Bitcoin (BTC)Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED, 75 Baz Puan Faiz Artış Kararı Alacak!

FED, 75 baz puanlık faiz mi artırıyor?

Takip et blank

Bitcoin ve kripto piyasasında zor günler yaşanmakta. Halen toparlanamayan BTC, ABD doları karşısında ezilmeye devam ediyor.

Bu hafta itibariyle ise FED yeni faiz kararını açıklayacak. 15 Haziran tarihinde açıklanacak olan bu karar, kripto piyasasının yeni bir yön tayin etmesini sağlayabilir.

Twitter’da kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir isim olan Walter Bloomberg, Wall Street Journal’ın faiz artışları hakkındaki haberinden önemli kesitleri paylaştı.

Wall Street Journal’ın paylaştığı habere göre, FED çarşamba günü açıklayacağı faiz kararında piyasaları ters köşe yapabilir.

Wall Street Journal’ın paylaştığı FED haberinde şu detayların yer alması kripto para yatırımcılarının da dikkatini çekti:

“Fed Yetkilileri çarşamba günü 0,75 Puanlık bir Faiz Artışı gerçekleştirebilirler.

“ABD’DE açıklanan yüksek Enflasyon oranları, Fed’in Bu Hafta Beklenenden Daha Büyük Faiz Artışı gerçekleştirme Beklentisini sert bir şekilde Artırdı.”

fed Yetkilileri, Faiz Oranlarını 0.50 Puan Artırma Planlarının Daha Önce Sinyallerini Vermiş olsa da, enflasyon artışları faiz rotasını değiştirebilir.”

FED’in ABD’de açıklanan enflasyon verileri sonrası çok daha şahin faiz kararları alacağını düşünen Wall Street Journal, her geçen dakika yüksek faiz artışı beklentisinin artığını söylüyor.

Paylaşılan içerikte her ne kadar FED yetkililerini sadece 50 baz puanlık faiz artışı yapacaklarını söylemesi yer alsa da, açıklanan enflasyon oranları faiz rotasının değişmesine neden olabilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Öne Çıkan Haberler

Dikkat: Bitcoin’de (BTC) Patlama İçin Geri Sayım Başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin bugünün erken saatlerinde her ne kadar değer kazanmış olsa da, son saatlerde ciddi miktarda sert bir şekilde düşüşe geçmiş...

Son Dakika: Bitcoin’de (BTC) Düşüşlerin Sebebi Belli Oldu!

Lider kripto para birimi Bitcoin, dünyada yaşanan gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor. Rusya - Ukrayna savaşının başlamasının ardından büyük bir çöküş yaşayan BTC, yine benzer...

Çöküşü Bilen Analist, Bitcoin’de (BTC) Yine mi Haklı Çıkacak?

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Crypto Capo, kripto gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Geçmiş dönemlerde yaptığı başarılı tahminlerle sektörde ses...

Son Dakika: Bu Gelişme, Bitcoin’de (BTC) Sert Düşüş Getirdi!

Dünyada birçok ülke arasında gerginlik çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Rusya - Ukrayna savaşının çıktığı görülmüştü. Dün itibariyle ise Çin - Tayvan gerilimi kripto...

Bitcoin (BTC) Yükselirken, Bu 2 Altcoin Temmuz Ayında Ralliyi Başlattı!

Bitcoin 1 yılın ardından ilk kez bu kadar büyük bir yükseliş yaşadı. Temmuz ayı itibariyle yüzde 25'e varan bir yükseliş yaşayan lider kripto para...

Dikkat: Binance CEO’su CZ, Bitcoin’de (BTC) Boğanın Formülünü Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance'in CEO'su Changpeng Zhao, bugün itibariyle paylaştığı bir tweet'de, kripto para sektörü hakkında kritik söylemlerde...