AnalizBitcoin’de (BTC) Altcoinleri Etkileyebilecek Kısa Vadeli Düşüş Sinyali!

Bitcoin’de (BTC) Altcoinleri Etkileyebilecek Kısa Vadeli Düşüş Sinyali!

Kısa vadeli Bitcoin (BTC) fiyat analizi…

Takip et blank

Ekim ayına yükselişle giren kripto para piyasası lideri Bitcoin (BTC), altcoinler üzerindeki ezici etkisini azaltırken piyasada sırasıyla altcoinlerde yükselişler yaşanmaya başladı.

blank

Altcoinler tarafındaki pozitif havaya son olarak assolist edasıyla katılan lider Ethereum (ETH) yükselişe başlamışken BTC tarafında momentumun düştüğü görülüyor. Düşen momentuma rağmen fiyat tarafında yükseliş yaşadığı görülen BTC’nin piyasada bir düşüş etkisi oluşturması bekleniyor.

Negatif Uyuşmazlık Düşüşe İşaret Ediyor!

Psikolojik seviye olan 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ve 57.000 dolar üzerindeki hareketini sürdüren BTC, yayın saati itibariyle 57.200 dolar üzerinden işlem görüyor.

4 Saatlik grafik özelinde incelenen BTC’nin 6 Ekim 15:00 mumuyla gelen yükselen tepeler sonucunda RSI tarafında alçalan tepeler yaptığı görülüyor. Momentumun düştüğü görülen BTC’nin bu şekilde oluşturduğu negatif uyuşmazlık fiyatta düşüşe işaret ediyor.

blank
Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu düşüş sırasında BTC’yi ilk etapta 55.886 dolar seviyesinin karşılaması beklenirken bu seviyenin kaybedilmesi SuperTrend desteğine kadar düşüşe neden olabilir. Fibonacci 0.382 seviyesine denk gelen bu destek 54.216 dolar olarak nitelendirilirken bir sonraki desteğin ise MA100 (51.027 Dolar) olması bekleniyor.

Bu düşüşte son noktanın 51.000 dolar seviyesi olması beklenirken kısa vadeli alım yapmak isteyen yatırımcılar bu öneli noktalardan kademeli alım yapabilirler. Ayrıca 51.000 dolar altındaki mum kapanışları düşüşü derinleştireceği için bu durum stop olma işareti olarak görülebilir.

Saatlikte Kaybedilen EMA21!

Bir diğer kısa vadeli gösterge olan 21 saatlik üstel hareketli ortalama (EMA21) olan 57.330 doları kaybeden BTC, 56.942 dolar desteğine doğru sarkıyor.

blank
Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu ilk desteğin kaybedilmesi halinde 4 saatlikteki gibi SuperTrend desteğine de denk gelen 56.400 dolar önemli bir yer tutuyor. Düşüşün bu noktada yukarı yönlü kısa bir yükseliş yapması ve ardından beyaz trend çizgisini kıramayarak düşüş yapması beklenebilir.

Son olarak saatlik grafikte 55.522 doları işaret eden MA200’ün fiyata destek olacağı düşünülüyor. Ancak EMA21’i kıran ve RSI göstergesinde de 50 seviyesi altına düşen BTC’nin 56.400’ü de kırması halinde MA200’de rahatlıkla kırabileceği düşünülüyor. Bu düşüş sırasında altcoinlerde de satışların gelmesi muhtemel görünüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

ADA Büyük Yükselişe Hazırlanıyor! – Cardano Fiyat Analizi!

Coinmarketcapte piyasa değeri açısından en büyük üçüncü kripto para olarak 2,16 dolardan alıcı bulan Cardano (ADA), 72 milyar dolarlık piyasa değeriyle son zamanlarda sakin...

Ethereum’un Rakibi Sonunda Şahlandı: Yükseliş Sürebilir!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ile en büyük rakiplerden birisi olan Solana (SOL) son dönemde ciddi bir...

Milyarder Finans Uzmanı, Aldığı İki Kripto Para Birimini Açıkladı

Lider kripto para birimi artık geleneksel bir varlık haline geldi ve Bitcoin alımları birçok kurumun bir numaralı tercihi oldu. Güvenli liman olarak görülen ve...

Bu Ethereum Yatırımcısı Tek İşlemde Hayatının Kabusunu Yaşadı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) son dönemde özellikle düşüş yaşayan işlem ücretleri ile anılmakta. EIP-1559 ve bunun...

Binance Bombayı Patlattı, Chiliz (CHZ) Ekibinden Açıklama Geldi!

Ticari hacim açısından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, yeni bir gelişmeyi duyurdu. Kısa süre önce Binance Smart Chain ekosistemi için...

Kurumsal Yatırımcı ADA ve SOL’a Servet Döküyor!

Kripto para sektöründe özellikle son haftalarda lider kripto para birimi Bitcoin, altcoinleri tam olarak ezmeye başladı. Bitcoin'in bu hareketliliği altcoinleri ezse de kurumsal yatırımcının...