AnalizBitcoin'de (BTC) Çöküş Başladı! Düşüş Nerede Son Bulacak?

Bitcoin’de (BTC) Çöküş Başladı! Düşüş Nerede Son Bulacak?

BTC'de büyük çöküş mü başlıyor?

Takip et blank

Lider kripto para birimi an itibariyle çok sert bir şekilde düşmeye başladı. Bugün özelinde yukarı yönlü ataklar yaptığını gördüğümüz BTC, son saatlerde ise çok sert bir şekilde değer kaybına uğruyor.

30.700 dolar seviyelerinden düşmeye başladığını gördüğümüz Bitcoin, altcoinlerin yine dakikalar içerisinde “telef” olmasına neden oldu.

Amerikan Merkez Bankası (FED) üyesi Raphael Bostic’in açıklamalarının ardından düşüşe geçen Bitcoin, ilerleyen saatlerde 28.700 dolar desteğine ulaşacağı tahmin edilmekte.

Birçok kez bu destek seviyesinden dönüş yaşadığını gördüğümüz BTC, bu seferki düşüşünde bu destek seviyesinde tutunamayabilir.

Bu destek seviyesinde her ne kadar boğalar piyasaya hakim olsa da, an itibariyle bütün boğalar piyasadan çekilmiş durumda.

Günlerdir kurumsal yatırımcıların Bitcoin satışı yaptığına dair verilerinde açıklanıyor olması, BTC‘nin tarihi bir çöküşün ilk hamlelerini yapıyor olabilir anlamına gelmekte.

blank

Bitcoin’de Tarihi Çöküş Başlıyor mu?

Bitcoin‘in 28.700 dolar desteğini kaybetmesi halinde uzun bir süre durmayacak bir çöküş yaşaması bekleniyor.

Kademeli bir şekilde önce 25.500 dolara gerilemesini beklediğimiz BTC, bu destek seviyesinde tutunması çok olası gözükmüyor.

En önemli destek noktası olarak görülen 200 haftalık hareketli ortalamayı deneyebilecek olan lider kripto para birimi Bitcoin, 22.000 dolar seviyelerinde düşüşünü sonlandırabilir.

Bitcoin‘in bu denli büyük bir çöküş yaşaması ise altcoinlerin şuanda bulundukları seviyelerden %80 oranında daha çöküş yaşamasına neden olabilir.

Bitcoin ve kripto paraların üzerinde satıcı baskısının yoğun olarak bulunduğu bugünlerde, okurlarımızın yatırımlarını stop kullanmaları önerilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...