AnalizBitcoin'de (BTC) ABD Enflasyon Verisi Bekleniyor!

Bitcoin’de (BTC) ABD Enflasyon Verisi Bekleniyor!

ABD'de enflasyon artmaya devam edecek mi?

Takip et blank

2022 yılı küresel piyasalar ve kripto para birimleri için oldukça zorlu geçiyor. Dünyadaki kaos ortamı sebebiyle artışa geçen enflasyon oranları, merkez bankalarının agresif kararlar almasına sebebiyet verdi.

blank

Enflasyon artışlarını durdurmak için faiz artış politikası uygulayan Amerikan Merkez Bankası (FED), 10 Ağustos tarihinde açıklanacak yeni enflasyon oranlarına odaklanmış durumda.

Birçok ekonomist ABD cephesinde enflasyon oranlarının yüzde 9.1 oranında zirve yaptığını iddia ediyor olsa da, halen konu ile ilgili somu bir veri açıklanmamış durumda.

blank

Başarılı bir veri sağlayıcısı olan Trading Economıcs’in aktardıklarına göre, yarın itibariyle TSİ 15.30‘da paylaşılacak enflasyon verileri, piyasa beklentileri doğrultusunda gelmesi durumunda yüzde 8.7 olarak açıklanacak.

blank

FED’in Alacağı Yeni Kararlar Bitcoin’i Etkileyecek mi?

Enflasyon oranlarının beklentiler dahilinde veya daha düşük bir seviyede gelmesi, Amerikan Merkez Bankasının (FED) 50 baz puanlık bir faiz artış kararı almasını sağlayabilir.

Bu yeni açıklanacak oranların yüzde 9.1 oranından yüksek gelmesi ise 75 baz puanlık bir faiz artışı daha yapılmasını sağlaması bekleniyor.

Eylül ayında FED‘in 50 baz puanlık faiz artışı gerçekleştirmesi, lider kripto para birimi olan Bitcoin‘in 30 bin dolar direncini aşmasını sağlayabilir.

FED tekrardan 75 baz puanlık bir faiz artış kararı alması durumunda ise Bitcoin‘in ABD borsaları ile korele bir şekilde 20 bin dolar seviyelerine kadar gerileyeceği tahmin edilmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

 

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

  1. Ne uğraşıyor bu piyasa FED ile yahu! Bitcoin gelecekte, FED geçmişte (bugünde bile değil geri kafalılar). Zaman ve kuşak farkı var. Bırak FED kendi pisliğinde debelensin. Sen Bitcoin sin olm! Kendine gel!

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Yine Sahneye Çıkıyor!

Kripto para sektörü son süreçte her ne kadar ABD borsalarından yavaş yavaş ayrışmaya başlamış olsa da, halen Amerika Birleşik Devletlerinde alınan kararlardan ve yapılan...

Bitcoin Borsası Binance’deki Bu Altcoin Uçuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), her ne kadar son günlerde beklenen volatil hareketleri sergileyemiyor olsa da, bazı altcoin'ler ciddi miktarda değer kazanarak sektörün...

Elon Musk Bu Ay Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Açıklayabilir!

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz süreçte devasa Bitcoin satışı yaptığını açıklamıştı. Her ne kadar Musk BTC...

Bu Dogecoin Rakibi Altcoin’de, Yakım Oranları Sıçradı!

Kripto para sektörünün en popüler altcoin'lerinden bir tanesi olan Shiba Inu, son dönemlerde gündemde yer aldığı görülüyor. Shiba Eternity ismi ile yeni bir oyun...

47 Yıllık Analist: “Bitcoin (BTC), Sıfırlanabilir”!

Finans piyasalarının en önemli isimlerinden bir tanesi olan Peter Brandt, 47 yıldır borsada tüccarlık ve analistlik yapıyor. Kripto para sektörüne karşıda yakın bir tutum...

Parallax Digital’in Kurucusu: “Bitcoin Bu Tarihte 12.5 Milyon Dolar Olacak”!

Kripto yatırım şirketi Parallax Digital'in kurucusu Robert Breedlove, lider kripto para birimi desteklemeye devam ediyor. ABD dolarının ilerleyen yıllarda alım gücünü devasa oranda kaybedeceğine...