AnalizBitcoin'de (BTC) Boğa Sezonu, Beklenenden Erken Başlayabilir!

Bitcoin’de (BTC) Boğa Sezonu, Beklenenden Erken Başlayabilir!

Borsalar üzerindeki BTC miktarı düşmeye devam ediyor.

Takip et blank

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, 4 senede bir halving (blok yarılanması) sayesinde devasa boğa sezonları yaşıyor. Bu yaşanan boğa dönemlerinde ise birçok yeni milyoner ve milyarderin ortaya çıktığı bilinmekte.

Ayı sezonlarına bakıldığı takdirde ise 400 – 500 gün aralığında sürdüğü, ardından gelen akümülasyon süreci sonrası ise yeni boğa döngülerinin başladığı dikkat çekmekte.

Birçok kripto para yatırımcısı 2024 yılında Bitcoin‘in boğa sezonunu başlatacağı konusun emin gibi gözüküyor olsa da, durumlar bu sefer öyle işlemeyebilir.

blank

Bitcoin’de Boğa Döngüsü Daha Erken mi Başlıyor?

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan CryptoQuant’ın aktardıklarına göre, borsalar üzerindeki Bitcoin miktarı 2 senedir bariz bir şekilde düşüş yaşamaya devam ediyor.

Borsalardan BTC satın alıp soğuk cüzdanlara aktaran balinalar ve kurumsal yatırımcılar, lider kripto para biriminin yeni boğa sezonunu başlatmasını beklemekte.

Borsalar üzerindeki BTC miktarının azalması ve Bitcoin‘in benimsenme oranının artış göstermesi ise boğa döngüsünün çok daha erken başlamasını sağlayabilir.

Binance CEO’su CZ’de bu konuya ilişkin geçtiğimiz günlerde şu sözleri aktarmıştı:

“YATIRIMCILAR KRİPTO PARA SEKTÖRÜNDEN AYRILMIYOR. BORSALARDAKİ STABLECOİN MİKTARI HER GEÇEN GÜN ARTIŞ GÖSTERİYOR. SADECE DOĞRU ZAMANI BEKLİYORLAR.”

Yatırımcıların çok daha fazla BTC satın almak için doğru zamanı beklediklerini aktaran CZ, kripto para sektöründen kimsenin ayrılmadığını vurgulamakta.

Bu gelişmeler göz önüne alındığında ise herkesin beklediği boğa sezonu, yine herkesin beklediği 2024 tarihinden çok daha önce başlayacak olabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de (BTC) Düğmeye Basıldı, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde beklenenden çok daha yatay hareketler sergiliyor. ABD - Çin gerilimi ve Kosova - Sırbistan çatışmaları nedeniyle...

Binance CEO’su CZ: Servetimin Yüzde 1’i Bitcoin’de, Yüzde 99’u İse..

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, müşterilerine tavsiyeler verdiği görülüyor. Ayı sezonunda yatırımcıların korkuya kapılmaması gerektiğini vurgulayan...

Ethereum (ETH) Bu Tarihte, Altcoin’lerde Boğayı Başlatabilir!

Kripto para sektörünün lider altcoini olan Ethereum, Temmuz ayı itibariyle çok sert bir yükseliş trendi başlatmıştı. Bu yükselişler sayesinde ise Bitcoin'in de değer kazanmaya...

Kahin Analist: Bitcoin (BTC) Bu Seviyeye Kadar Yükselecek, Sonra Çökecek!

Lider kripto para birimi olan Bitcoin kritik günlerden geçmeye devam ediyor. Amerikan Merkez Bankası (FED) tarihinin en agresif faiz artış politikasını uygularken, BTC'de bu...

Bitcoin Düşerken, Bu Altcoin’den Kritik Duyuru Geldi!

VeChain Vakfı, bugün itibariyle VeCarbon platformlarını desteklemek için Amazon Web Services (AWS) ile yeni bir ortaklığa imza attı. Kripto para sektöründe ciddi miktarda ses...

Bu Metaverse Altcoin’inden, Kritik Bitcoin (BTC) Atılımı!

Kripto para sektörünün trendinin metaverse ürünleri olduğu biliniyor. Her ne kadar bu altcoinler çok büyük bir potansiyel barındırıyor olsa da, halen beklenen derecede büyük...