AnalizBitcoin'de (BTC) Artık Ayı Sezonu Sona Ermeli!

Bitcoin’de (BTC) Artık Ayı Sezonu Sona Ermeli!

Bitcoin'de güzel günler çok yakında.

Takip et blank

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), zor günlerden geçiyor. Her ne kadar süreç çok sıkıntılı olsa da, Bitcoin’in bu denli büyük çöküşleri, 2018 ve 2014 yıllarındaki ayı sezonlarında da yaşadığı görülmüştü.

Bitcoin’de bu yaşanan düşüşlerin birçok sebebi olsa da, aslında boğa ve ayı sezonlarını tarihsel döngü olarak tanımlayabiliriz.

2016 halvinginin ardından 1 sene sonra 2017’de zirveye ulaşan BTC, yine şuan olduğu gibi devasa bir çöküş yaşamış ve 2018 yılında dip yapmıştı.

2020 halvinginin 1 sene sonrasında 2021 yılında 69 bin dolar seviyesinde zirveye ulaşan BTC, 2022 yılı özelinde ise ayı sezonunu sonlandıracağı tahmin ediliyor.

Her ne kadar bu tarihsel döngü Bitcoin’in 15.400 dolar seviyesinde ayı sezonunun bittiği anlamını taşımıyor olsa da, artık dip bölgeye çok yakın olduğumuzu tanımlamakta.

blank

Bitcoin’in (BTC) Önünde Artık 2 Senaryo Var?

Lider kripto para biriminin önünde artık 2 senaryo bulunmakta. Bitcoin ilk senaryoya göre hareket edecekse, 15.400 dolarda dip yapmış ve artık yükselişe başlamış olmalı.

2018 yılında aralık ayının ilk haftasında dip yapan BTC, bu dibin altında bir daha hiç inmedi. Önce rahatlama rallisi yaşayan Bitcoin, halving sonrasında ise devasa bir boğa yaşadı.

2014 yılındaki ayı sezonuna baktığımızda ise 1 hafta 2015 yılına sarktığı görüldü. Ocak ayının ilk haftasında ayı trendini sonlandıran BTC, ilerleyen süreçte devasa yükselişler yaşadı.

Bitcoin’in ya 15.400 dolar seviyesinde dip yapıp ayı sezonunu sonlandırmış olması gerekmekte yada 2023 yılının ikinci haftasına kadar düşüş yaşamasının ardından ayı sezonunu sonlandırması gerekmekte.

Bitcoin’de hangi senaryonun çalışacağını ise zaman gösterecek.

*Gelişmeler için bizi takip etmeye devam edin!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin, Bugatti Group İle Anlaştı!

Kripto para sektörünün lider meme coin'i  Dogecoin'in (DOGE) en büyük rakibi olarak gösterilen Shiba Inu (SHIB), uzun bir süredir Ethereum balinalarının gözde altcoin'lerinden bir...

Bitcoin’de (BTC) Büyük Patlama İçin Artık Son Günler!

Birçok kripto para yatırımcısı, lider kripto para birimi Bitcoin'in (BTC) artık yeni bir yükseliş trendi başlatmasını bekliyor. 2022 yılında sert düşüşler yaşayan BTC, yatırımcıların...

Bitcoin Borsası Binance’den, Bu Altcoin İçin Güzel Haber Geldi!

Kripto para sektöründe bugün itibariyle tabiri caizse meltem rüzgarları esmeye başladı. Dijital varlıkların bir süredir kademe kademe değer kazanıyor olması, kripto para yatırımcılarının tekrardan...

Canlı: FED Yetkilisi Konuşuyor! Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?

Bugün itibariyle kripto para sektöründe yükselişlerin yaşandığı gözlenmekte. Bitcoin kayda değer bir yükseliş yaşamamış olsa da, bazı altcoin'ler son 24 saat içerisinde çok ciddi...

İşte Bu Hafta Bitcoin’den Ayrışıp En Fazla Yükselen Altcoin’ler!

Kripto para sektöründeki zorlu ayı sezonu devam ediyor. Her ne kadar lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) halen beklenen yükselişleri yaşayamamış olsa da, bazı...

Bitcoin (BTC) Bu Kritik Direnci Aşarsa, Ralli Başlar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeni haftanın başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. Her ne kadar BTC'deki yükselişler devasa seviyelere ulaşmamış olsa da, Bitcoin'in değer...