AnalizBitcoin'de (BTC) Ayı Sezonlarını Bitiren Alım Sinyali Geldi!

Bitcoin’de (BTC) Ayı Sezonlarını Bitiren Alım Sinyali Geldi!

Bitcoin'de düşüşler sona erdi mi?

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 4 yılda bir mega boğa ve mega ayı dönemleri yaşadığı görülüyor. Diğer yatırım araçlarına kıyasla çok daha volatil olan BTC, 2022 yılında yaşanan ayı sezonunun sonuna gelmiş olabilir.

blank

Bitcoin’de her ne kadar birçok ayı trendi yaşanmış olsa da, 2022 yılında yaşananlar ile birlikte 3 kere tam anlamıyla bir ayı sezonunun yaşandığı gözlenmekte.

blank

blank

Bitcoin’de (BTC) Geçmiş Ayı Sezonları, Düşüşlerin Sona Erdiğini Söylüyor!

Bitcoin’de ilk mega ayı sezonu 2014 yılında yaşanmıştı. Bu ayı sezonu esnasında her ne kadar BTC devasa düşüşler yaşamış olsa da, 345 dolar seviyesinden uzun bir süre destek aldığı görüldü.

İlerleyen süreçte ise aylık grafik üzerinde bu destek noktası kırıldı ve altında akümülasyon evresi yaşandı. Bu akümülasyonun ardından sonra ise Bitcoin’de yeni boğa trendinin başladığı görülüyor.

2018’e geldiğimizde ise Bitcoin’de tekrardan sert düşüşlerin başladığı gözlenmekte. Aylık grafik üzerinde birçok kez 6 bin dolar desteğinde tutunan BTC, ayı sezonunu sonlandırmak için bu desteği aşağı yönlü kırdı.

2014 yılının bir benzeri şekilde bu destek noktası altında yaşanan akümülasyonun ardından yeni boğa sezonunu başlatan BTC, 70 bin dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin’in aylık grafiği üzerinde son görünüme baktığımızda ise 34 bin dolar seviyesinin 2021-2022 yılları itibariyle kritik destek noktası olduğu görülüyor.

2014-2018 yıllarındaki ayı sezonlarında yaşananlara benzer bir şekilde bu destek noktasını hacimli bir mum ile kıran BTC, şuan itibariyle bu seviyenin altında akümüle oluyor.

İlerleyen süreçte ise Bitcoin’in 2017 yılındaki zirve noktasını kaybetmediği sürece geçmiş ayı sezonlarında olduğu gibi bu seviyelerden yeni bir boğa trendi başlatması beklenebilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

 

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’de (BTC) Balinalar Harekete Geçti, Operasyon Başlıyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugün itibariyle kritik saatler geçirdiği görülüyor. Amerikan Merkez Bankasının (FED) faiz kararı öncesi devasa yatırımcılar harekete geçti. Başarılı bir...

Ripple’da (XRP) Yükselişler Hızlandı! Hedef Kaç Dolar?

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Ripple (XRP) bugün itibariyle yüzde 20'den fazla yükseliş yaşamayı başardı. Piyasa değeri bu kadar yüksek bir...

Bu Ethereum (ETH) Rakibi Altcoin’de Geri Sayım Başladı!

Kripto para sektörünün major altcoin'lerinden bir tanesi olan Cardano'da Vasil Hard Fork için geri sayım an itibariyle başladı. Birçok yatırımcı ADA'da gerçekleşecek bu fork'un...

Popüler Analist: “Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Boğa Sinyali Geldi”!

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği başarılı bir analist olan Michael Van De Poppe, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Kripto para sektörünün toplam...

Binance, Ethereum ve Bu 2 Altcoin İçin Kritik Duyuruları Paylaştı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bugün itibariyle kritik duyurular paylaştığı görülüyor. Sektöre yön vermeye devam eden popüler borsa, yatırımcıların dikkat üzerine...

Son Dakika: Bitcoin Boğası CZ: “Avrupa’dan İyi Haber Geldi”!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in kurucusu ve CEO'su Changpeng Zhao, geçtiğimiz dakikalarda yeni bir tweet paylaştı. Regülasyonlar ile ilgili...