AnalizBitcoin'de (BTC) Günlük Kapanış Öncesi Bu Seviyeye Dikkat!

Bitcoin’de (BTC) Günlük Kapanış Öncesi Bu Seviyeye Dikkat!

ABD borsaları yükseliş yaşadı, sıra Bitcoin'e mi geldi?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin bugün itibariyle 23.600 dolar seviyelerine kadar değer kaybetmiş olsa da, günlük kapanış öncesi tekrardan yukarı yönlü hamleler sergileyerek toparlanmayı başarmış durumda.

blank

ABD borsalarının bugün itibariyle yükseliş yaşamış olması, Bitcoin‘in toparlanmasında en önemli etken olmuş gibi gözüküyor.

Her ne kadar BTC bir nebze de olsa toparlanmış olsa da, halen kritik direnç noktası olan 24.250 dolar seviyesini aşmayı başaramadı.

blank

Dün itibariyle yaşanan hareketler Bitcoin‘in yükselişlerine büyük bir balta vurdu. Bir ayı paterni olan bearish pinbar mum formasyonu oluşturan BTC, 24.250 dolar seviyesinin üzerine çıkıp likidasyon operasyonu gerçekleştirmesinin ardından düşüşe geçmiş gibi gözüküyor.

blank

Bitcoin’de Yükselişler Ne Zaman Başlayacak?

Birçok kripto para analisti ve ekonomist, Bitcoin‘in ilerleyen dönemlerde 30 bin dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamasını bekliyor olsa da, BTC‘de 24.250 doların hacimli bir şekilde aşılmadan yükselişlerin başlama ihtimali bulunmamakta.

Bu kritik direnci hacimli bir şekilde aşması gereken lider kripto para birimi, ilk kez denediği 18 Temmuz tarihinden bu yana satıcı baskısını kırmayı başaramadı.

Ayıların 24.250 – 25 bin dolar aralığına Bitcoin için bir barikat ördüğü gözlenmekte. Lider kripto para biriminin bu seviyelere ulaşmasının ardından borsalara devasa BTC aktarımı yapan ayılar, hızlı bir şekilde fiyatı baskılamayı başarıyor.

Her ne kadar Bitcoin‘de haftalık kapanış pazar gecesi gerçekleştirilecek olsa da, ABD borsaları bu gece itibariyle kapandı.

Olumlu bir kapanış yapmayı başaran ABD borsaları, lider kripto para biriminin bu hafta sonu itibariyle yukarı yönlü hamleler yapmasına olanak sağlamış durumda.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Bitcoin Boğası CZ, Son 48 Saatteki 3 Kritik Gelişmeyi Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle kripto para birimlerinin doğasını ve vizyonunu aktarmak...

⚡Bitcoin’de (BTC) 7 Yıl Sonra Bir İlk!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2022 yılı itibariyle zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Halen yatırımcıların beklediği volatil yükselişleri gerçekleştiremeyen BTC, ABD dolar...

Bitcoin’de (BTC) Beklenen Yükseliş Başlıyor mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC), son dönemlerde yatay hareketler sergilediği görülüyor. Her ne kadar normal şartlarda bu yatay hareketler altcoin'ler için birer fırsat...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...