaşayabilir.

blank

Bitcoin’de (BTC) Kritik Saatler Devam Ediyor!

Bitcoin’de volatilite endeksini incelediğimizde 25 puan seviyesinin çok kritik olduğu gözlenmekte. BTC bu seviyenin altına sarkmasının ardından sonra tarihi boyunca birçok büyük patlamalar yaşadı.

En yakın örnek olan 2020 yılında dahi volatilite endeksinin 25 puanın altına inmesi, ilerleyen günlerde yüzde 35’lik bir yükselişin yaşanmasını sağladı. 2019 yılında ise yine volatilite puanı ciddi miktarda düşmüştü.

Tekrardan volatilitenin artışıyla birlikte yüzde 240 oranında değer kazandığı görülen BTC, yatırımcıların zararlarının telafi edilmesini sağladı.

Volatilite endeksinin dip seviyelere düşmesi her zaman yükseliş getirmedi. 2022 yılına benzer bir şekilde 2018 yılında da sert bir ayı sezonu yaşayan Bitcoin, volatilite endeksinin dibe ulaşmasının ardından yaşadığı patlama sonrasında yüzde 50 oranında çöküş yaşadı.

Okurlarımız, ilerleyen günlerde gelebilecek sert hareketler konusunda önlem almak için yatırımlarında stop bulundurmayı unutmamaları gerekmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Poppe: “Bitcoin (BTC) 2-3 Hafta Sonra, Bu Seviyede Olabilir”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Michael Van De Poppe, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Son dönemlerde daha çok...

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin’in Yükselişlerinde, Bu Altcoin’ler Boğayı Başlattı!

Bugün itibariyle lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bekleyişlerin ardından yukarı yönlü bir trend başlatmayı başardı. Yaşanan bu yükselişler, şuan itibariyle kripto para...

Bu Bitcoin Borsasından Şok Hamle: “Operasyonları Durduruyoruz”!

Kripto para sektöründe kaos eksik olmuyor. Kripto paralarda devam eden ayı piyasası, bireysel yatırımcılarla birlikte platformları da zor duruma sokmakta. Bu yaşananlara rağmen Bitcoin...

Bitcoin’de (BTC), 7 Yıl Sonra İlk Kez Mega Boğa Sinyali Geldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir 19 bin dolar destek seviyesinin hemen üzerinde akümüle olmaya devam ediyor. Zor bir süreçten geçen...

Sıcak Gelişme: Bitcoin ve Ethereum’un Neden Düşüşe Geçtiği Ortaya Çıktı!

Kripto para sektöründe hareketli saatler yaşanıyor. Her ne kadar Bitcoin 20.450 dolara Ethereum ise 1.525 dolara ulaşmış olsa da, son dakikalarda sektörde bir geri...