blank
AnalizBitcoin'de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Balinalar Bitcoin'i tutuyor.

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD – Çin gerilimi ve Kosova – Sırbistan çatışmaları nedeniyle çok daha büyük düşüşler yaşaması beklenen BTC, direnişe geçmiş durumda.

Yaşanan bunca gelişmeden tabiri caizse “burnu bile kanamadan” kurtulacak gibi gözüken Bitcoin, kripto para sektörünün Ağustos ayı itibariyle yükseliş yaşamasını sağlayabilir.

Bu yaşanan olayların geçtiğimiz dönemlerde gerçekleşmesi Bitcoin‘in gün içerisinde yüzde 10’a varan düşüşler yaşamasına sebebiyet verebilirdi. Dünyadaki kaos ortamına rağmen balinaların Bitcoin‘in düşmesine izin vermediği görülüyor.

Bitcoin (BTC) İçin Yukarı Yönlü Hareketler Başlıyor mu?

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan WhaleAlert’in aktardıklarına göre, borsalara ABD dolarına endeksli stablecoin girişleri olmaya devam ediyor. Bu girişlerin ise spot piyasadan BTC satın almak için gerçekleştiği tahmin edilmekte.

Bitcoin‘in olası bir çöküş yaşamaması için borsalara stablecoin aktaran balinalar, 23 bin doların altına her inişinde BTC‘yi satın almaya devam ediyor.

CryptoQuant’ın paylaştığı verilere göre ise borsalardan BTC çekimleri devam etmekte. Bu çekimlerde balinaların lider kripto para birimini depoladığının bir kanıtı olarak görülmekte.

İlerleyen saatlerde yükselişe başlayabilmek için 24.600 doları aşması gereken Bitcoin, bu direnci geçmesi ile birlikte kısa bir süre içerisinde tekrardan 28 bin dolar direnç seviyesine ulaşabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

2 Yorum

  1. Btc 32 33 bin civarını görecek. 30 garanti. 32 33 muallak olsada. Piyasa savaş olsada kendi dinamiklerini de korumak zorunda. O bakımdan şuanki yükseliş gerçek bir yükseliş değil bir retest, o yüzden o 30 bin gelecek.

  2. Bi gün bundan kurtulduğunda gerçek Bitcoin olacak. Tıpkı internet gibi, crypto varlığı olmayan kişi kalmayacak dünyada. Balina kim köpük ki diyeceğiz o zaman. Bildiğin zengin adam işte balina dediğin. Şu anki zenginler dolara yön verebiliyor mu? İşte öyle olacak, Bitcoin Bitcoin olduğunda.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Artık Sadece Dakikalar Kaldı!

Küresel piyasalar ve kripto para yatırımcıları bugün itibariyle ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'a olan ziyaretini takip ediyor. An itibariyle devam eden uçuşu...

Bitcoin Kararsızken, Bu Metaverse Altcoin’i Ahlak Sınırlarını Zorluyor!

Bloktopia tabanlı Shush Club son yapmış olduğu cinsel içerik barındıran ve ahlak sınırlarını aşan bu anlaşmasıyla birlikte birçok yatırımcısının tepkisini çekti. Bazı Metaverse projeleri her...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

FED Üyesinden Faiz Açıklaması Geldi! Bitcoin Etkilenecek mi?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, Amerikan Merkez Bankasının (FED) aldığı faiz kararlarından etkilendiği görülüyor. Enflasyon artışlarını durdurmak için faize başvuran FED, halen başarılı...