Bitcoin (BTC)Bitcoin'de (BTC) Bu Hafta FED Tutanakları Takip Edilecek!

Bitcoin’de (BTC) Bu Hafta FED Tutanakları Takip Edilecek!

FED ile Bitcoin yine karşı karşıya.

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu hafta itibariyle ABD Tarım Dışı İstihdam verisi ve İşsizlik oranlarının ardından değer kaybetmeye başladı. Zor bir süreçten geçen BTC, halen toparlanamamış durumda.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz hamleleri sonrasında ABD dolar endeksinin (DXY) sert bir şekilde yükseliş yaşadığı görüldü.

DXY’de yaşanan bu yükselişler ise 2022 yılı özelinde ABD borsalarında, altında, gümüşte ve kripto para sektöründe büyük çöküşler getirdi.

FED’in faiz artırımları kasım ayı itibariyle devam edecek. Piyasalar bugün itibariyle kasım ayındaki toplantıdan 75 baz puanlık şahin bir faiz artış kararının çıkmasını bekliyor.

Geçtiğimiz ay yine 75 baz puanlık faiz artışına giden FED, uzun bir süredir şahin hamleler yaparak küresel finans piyasalarını ve Bitcoin’i baskılamakta.

blank

Önümüzdeki hafta itibariyle ise Eylül ayında 75 baz puanlık faiz artış kararının alındığı FOMC toplantı tutanakları kamuoyu ile paylaşılacak.

12 Ekim TSİ 21.00’da Amerikan Merkez Bankasının (FED) resmi web sitesi üzerinden paylaşılacak olan bu tutanaklar, geçmiş aylarda olduğu gibi Bitcoin’de volatilitenin artmasına neden olabilir.

Bu toplantı tutanaklarında yer alan bazı bilgiler, önümüzdeki aylarda gerçekleştirilmesi planlanan faiz artışları hakkında önemli sinyaller vermesi bekleniyor.

İstihdamın güçlenmesiyle birlikte şahin faiz artışları gerçekleştirerek finans piyasalarını yeni bir kaosa sürüklemesi beklenen FED, Bitcoin’de yine düşüşlerin yaşanmasına neden olabilir.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

CZ Açıkladı: Bitcoin Borsası Binance, Bu Altcoin’lere Yatırım Yapıyor!

Kripto para sektörü benimsenmeye devam ediyor. Atılan adımlar sayesinde birçok firma artık dijital varlıklar ile ödemeleri destekliyor. Her ne kadar ödemeler artış gösteriyor olsa...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugün Değerini 2’ye Katladı!

Kripto para sektörüne yatay hareketler hakim olduğu görülüyor. Her ne kadar sektördeki volatilite çok düşük olsa da, bazı saatlerde balinalar dönem dönem bazı altcoin'lere...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin, Her An Yükselişe Geçebilir!

Kripto para sektörünün lider altcoin'i olan Ethereum (ETH), her ne kadar geçmiş yıllarda rakipsiz olsa da, son boğa döngüsünde birçok dişli rakibi ortaya çıkmış...

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Faiz Artışı Yaklaşıyor!

Kripto para sektörü 2022 yılı itibariyle ciddi miktarda değer kaybetti. Zirve seviyesinden yüzde 75 oranında çöküş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), halen...

Türk Bitcoin Fenomeni Sattı, Bu Altcoin Değerini 6’ya Katladı!

Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir fenomen olan Enes Turan (Paradotor), bugün itibariyle gündemde yer aldı. Popüler analistin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir...

Bitcoin Kahini Poppe, XRP ve Bu 2 Altcoin’i Değerlendirdi!

Kripto para sektörünün popüler analistlerinden bir tanesi olan Michael Van De Poppe, sektörü yorumlamaya devam ediyor. Uzun bir süredir Bitcoin'de boğa olduğunu açıklayan Poppe,...