AnalizBitcoin Yine Çok Sert Düştü! Yükseliş Umutları Sona Ermeli mi?

Bitcoin Yine Çok Sert Düştü! Yükseliş Umutları Sona Ermeli mi?

Bitcoin'de düşüşler büyüyecek mi?

Takip et blank

Bitcoin dün itibariyle güzel bir yükseliş yaşadığı görülmüştü. Altcoinlerin de değer kazanmasını sağlayan BTC, tekrardan çöküş geçti.

Birçok yatırımcının “tamam artık yükselişler başlıyor” dediği anda değer kaybeden BTC, yine kripto para yatırımcılarını ters köşede bırakmış durumda.

Haberimizin yazıldığı esnada 29.550 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin, bugün itibariyle %6’dan fazla bir düşüş yaşadığı görülüyor.

Her ne kadar BTC %6 düşüş yaşamış olsa da bu düşüş döneminde dominance tablosunun yükselmemesi altcoinlerde ki düşüşleri sınırlamış durumda.

Şuan itibariyle ara bir destek seviyesinin üzerinde yer alan BTC, 29.300 doları aşağı yönlü kırmasının ardından tekrardan 28.600 dolar seviyelerine ulaşabilir gibi gözükmekte.

blank

Bitcoin‘in olası düşüş hareketlerine devam etmesi için dahi 31.750 dolar seviyelerinden başlayan düşüşün bir düzeltmesi olarak 30.000 – 30.600 dolar aralığına bir tepki vermesi beklenebilir.

Bu tepki esnasında ise dominance tablosunun yapacağı hareketler altcoinler için bir fırsat olup olmadığını gösterecek.

Lider kripto para biriminin çok daha büyük çöküşler yaşamaması için 28.600 dolar desteğinin üzerinde ne olursa olsun tutunması gerekiyor.

Bitcoin için bu destek seviyesinin altı uçurum gibi gözükürken, altcoinler içinde çok büyük bir tehlikenin var olduğu görülüyor.

Bitcoin ve altcoinler için tekrardan olumlu konuşabilmemiz için ise 30.600 dolar key price seviyesinin tekrardan yukarı yönlü hacimli kırılması gerekmekte.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Bitcoin’in Yükselişlerinde Bu 2 Altcoin Ralliyi Başlattı!

Lider kripto para birimi bu hafta itibariyle yükseliş yaşadığı göze çarpıyor. Her ne kadar Bitcoin kripto sektöründe yeni bir boğa sezonu başlatacak kadar yükselmemiş...

Popüler Analist: “Bitcoin Bu Tarihte 40 Bin Doları Aşacak”!

Kripto piyasası uzun bir süredir düşüş yaşamaya devam ediyor. 69 bin dolar seviyelerinden değer kaybetmeye başlayan lider kripto para birimi, geçtiğimiz günlerde 17.750 dolara...

Bitcoin’de (BTC) Yükselişlerin Başlaması İçin Artık Son 3 Gün!

Bitcoin ve kripto para birimleri zorlu bir süreçten geçiyor. Halen toparlanmayı başaramayan lider kripto para birimi BTC, bugün itibariyle de sert bir şekilde değer...

ABD Borsaları Açıldı, Bitcoin’de Hedef Kaç Dolar?

Lider kripto para birimi olan Bitcoin, ABD borsaları ile korele bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Hafta sonu nedeniyle kapalı olan borsalar, an itibariyle...

Dikkat: Ripple Kurucu Ortağının, Ne Kadar XRP Satışı Yaptığı Ortaya Çıktı!

XRP bakiyelerini takip etmek için kurulmuş bir web sitesi olan Jed Balance tarafından sağlanan verilere göre, Ripple kurucu ortağı ve eski CTO'sunun cüzdanında artık...

Türk Bitcoin Yatırımcıları, Kabine Toplantısından Çıkacak Kararı Bekliyor!

Türkiye son dönemlerde kripto piyasası hakkında çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'nin de Bitcoin ve kripto para birimleri hakkında yeni bir...