blank
AnalizBitcoin’de Boğa Yeni Başlıyor! – BTC'nin Yeni ATH Hedefleri!

Bitcoin’de Boğa Yeni Başlıyor! – BTC’nin Yeni ATH Hedefleri!

Uzun vadeli yatırımcıların satışa başlaması, boğaya mı işaret ediyor?

Takip et blank

Geçtiğimiz günlerde kripto para piyasası lideri Bitcoin’in 69,000 doları yeni ATH olarak belirlemesiyle 3 trilyon doları geçen genel piyasa değerinde BTC, %43.2’lik dilimde yer alıyor. Bu nedenle altcoinler üzerindeki hakimiyetiyle piyasadaki genel yönü belirleyen BTC, yayın saati itibariyle 64,420 dolar üzerinden alıcı buluyor.

blank

Boğa Nasıl Yeni Başlıyor Olabilir?

Blockwareteam analisti olan ve grafiklerdeki hareketlere göre fiyat ve trend öngörülerinde bulunan Will Clemente, BTC’de uzun vadeli yatırımcılarla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Bu paylaşımında analist, uzun vadeli elinde BTC tutanların satışa başladığını ve bu durumun geçmişle karşılaştırıldığında boğa sürecinin başlangıcına işaret ettiğini belirtiyor. Burada uzun vadeli yatırımcıların Ekim 2020 – Mayıs 2021 boğa sezonu başlangıcında satış yapmaya başladığı ve boğa boyunca satışların devam ettiği ve fiyatın yükseldiği görülüyor.

Ardından Mayıs ayından sonra gelen düşüş ve akümüle sürecinde mal toplayan bu yatırımcıların yeniden satışa geçmesi, yeni bir boğanın başladığına işaret ediyor olabilir. Piyasanın yeniden böyle bir sürece girmiş olma ihtimali, tarihin tekerrür etmesine bağlı görünüyor.

Yeni Bir Akümülasyon Bölgesi!

Ekim ayında BTC’nin 67,000 doları görmesinin ardından yaşadığı gerileme sonrasında 60,000 dolarlık kritik seviye altındaki günlük mum kapanışında endişeye giren yatırımcılar hızla SAT tuşuna bastı.

Ancak bir sonraki mumda yeniden bu psikolojik seviye üzerine çıkan BTC, yaklaşık 20 günlük bir akümülasyon süreci yaşadı. Bu akümülasyon sürecinde 60,000 dolar ve 63,000 dolar aralığında ilerleyen fiyatın 7 Kasım’da direnci kırdığı görülüyor. Kırılan bu dirençle birlikte  10 Kasım günü 69,000 doları gören BTC’nin yeni bir akümülasyon gölgesine girdiği düşünülüyor.

blank
Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Bu sefer 63,000 – 66,500 dolar aralığında kalan BTC’nin bu aralıkta bir süre akümüle olmasının altcoinler için iyi bir adım olacağı belirtiliyor. Bu sürecin ardından 66,500 dolar üzerine hızlı bir şekilde çıkılması, fiyatta yeni ATH seviyelerine yükselişi getirebilir. Teknik anlamda yeni ATH seviyeleri olarak 70,950 ve 74,550 dolar seviyelerinin ilk hedefler olması bekleniyor.

Son olarak günlük grafikte BTC’nin EMA21 seviyesi olan 62,880 dolar üzerindeki duruşuna devam etmesi de trendin devamlılığı için önemli görünüyor. Buna bağlı olarak 63,000 dolar civarı ve olası gerilemelerde 60,000 dolar civarı alım için uygun görünüyor. Stop olarak 57,800 dolar altındaki kapanışlar tercih edilebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Haberler

Twitter’ın Kasım Ayı Tablosunda Shiba Inu Zirveye Oynuyor!

Sosyal mecralarda Shiba Inu ve memecoinlere olan ilgi büyüyerek devam ediyor. Kripto para yatırımcılarının ilgisinin artarak devam ettiği Shiba Inu, Twitter'da en fazla bahsedilen...

“Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır” Sözün Sahibi Van Poppe!

Bitcoin (BTC) 53.500 - 54.500 dolar arasında kendine yön belirlemeye çalışırken, genel kripto piyasası da toparlanmak için BTC'nin yapacağı bir sonraki hamleyi izliyor. Kripto...

BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi – 28 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin'in son düşüşü aslında boğaların da tökezlemesine neden oldu ve genel olarak bütün kripto para sektörünü düşüş sardı. Bitcoin'in bu...

İşlerin Kötü Gittiği Cardano (ADA) İçin Önemli Açıklama!

Cardano (ADA), 7 günlük sürede %22 gibi inanılmaz bir değer kaybı yaşadı ve bütün kripto para sektöründe en sert düşen top 10 coinlerinden birisi...

Michael Saylor: “Türkiye Kurtulmak İstiyorsa, Bitcoin Almalı!”

Türk Lirası ABD Doları karşısında son 3 ayda %35'ten fazla değer kaybetmiş durumda. Alım gücünün her gün daha fazla azalması Türk vatandaşlarının belini bükmeye...

Boğalar Savaşı Kazandı! Bitcoin (BTC) Haftaya Ralli İle Başladı!

26 Kasım tarihinde Güney Afrika’da yeni bir korona virüs varyantı olan Omicron’un ortaya çıktığı açıklanmıştı. Pandemi sürecinin daha da kötüye gideceği endişesi Bitcoin’de (BTC)...